Genel SağlıkHABERLER

DÜNYA BÖBREK GÜNÜ’NDE TÜRK BÖBREK VAKFI’NDAN ANLAMLI BIR ORGANIZASYON!!!

8 MART DÜNYA BÖBREK GÜNÜ’NDE TÜRKİYE’NİN TEMASINI “TUZ” OLARAK BELİRLEYEN TÜRK BÖBREK VAKFI, BELİRLENEN TEMA ÇERÇEVESİNDE HAZIRLANAN DEV TUZLUĞA GALATASARAY LİSESİ ÖNÜNDE GÜÇLÜ BİR YUMRUK ATACAK!!!

“Güçlü Böbrekler İçin Tuz Tüketimini Azalt” sloganıyla hareket eden Türk Böbrek Vakfı, 8 Mart Perşembe günü, Galatasaray Lisesi önünde Tuz’a darbe vuracak!!!

8 Mart 2012 Dünya Böbrek Günü için her yıl bir tema belirleniyor. IFKF (Uluslar arası Böbrek Vakıfları Federasyonu), bu yılın konusunu “Organ Nakli” olarak belirledi. Ancak ülkeler yerel öncelikleri doğrultusunda tema belirleme hakkına sahip olduğundan, Türk Böbrek Vakfı Türkiye’nin temasını tüketimdeki artış nedeniyle “TUZ” olarak belirledi. Dünya Böbrek Günü etkinlikleri kapsamında Türk Böbrek Vakfı evsahipliğinde düzenlenecek organizasyonda, Böbrek sağlığına dikkat çekilmesi hedefleniyor.

Bu anlamda 8 Mart Perşembe günü, saat 10.00’da Galatasaray Lisesi önünde toplanacak olan böbrek hastaları ve gönüllüler, hazırlanan dev tuzluğa yumruk atacaklar.

UPS Spor Kulübü Bandosu’nun eşlik edeceği organizasyonda; Türk Böbrek Vakfı ve IFKF Uluslararası Böbrek Vakıfları Federasyonu Başkanı Timur Erk’in basın açıklamasının ardından grup, Taksim meydanına kadar yürüyecek. Taksim meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla organizasyon sona erecek.

Tüm gün sürecek organizasyonlar kapsamında; Türk Böbrek Vakfı Merkezi’nde yapılacak panelde ise Böbrek sağlığı tüm yönleri ile bilimsel açıdan ele alınacak.

Dünya Böbrek Günü nedeniyle BOĞAZİÇİ KÜPRÜSÜ de Perşembe akşamı, Türk Böbrek Vakfı’nın rengi olan Bordo ile ışıklandırılacak.

Tarih : 8 Mart Perşembe, 2012

Yer : Galatasaray Lisesi önü – Beyoğlu

Saat : 10.00