Genel SağlıkHABERLER

BEYAZ DİŞ SİZE YAKIŞIYOR MU?

Dişlerimizin şekli, rengi ve kalitesi karşımızdaki insanlara, sağlık ve kendine güven olarak yansır. İnci gibi bembeyaz dişler birçoğumuzun hayalidir. Oysa insanlarda göz ve saç rengi gibi dişlerinin rengi de farklı tonlarda olabilir…

Estetik Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu, beyaz dişlerin her yüzde güzel durmayacağını belirterek, herkesin cilt rengi göz rengi gibi diş renginin de farklı olabileceğini açıkladı.

Dişlerimizin yüzümüze karakteristik özellik kazandıran en önemli organlardan biri olduğunu açıklayan Kışlaoğlu, beyaz dişlere sahip olmanın sağlıklı dişler anlamına gelmediğini belirtti. Her insanın ten rengi, saç rengi, göz rengi genlere göre farklılık gösterebileceği gibi diş renginin de farklı olabileceğini belirten Kışlaoğlu, bazı kişilerde beyaz dişlerin doğallıktan çok uzak durduğunu söyleyerek ancak kullanılan ilaç veya çeşitli dış etkenlerden sararan dişlere müdahale edilmelidir diye konuştu.

İnci gibi dizili dişler…

Biraz cerrahi ile ağızda gerek kullanım gerek estetik açısından, birçok şeyin değiştirilebileceğini açıklayan Kışlaoğlu, bu konuda da çok dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

“Her kişinin ağız ve çene yapısı aynı değildir, bu sebeple başkasında uygulanan bir cerrahi işlem diğer kişide çok farklı bir görüntüye sebep olabilir. İstenilen her estetik işlem kişide istenilen görüntüyü vermeyerek kişide hayal kırıklığına sebebiyet verebilir. Dişlerinize uygulayacağınız operasyona diş hekiminiz ile ayrıntılı bir görüşme yapmadan başlamamalısınız. Bu gerek diş estetiği gerek diş beyazlatma konusunda olsun sonuç için önemli bir faktördür” diye konuştu.

Bu konuda da teknolojinin oldukça geliştiğini ifade eden Kışlaoğlu, bilgisayarda estetik görüntüleme tekniği ile operasyon sonrası nasıl bir görünüme sahip olacağınızı bilgisayar ekranından görerek gerekli uygulamaların isteğe göre yapılabilineceğini belirtti.

Diş Hekimi Çağdaş Kışlaoğlu