BEŞ AYLİK KURSU BAŞARİ İLE TAMAMLAYAN DOKTORLAR SAĞLİK BAKANLİĞİ ONAYLİ AKUPUNKTURİST SERTİFİKALARİNA KAVUŞTU

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Akupunktur Araştırma ve Uygulama Birimi tarafından Sağlık Bakanlığı’nın izini ile Şubat ayında başlatılan “Sertifikalı Akupunktur Eğitimi” kursu sona erdi. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı “Akupunkturist” sertifikaları 05.Temmuz.2005 Salı (Bugün) günü düzenlenen törenle eğitim programını başarı ile tamamlayan doktorlara verildi.

İstanbul’da ilk kez düzenlenen ve eğitim koordinatörlüğünü Prof. Dr. Kaya Özkuş’un üstlendiği “Sertifikalı Akupunktur Eğitimi” kursu 40 doktorun katılımı ile beş ay sürdü. Bilimsel düzeyde Akupunktur eğitimi ve Akupunktur ile tedavi edilebilir bütün problemlerle ilgili bilgiler verilen kursta, Türkiye’nin önde gelen bilimadamları bilgi ve tecrübelerini bu programa katılan meslektaşları ile paylaştılar.

Eğitim programına katılan doktorların Akupunktur’a bilimsel temelli bir bakış oluşturmaları ve Türkiye’de ortak bir temelle eğitilmiş, ortak bilgiye sahip, Akupunktur’un bilimsel bir tedavi yöntemi olduğunu bilen hekimler olarak yetişmeleri sağlandı.