Genel SağlıkHABERLER

“BİLEK ÇEVRESİNDEKİ KILCAL DAMAR PROBLEMİNİ LYRA LAZER İLE ÇÖZEBİLİRSİNİZ”

AYAK SAĞLIĞIMIZ İÇİN…

Ayaklarımızda en az ellerimiz kadar önemlidir. Yanlış yapılan pedikür, sert zemin, ayağı sıkan ayakkabılar, yüksek topuklu ayakkabılar ayak sağlığını olumsuz şekilde etkiler. Bununla birlikte doğabilecek nasır, kemik şekillerinde değişiklik, ayak mantar enfeksiyonu, batık gibi hastalıklar gün yüzüne çıkar.

Ayak bileklerindeki kılcal damar sorunlarının haricinde, mantar, siğil, çatlak, tırnak batması gibi diğer ayak problemleri için;

Ayaklarımızı sıkmayan rahat ayakkabılar tercih etmeli, sıklıkla çorap değiştirmeli, aynı çorabı üst üste giymemeli, ayaklarımızı mutlaka yıkayıp nemlendirip temiz tutmalı, ara ara refleksoloji masajları yaptırmalı, akşam evimizde dinlenirken ayaklarımızı kalbimizin bulunduğu yükseklikten daha yukarıya kaldırıp dinlendirmeli, kan dolaşımımıza yardımcı olmalıyız. Ayrıca üreli kremleri banyodan sonra nemli ayaklarımıza sürüp, ovup ve penye bir çorap giyerek tüm gece boyunca kalmasını sağlayabiliriz. Bu uygulama ayakları hem rahatlatacak, hem nemlendirecek hem de nasır oluşumundan koruyacaktır. Medikal el ayak bakımları kuaförlerde alınan pedikür hizmetinden çok daha sağlıklı ve güvenlidir. Üstelik batık, çatlak gibi problemleri başarıyla tedavi etmektedir.

AYAK BİLEĞİ ÇEVRESİNDE BELİRGİNLEŞEN KILCAL DAMAR SORUNU

Sürekli olarak ayakta kalmaya bağlı olarak sıklıkla karşımıza çıkan bir sorun da ayak bileklerinden başlayıp yayılan kılcal varis oluşumlarıdır.

NEDEN OLUŞURLAR?

Çok sıkı, yüksek topuklu ayakkabılar giymek

Genetik sebepler

Uzun süre ayakta kalmak

Hareketsizlik

NELER YAPMALIYIZ?

Kılcal damarlar için 1-2 seansta gerileme sağlayabilen LYRA damar lazerleri çok etkili olmaktadır. Bu tür damarsal belirginleşmeler görülür görülmez vakit kaybedilmeden doktora başvurulursa ilerleyip varise dönüşmeleri engellenmiş olur ve çoğunlukla tek seanslık bir tedavide bu problem çözülür.