ABD’NİN EN LÜKS HASTANELERİ

Amerikan finans çevrelerinin dergisi FORBES, ABD’nin en lüks hastanelerini belirledi.

FORBES, mükemmel sağlık hizmetinin yanı sıra yemek servisinden tasarımlarına kadar her türlü alanda diğerlerine fark atan hastanelere rağbetin fazla olduğunu yazdı. Haberde, söz konusu hastanelerin lüks odalarında geniş ve konforlu yatakların yanı sıra kaliteli çarşaf takımları kullanıldığı belirtildi.

Refaketçiler için rahatça açılıp kapanan koltukların bulunduğu odalarda video kayıt cihazından uydu televizyonuna kadar her türlü konfor bulunuyor. Bu lüks odalarda kalanlara ünlü lokantaları aratmayacak yemek servisi yapılıyor. Süitlerde kalan hastalar, sağlık sigortalarının karşıladığı normal oda ücretinden fazla harcama yapmak zorundalar. Bu harcama günde birkaç yüz dolarla birkaç bin dolar arasında değişiyor.

Habere göre ABD’nin en lüks hastaneleri şöyle:

Boston’daki Brigham Hastanesi: 2001 yılında hizmete giren hastanedeki Boston şehir manzaralı süitlerin gecelik fiyatı 400-800 dolar. Her odada faks makinesi ve empresyonist tablolar bulunuyor.

Los Angeles’teki Cedars Sinai Hastanesi: Burada 32 süper lüks süitin gecelik fiyatı 912 dolar.

Cleveland’daki Cleveland Clinic: 18 lüks odası bulunuyor. Oda fiyatları 600-1500 dolar arasında değişiyor. Bu hastanede, 10-12 bin dolara satın alınan yataklar “Yatakların Cadillac’ı” olarak nitelendiriliyor.

Kentucky-Louisville’deki Yahudi Hastanesi: Ohio ırmağına bakan 14 lüks süiti var. Fiyatları ise 200-250 dolar.

Baltimore’daki Johns Hopkins Hastanesi: Süitlerinin fiyatları 325-1300 dolar arasında.

Boston Massachussets Hastanesi: 59 lüks odanın her birinin gecelik fiyatı 307 dolar.

Houston’daki Methodist Hastanesi: 23 süitinin fiyatları 750-1325 dolar arasında. DVD-çalar bulunan odalarda Ralph Lauren yatak takımları kullanılıyor. Methodist hastanesi özellikle kalp nakli ameliyatları ile ünlü.

New York’taki Mount Sinai Tıp Merkezi: Central Park manzaralı 19 lüks odasının fiyatları 395-1400 dolar arasında.

Houston’daki St. Luke’s Episcopal Hastanesi: 9 lüks odanın fiyatları da 300-700 dolar arasında değişiyor.

Washington DC’deki Washington Hospital Center: Sadece 5 lüks odası bulunuyor. 415-830 dolar arasında ekstra ücret talep edilen bu odalar daha çok gizli servisin himayesindeki hastalara ayrılıyor. Güvenliklerinin sağlanması isteyenler de bu hastaneye yatırılıyor. Hastanede yemek servisi smokinli garsonlar tarafından yapılıyor.