AGRISIZYASAM.COM TOPLUMU AĞRI KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİYOR

Nobel İlaç tarafından toplum ve hekimlere yönelik hazırlanan agrisizyasam.com, toplumu ağrı konusunda bilinçlendirirken hekimler için de çok önemli bir kaynak oluşturuyor. Siteyi ziyaret edenler “Sanal Ağrı Testi” ile ağrıları hakkında ipuçlarına ulaşabiliyor ve yaşadıkları ağrı çeşidi hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. En geniş kapsamlı ağrı portalında her ay topluma yönelik yapılan test sonuçları ise toplumda bilinçli ağrı kesici kullanılmadığını gösteriyor.

Nobel İlaç tarafından hazırlanan Türkiye’nin en geniş kapsamlı ağrı portalı AgrisizYasam.com, ağrılar hakkında bilgi veriyor ve toplumu bilinçlendiriyor. Sanal Ağrı Testi ile ziyaretçiler ağrıları ile ilgili ipuçlarına ulaşırken, özellikle baş ağrılarının hangi tür baş ağrısına daha yakın olduğu konusunda bilgilenebiliyorlar. Sürekli güncellenen ağrı haberleri ile son gelişmeleri takip etmek isteyenlerin ilgisini çekiyor.

Agrisizyasam.com’da her ay topluma yönelik anketlere göre ise ağrı kesiciler bilinçli kullanılmıyor. Genellikle ağrı kesici kullanımında hekime danışmadan yakınlarının veya eczacılarının tavsiyesi ile ağrı kesici kullanımının daha yaygın olduğu ve farklı ağrılar için aynı tür ağrı kesici kullanıldığı sonuçları ortaya çıkıyor.

Bu anketlere göre toplumun %85’i evinde sürekli en az 1 ağrı kesici bulundururken, %65 oranında hekime danışmadan ağrı kesici kullanıyor ve % 60 oranında kişiler kendilerine iyi gelen bir ağrı kesiciyi yakınlarına tavsiye ediyorlar.

Ağrı portalı, toplum ve hekim olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Toplum tarafında baş,diş, bel, boyun ağrıları, spor yaralanmalarına bağlı ağrılar, romatizmal ağrılar ve ameliyat sonrası ağrılar hakkında bilgiler verilirken ziyaretçiler pratik ağrı egzersizleri ve ağrı kesici kullanımında dikkat edilmesi gereken konular hakkında da bilinçlendiriliyor.

Üyelik sistemi ile sadece hekimler tarafından ziyaret edilebilen, medikal haberler ve makalelerin yayınlandığı bölüm ise hekimler için çok önemli bir kaynak oluşturuyor. Ayrıca hekimler Tıp Fakültesi’nden aynı dönemde mezun oldukları arkadaşlarını da site aracılığı ile bulup iletişim kurabiliyor.

Daha Fazla Bilgi için;
Didem Öztürk
Horizon Reklam ve Tanıtım Hizmetleri
Telefon: 212 245 78 13
Fax: 212 245 78 14
[email protected]