Genel SağlıkHABERLER

BATI’NIN EN HIZLI CERRAHI İSTANBUL’DA

Amerika’nın yetiştirdiği en hızlı doktor ünvanını elinde bulunduran Coşkun Tunca, 5 ayrı uzmanlık gerektiren ameliyata tek giriyor…

O Amerika’nın özel olarak yetiştirdiği 500 doktordan biri. Marifeti bol. Kadın Hastalıkları, Onkoloji, Üroloji ve Genel Cerrahi uzmanı. Daha net bir ifadeyle, 4 ayrı uzmanın gireceği ameliyata tek başına giriyor, 5 saatlik operasyonu 45 dakikaya sığdırıyor.

Coşkun hoca Batı’nın en hızlısı…

O dünyada uygulanmayan, Amerika’da ender olan bir sistemin adamı. Tek başına bir klinik. Yeteneği Amerika’nın en gözde cerrahlarına bile parmak ısırtıyor. Şu an Chicago çevresinde 17 ayrı hastanede görev yapıyor. Eline neşteri aldı mı, kimse hızına yetişemiyor.

Geçtiğimiz seneye kadar Chicago’daki dev vakıf Hastanesi başhekimiydi Coşkun hoca. Ancak bürokratik işler ameliyat programını altüst etti. Batı’nın en hızlı cerrahı, lüks ofis odası yerine, soğuk ameliyathane duvarlarını tercih etti.

Sözkonusu yayılmış bir kanser vakası…Coşkun Hoca asistanlarıyla birlikte sanatını sergiliyor. Peki bu yeteneğin ilhamı nereden geliyor? İşte bu sorunun cevabı gurur veriyor.

Bu arada bir ayrıntı…

Coşkun Hoca’nın eşi Bahtışen Tunca ile birlikte çalıştırdığı özel bir kliniği de var Chicago’da…

Burası aynı anda 5 kanser hastasına kemoterapi uygulayabiliyor…

Daha da önemlisi klinik çok sayıda doktor ve hemşire istihdam ediyor, Amerikalılara sağlık hizmeti veriyor.

Doktor Coşkun Tunca’dan etkilenmemek mümkün değil…

Ancak onun bir hayali var. Günün birinde yeteneğini Türkiye’de konuşturmak..