Genel SağlıkHABERLER

BAKIRKÖY DR. SADİ KONUK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NE YENİ HİZMET BİNASI

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni hizmet binasında sona yaklaşıldı. İstanbul İl Özel İdaresi tarafından 65 milyon TL harcanarak yapılan yeni bina, Haziran ayı sonunda hizmete başlayacak.

İstanbul İl Özel İdaresi tarafından yaklaşık 65 milyon TL harcanarak yaptırılan Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni hizmet binası, Haziran ayı sonunda açılıyor. Yeni hastane binası 380 yatakla hizmet verecek.

15 bin metrekare arsa üzerinde 42 bin 972 metrekare kapalı alanla inşa edilen bina, 4 bodrum+zemin+6 normal kat ve teras kattan oluşuyor. 35 poliklinik odası, 13 adet ameliyathane, 3 yoğun bakım servis ünitesi, diyaliz ve radyoloji merkezleri ile hastalara hizmet verecek yeni hizmet binası, özellikli dal ve yüksek teknoloji yoğunluklu bir merkez haline gelecek.

Binada; 35 adet doktor muayene odasının yanı sıra eczane, kafeterya, santral, danışma, güvenlik, hasta kayıt kabul, hasta hakları değerlendirme, bebek emzirme, anjiyo odaları, radyoloji servisleri, diyaliz merkezi, ameliyathaneler, sterilizasyon ünitesi, laboratuvarlar, personel dinlenme odaları, 170 kişilik konferans salonu, seminer salonları, 106 araçlık kapalı otopark, toplam 13 servis ve 380 yatak bulunuyor.

İnşaat çalışmaları bitirilmek üzere olan binanın tıbbı cihaz donanımının da tamamlanmasıyla birlikte Haziran ayı sonunda hizmete başlaması hedefleniyor.