EXPONATURA 2006 FUARI BİLİNÇLİ TÜKETİCİ VE ÜRETİCİLERİ 2.KEZ BULUŞTURUYOR

Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenecek olan EXPONATURA 2006 ( Doğal Yaşam, Sağlıklı Yaşam, Sağlık Turizmi ) FUARI, 14-17 Aralık 2006 tarihleri arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Fuar Alanında , sağlıklı yaşam tutkunlarını 2. kez buluşturuyor

Sağlıklı ve uzun yaşam, doğal gıdaların tüketilmesi ile mümkündür.Bu sebepten de, doğal gıdalar tüm dünyada sağlığına düşkün tüketicilerin gözdesi oldu. Sağlıklı beslenme bilincinin her gün geliştiği ülkemizde de, genetiği ile oynanmış ürünler yerine, doğal ürünler tercih ediliyor.Bu ürünlere talep giderek artıyor.Tüketicilerin taleplerine cevap verecek olan EXPONATURA 2006 Fuarı kapsamında, ürün ve hizmet sunan sektör profesyonelleri ile bilinçli tüketiciler ortak platformda bir araya gelecekler.

Günümüzde özellikle metropollerde yaşayan insanlar için, özel masajlarla ruhsal denge uyumunu sağlamayı hedefleyen ideal bir rahatlama yöntemi olan SPA ya ciddi bir ilgi var.EXPONATURA FUARI, stresli ortamlardan bedene geçen negatif enerjiyi SPA ile pozitife çevirmek isteyenlere, doğru bilgileri, doğru kaynaktan edinme fırsatı verecektir. Konuyla ilgili sağlık merkezleri, spor salonları, meditasyon ve SPA merkezlerine kadar çok sayıda ürün ve hizmeti, ziyaretçileri ile buluşturacak.

Ülkemizdeki sağlık turizmine yeni ufuklar açarak, sektöre pazarlama ve tanıtım çözümleri sunmayı amaçlayan bir iletişim platformu oluşturacak ve Sağlık Turizmindeki birçok yerli ve yabancı firmayı bir araya getirecek olan fuar; yıllardır deniz, güneş ve kum özellikleriyle ön plana çıkarılan ve tanıtımı da bu kavramlar üzerine kurulan ülkemiz turizmine, yeni açılımlar getirmeyi hedefliyor.Yapısıyla da bu konuda önemli bir potansiyele sahip olan ülkemizde, bu pazara mevcut alternatifleri sunmak maksadıyla, sektör profesyonelleri ürün ve hizmetlerini sergileme imkanı bulacaklar.

SERGİLENECEK ÜRÜNLER

Doğal ve Organik Gıdalar, İçecekler kapsamınında; Organik (ekolojik) tarım ürünleri-Kurutulmuş gıdalar-Diabetik ürünler-Zeytin ve zeytinyağı ürünleri-Bebek mamaları-Kahvaltı-Bal ve reçel-Süt-Baharatlar-Yöresel ürünler-Diyet gıdalar-Vejetaryen gıdalar-Soya-Deniz ürünleri-Sporcu beslenme ürünleri-Sağlıklı beslenme alternatifleri-İlgili kurum, kuruluş ve yayınlar yer alacaktır.

Sağlık Turizmi kapsamında; Spa, aromatik terapiler-Masaj havuzları ve ekipmanları-Oteller, ılıcalar, kaplıcalar-Hamamlar, saunalar- Masaj aletleri-Aerobik, kondisyon aletleri-Jimnastik merkezleri-Bitkisel ürün ve tedavi merkezleri-Bitkisel vitamin ve enzimler-Sağlık Hizmetleri-Hastaneler ve sağlık kuruluşları- Sağlık ürünleri ve cihazları- Rehabilitasyon merkezleri-

Diyet ürünleri-Kişisel bakım ürünleri-Bitkisel sabunlar-Yağlar-Kremler-Saç ve vücut bakım ürünleri-İlgili kurum, kuruluş ve yayınlar yer alacaktır.

Doğal yaşam konusunda ürün ve hizmet sunan kurumları, Doğal ve Organik Ürünler, Gıdalar, İçecekler ve Sağlık Turizmi olarak 2 ayrı salonda toplayan EXPONATURA 2006 FUARI; konunun uzmanları tarafından, eğitici, tanıtıcı bilgilendirme etkinliklerini de kapsıyor.

Geçtiğimiz yıl 152 firmanın ürünlerini sergilediği, 26.783 kayıtlı ziyaretçinin izlediği fuar, çeşitli seminer, panel ve konferanslarla tam bir sektörel fuar olarak geçti.

Bu yıl da, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ziraat Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisleri Odası, ilgili dergiler, web siteleri, dernekler ve basın yayın kuruluşları tarafından desteklenen EXPONATURA 2006 (Doğal Yaşam, Sağlıklı Yaşam, Sağlık Turizmi) Fuarı, 14-17 Aralık 2006 tarihleri arasında , İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde , 11.00 ile 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.