Genel SağlıkHABERLER

ERDOĞAN’DAN DOKTORLARA SERT ÇIKIŞ

Daha önce uyardığı halde hastanelerde rehin olma olaylarının devam ettğinine dikkat çeken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, doktorları sert bir dille uyardı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, daha önce yaptığı (Hastayı rehin alan doktoru ben rehin alırım) açıklamasına rağmen bazı rehin alma olaylarının devam etmesine karşı sert çıktı. Başbakan Erdoğan, Bakırköy Acil ve Travma Merkezi Yaptırma ve Geliştirme Derneği’nin Polat Rönesans Otel’de, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne acil merkez yaptırılması için düzenlediği gecede konuştu.

Rehin alma olaylarının devam ettiğine dikkat çeken Erdoğan, doktorların mevzuata dayanarak kendilerini savunmalarına, “Ne mevzuatı be. Asıl mevzuat sensin.

Mevzuat olarak sen karşı durmazsan, insan olarak yaklaşsan bu problemi çözersin.” karşılığını verdi.

Bu tür doktorları ‘Bazı aklı evveller’ diye niteleyen Başbakan, Hipokrat yeminini hatırlattı. Doktorların

kimseyi kapıdan çevirmeme sözüne atıf yapan Erdoğan, “Biz saltanat aramıyoruz. O şefkati ve nefesi arıyoruz.” dedi.

Erdoğan ayrıca eğitime yüzde 100 destek kampanyasına da değinerek şu ana kadar 1.5 katrilyonluk liralık destek sağladıklarını açıkladı. Başbakan, buna rağmen 46 bin derslik ihtiyacı bulunduğunu kaydetti.

Başbakan Erdoğan geceye eşi Emine Erdoğan’la birlikte katıldı. Erdoğan’ın yanı sıra Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Muammer Güler, İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah da geceye eşleriyle birlikte katıldı. Geceye katılan çok sayıda ünlü konuk hastane için maddi yardımda bulundu.

Bu arada Başbakan Erdoğan, geceye katılan iş adamı Ahmet Nazif Zorlu ile özel bir görüşme yaptı.