Genel SağlıkHABERLER

GÖZ KAPAĞI AMELİYATI İLE GÖRME ALANINIZ GENİŞLESİN

Kişiye yaşlı ve yorgun bir ifade veren üst göz kapağı sarkması, görme alanının daralmasına sebep oluyor.

Dünyagöz Altunizade’den Op. Dr. Levent Akçay, üst göz kapağı sarkmalarının engellenemeyeceğini söyleyerek, özellikle kadınlarının makyaj alanlarının daralmasından şikâyetçi olduğunu ifade etti. Op. Dr. Akçay, sosyal hayatı da zorlaştıran bu durumdan yaklaşık 40 dakika süren bir ameliyatla kurtulmanın mümkün olduğunu kaydetti.
Vücudun en ince deri bölgesi olan üst göz kapağı, cildin sürekli esnemesine bağlı olarak zaman içerisinde düşmeye başlıyor. Genelde kalıtımla alakalı olan bu durum cildin yapısına göre de yer çekiminin etkisine yenik düşüyor. Kadınlarda makyaj yapma alanının daralmasına da neden üst göz kapağı düşüklüğü her şeyden önce görme alanını daraltıyor.
İzi gizliyoruz
Dünyagöz Altunizade’den Op. Dr. Levent Akçay, genel olarak orta yaş grubundaki kişilere üst göz kapağı sarkması nedeniyle ameliyat gerektiğini hatırlattı. üst göz kapağı ameliyatlarının her bir göz için yaklaşık 20 dakika sürdüğünü belirten Op. Dr. Akçay, “Bu süre işlemin boyutuna ve doktorun çalışma şekline değişebilir. Genelde lokal anestezi ile yapılır. Hasta ameliyatın ardından 1-2 hafta içerisinde çalışma hayatına dönebilir” dedi.
Op. Dr. Levent Akçay, söz konusu ameliyatın hastaneye yatmayı gerektirmeyen bir operasyon olduğunu ifade ederek, üst göz kapağındaki sarkmaların yok edilebilmesi için yapılan kesinin kapak kıvrımının içine gizlendiğini kaydetti.
üst göz kapağına yapılacak cerrahi müdahalelerin genç ve dinamik bir görüntü sağlayacağını anlatan Op. Dr. Akçay, bu müdahaleyle hastanın göz kapaklarının üzerindeki ağırlık hissinden kurtulduğunu ve görme alanının genişleyerek görme konforununun arttığını dile getirdi.