Genel SağlıkHABERLER

BİNLERCE KADIN BİR KEZ DAHA AVON’UN ETKİNLİĞİNDE BİRARAYA GELDİ…

“Avon’la Sağlığa Yolculuk” Projesi kapsamında düzenlenen “3. Meme Kanseri ile Mücadele Etkinliği” binlerce kadının katılımıyla coşkuyla gerçekleşti. İZEL meme kanseri için söyledi.

Meme kanseri konusunda toplumu bilinçlendirmek ve kamuoyu oluşturmak amacıyla düzenlenen “Avon’la Sağlığa Yolculuk” projesi kapsamında düzenlenenn “3. Meme Kanseri ile Mücadele Etkinliği” 19 Ekim 2008, Pazar günü Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda gerçekleşti.

Sunuculuğunu Avon’la Sağlığa Yolculuk Gönüllü Elçi’lerinden Özlem Gürses’in yaptığı 3. Meme Kanseri ile Mücadele Etkinliği’nin açılışında konuşan Avon Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Jinet Kohen“ Dünyada 8 kadından biri meme kanserine yakalanıyor… Türkiye’de ise her yıl 30.000 kadınımız bu ölümcül hastalık yüzünden aramızdan ayrılıyor. Halbuki meme kanseri erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilen bir hastalık… Avon olarak 53 yıldır tüm Dünyada kadın sağlığına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor, bilinçlendirme çalışmaları yapıyor, araştırmaları destekliyoruz” dedi.

Etkinlikte daha sonra söz alan Türkiye Satış Direktörü Gülay Başaran, Avon Türkiye olarak meme kanseri konusunda gerçekleştirilen çalışmaları aktararak 2005 yılından beri sürdürülen “Avon’la Sağlığa Yolculuk” projesi ile ilgili bilgi verdi. Gülay Başaran “Proje kapsamında şimdiye kadar Türkiye genelinde yaklaşık 6000 kadına ücretsiz mamografi çekim ve ek teşhis olanağı sağladık. Amacımız 2009 yılı sonuna kadar 10.000 kadına ulaşmaktır ”dedi.

Etkinlikte daha sonra konuşan Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Genel Sekreteri Prof. Dr. Şuayib Yalçın kadınlara meme kanserinden korunma yöntemleri ile ilgili bilgi verdi. Dr. Şuayib Yalçın “40 yaşından sonra her kadın mutlaka mamografi çekimi yaptırmalı, sağlıklı beslenmeye ve spor yapmaya özen göstermelidir ” dedi.

Geçtiğimiz yıllarda meme kanserine yakalanan ve hastalığı yenen Survivor Hafize Topuz, “yaşadıklarını ve hayata olumlu bakmak, yılmamak” konusundaki düşüncelerini katılımcılarla paylaştı. Daha sonra tüm kadınlar Club Sporium eğitmenleri eşliğinde spor hareketleri yaptılar…

Spor hareketlerinden sonra sahneye aralarında Dilek Hanif, Elif Ergu, Tuluhan Tekelioğlu, Mesude Erşan, Güler Kazmacı, Özlem Gürses, Balçicek Pamir, Hülya Aydın, Seray Sever, Nora Romi nin yer aldığı, etkinliğe katılan Avon’la Sağlığa Yolculuk Gönüllü Elçileri çıkarak, meme kanseri konusundaki görüşlerini paylaştılar.

Son olarak sahneye davet edilen Avon Türkiye Genel Müdürü Ron Griffiths, 3. Meme Kanseri ile Mücadele Etkinliğinde bir kez daha katılımcılarla birarada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, projeye 3 yıldır destek veren Beşiktaş Belediye

Başkanı İsmail Ünal’a teşekkürlerini sundu.

Etkinliğin ilk bölümü bandonun çaldığı birbirinden hareketli parçalar eşliğinde fotoğraf çekimi, kurabiye, pamuk şekeri ve sandviç ikramı, el kınası, çocuklar için resim çalışması gibi eğlenceli aktivitelerle devam etti.

Saat 14.30’da sahneyi ünlü sanatçı İzel aldı… İzel konserine başlamadan, etkinliğe katılan kadınlar arasından ücretsiz mamografi kazanan 10 talihliyi belirleyecek çekilişi yaptı. Daha sonra konser başladı ve katılımcıların hep bir ağızdan söylediği birbirinden güzel şarkılarla devam etti… Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda toplanan kadınlar gelecek sene yeniden biraraya gelme dilekleriyle etkinlikten ayrıldılar

3. Meme Kanseri ile Mücadele Etkinliği’nin medya sponsorluğunu Women’s Health Dergisi, sağlık sponsorluğunu Medline, spor sponsorluğunu ise Club Sporium üstlendiler.