FETHİYE’DE İLAÇ VURGUNU

Muğla Fethiye’de çok sayıda tarihi geçmiş ilaç, sahte ilaç kupürü ile sağlık karnesi ele geçirildi

Edinilen bilgiye göre, Fethiye Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği’nce Patlangıç Mahallesi, Özel Letoon Hastanesi karşısındaki Hisarönü Eczanesi’nde yapılan operasyon neticesinde milyarlarca liralık tarihi geçmiş ilaç, sahte kupür ve sağlık karnesi ele geçirildi. Eczanede ve yakınında bulunan bir evde yapılan aramada da tarihi geçmiş ilaçlar ile Diyarbakır’da bir matbaada bastırılmış ilaç ambalajları ve 43 adet sağlık karnesi bulundu. Operasyon sonrasında el konulan ilaçların genellikle diyaliz ve kalp hastalarının kullandığı pahalı ilaçlar olduğu belirtildi.

Yetkililer, “Kupürsüz satılan ilaçlarda kupürler daha sonra vatandaşların sağlık karnelerine yazdırılıyor. Bu şekilde devletten vatandaşa verilmiş gibi ücret tahsil ediliyor. Ayrıca miadı dolmuş ilaçlar da tekrar ambalajlanarak satılıyor. Bu yöntemle milyarlarca lira vurgun yapıldığı anlaşılıyor” dedi.

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyon sonrası eczane sahibi Sezgin Çakır (54), aynı eczanede çalışan kalfa Adem Güngör (36), Ali Aracı (28) ve Hanife Solakoğlu (22) ile başka bir eczanede çalışan Çelebi Noyan (30) gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.