Genel SağlıkHABERLER

FIRÇA YİYEN BAŞHEKİM İSTİFA ETTİ

Bir ay önce açılışı yapılan Cizre Devlet Hastanesi’nde incelemede bulunan Şırnak Valisi Osman Güneş gördüğü skandal karşısında başhekimi çocuk gibi azarladı.

Bir buçuk ay ay önce açılışı yapılan ancak personel ve teknik altyapı yetrsizliğinden dolayı bir türlü faaliyete girmeyen Cizre Devlet Hastanesi bünyesindeki diyaliz makinesi bölümünde incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgi alan Şırnak Valisi Osman Güneş’in hastane incelemeleri sırasında Hastane başhekimi Mehmet Fırat’ı kameralar önünde fırçalamıştı. Olayın görüntülerinin internet sitelerinde ve dün akşam da televizyonlarda yayınlanması başhekimin tepkisine neden oldu. Başhekim bu gün, basının önüne çıkarak kendisini savundu; sahtekar olmadığını ve görevine sadık davrandığını ve asla görevini kötüye kullanmadığını söyleyerek başhekimlik görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Cizre Devlet hastanesi başhekimi Mehmet Fırat dün Şırnak valisi Osman Güneş tarafından kameraların önünde azarlamasına sert tepki gösterdi. Fırat, büyüklere saygısından dolayı valiye cevap vermediğini belirterek, “Her ne kadar sorunun neden kaynaklandığını sayın valiye anlatmaya çalıştımsa da, kendisi bana fırsat vermedi. Dün meydana gelen olay nedeniyle kendi şahsiyetim ve ailem rencide olduğu için başhekimlik görevimden istifa ettim. Pazartesi günü de devlet memuriyetinden de istifa edeceğim” dedi.