ÇAMUR BANYOSUNA RAĞBET ARTIYOR

Binlerce turistin uğrak yeri olan Dalyan çamur banyolarına, bakanlardan dünyaca ünlü starlara kadar pek çok kişi şifa bulmak için geliyor. sanatçısı Hoffman Zidane da Dalyan çamur banyosuna girmişti.

Gelen birkaç kişiyle geliyor

İşletmeci İrfan Tezbiner bir defa gelen turist, bir sonraki yıl yanında yeni simaları getiriyor. Yerli turistlerden daha fazla yabancı turist gelmesi, hem ülkenin, hem yörenin tanıtımına katkı sağlıyor” diye konuştu.

Muğla’daki Dalyan çamur banyoları, başta yabancı turistler olmak üzere bölge ve Türkiye’nin her yerinden şifa bulmak için gelenlerin akınına uğruyor.

Her yıl binlerce turistin uğrak yeri olan Dalyan çamur banyolarına, bakanlardan dünyaca ünlü starlara kadar pek çok kişi şifa bulmak için geliyor. İki yıl önce ünlü sinema sanatçısı Duston Hoffman ve Fransız futbolcu Zidane da Dalyan çamur banyosuna girmişti.

Dalyan Çamur Banyoları işletmecisi İrfan Tezbiner, “Çamur banyoları kükürtlü olmaları sebebiyle romatizma, siyatik, kireçleme, cilt hastalıkları, mantar, basur, mayasıl, kaşıntı, kadın hastalıkları, damar sertliği, tansiyon, kan basıncı düzenlemesi, böbrek taşları düşürme ve fizik tedavi gibi hastalıklara iyi geliyor” dedi.

Yerli vatandaşlar kadar yabancı turistlerin de çamur banyolarına büyük ilgi gösterdiğini belirten Tezbiner, “Yabancı turistler daha çok ilgi gösteriyor. Bir defa gelen turist, bir sonraki yıl yanında yeni simaları getiriyor. Yerli turistlerden daha fazla yabancı turist gelmesi, hem ülkenin, hem yörenin tanıtımına katkı sağlıyor” diye konuştu.