Genel SağlıkHABERLER

HASTANEMDE ÇETE VAR

Başhekim hastanede ilaç kaçırma, adam tehdit etme, bıçaklama gibi olayların sıkça yaşandığını söyledi.

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Selami Albayrak savcılığa başvurarak yardım istedi

DR. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Selami Albayrak, hastanesinde ‘çok tehlikeli’ bir çetenin bulunduğunu belirterek, savcılıktan yardım istedi. Albayrak, aralarında hastanenin temizlik ihalesinin verildiği Çağ Temizlik Şirketi’nin sorumlusu Kadir Özbay ile güvenlik görevlisi Özcan Meşe ‘nin de bulunduğu 7 kişi hakkında Kartal Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Dilekçesinin ilk kısmında hastanenin çevresinde bulunan eczane ve medikallere komisyon karşılığı reçete ile müşteri götüren 8-10 kişilik bir gurubun varlığından da bahseden Albayrak, “Yaşları 15 ila 30 arasında değişen grubun başında Serkan isimli birisi bulunmaktadır. Bunlar Çağ Temizlik Şirketi’nde sorumlu olarak çalışan Kadir Özbay ile işbirliği yapmaktadırlar” dedi.

Çete üyelerinin hastanede mühür görevlisi olarak çalışan memuru tehdit ederek, usulsüz evrak mühürletmek istediklerini kaydeden Doç. Dr. Selami Albayrak dilekçesini şöyle sürdürdü

“Daha önce de yine başka eczacı simsarları tarafından hastane bahçesinde güvenlik görevlimizi bıçaklamışlardır. Yemek firması müdürünü tehdit ederek zorla yemek istemişler ve arabasının önünü kesmişlerdir.”

İLAÇ ÇALDILAR

Çete üyelerinin ameliyathanede görevli Barış Gül isimli personel ile sık sık görüştüklerini de ifade eden Albayrak, dilekçesinde “Bu eczacı simsarları ameliyathane dolabından camları kırılarak çalınan malzemeleri, hastane dışındaki medikalcilere satmaya kalkışmışlardır. Kendisinden şüphelenilen Barış Gül, kendi isteğiyle işten çıkmıştır” ifadelerine yer verdi.

Medikal ve eczacı simsarlarından oluşan çetenin hastanede başka kişiler ile de bağlantısı olabileceğine dikkat çeken Başhekim, dilekçesinin sonunda “İleride vahim olaylara sebebiyet vermemek ve çete oluşturan bu grubun, hastane çalışanlarını güç gösterisi yaparak sindirmek, gayri yasal işlem yapmalarını önlemek amacıyla gerekli işlemlerin yapılmasını istiyorum” dedi.

SAVCI HAREKETE GEÇTİ

Albayrak’ın geçtiğimiz Cuma günü verdiği dilekçe üzerine harekete geçen Kartal Cumhuriyet Savcılığı da Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bir yazı yazarak, söz konusu dilekçede adı geçen şahısların hemen ifadelerinin alınmasını istedi.

KARTAL HASTANESİ’NİN SUÇ LİSTESİ KABARIK

Otoparkta cinayet işlendi

5 Şubat 1999 tarihinde Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi otoparkında, mafyanın da karıştığı rant kavgasında eczacı kalfası Yasin Dikilitaş, Başhekim Mustafa Gülmen’in eski koruması Kemal Kurşun tarafından otoparkta kafasına sıkılan kurşunla öldürülmüştü. Olay üzerine Başhekim Mustafa Gülmen istifa etmek zorunda kalmıştı.

12 ameliyathane yandı

Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ameliyathanesi 7 Mayıs 1999 yılında tamamen yanmıştı. İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu, yangınla ilgili bir açıklama yaparak, 12 ameliyathanenin kül olmasına yol açan yangının “ameliyathane giriş kapısının iç tarafında bulunan malzemelerin içine konulan bir molotof kokteyliyle” başladığını ileri sürmüştü.