7. ULUSAL ECZACILIK FUARI, YEPYENİ İÇERİĞİ İLE SEKTÖRLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR

DevAjans tarafından her yıl başarıyla gerçekleştirilen Ulusal Eczacılık Fuarı’nın (UEF) 7’ncisi 02 – 04 Mayıs 2008 tarihleri arasında yine Uluslararası Lütfi Kırdar ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.

“Eczacılık ve İlaç” konseptiyle 7’nci yılında yoluna devam edecek olan fuar, yine sektörün nabzını tutacak. Her yıl daha da büyüyerek sektöre hizmet eden Fuar, sektörün ilgili sivili toplum kuruluşlarından da tam destek alacak. Bu anlamda TC Sağlık Bakanlığı İlaç Eczacılık Genel Müdürlüğü, TC Dış Ticaret Müsteşarlığı İstanbul Kimyevi Madde ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği, İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası, Kızılay, üniversiteler ve sektörün tüm bileşenleri yine Ulusal Eczacılık Fuarı Platformu’nda biraya gelecek.

İstanbul’un en merkezi noktasında,
8 bin metrekare stant alanında,
Sektörün güncel konularının tartışıldığı bilimsel toplantılarla
Ulusal ve uluslararası sağlık profesyonellerinin buluştuğu,
Ulusal Eczacılık Fuarı, zengin etkinlik programı ile bir kez daha sektörün nabzını tutacak.

Fuarda bu yıl ilk kez;

Sektörel yayın kuruluşları ile reklam planlama ve proje üretme toplantıları
İlgili uzmanlık dernekleri ile ortak etkinlik imkanı
Sosyal sorumluluk kampanyalarına özel tanıtım fırsatları
“Onur konuğu” ülke modelinde alım heyetleri
İnternlere firma ve ürün tanıtım etkinlikleri gerçekleştirilecek.

En Geniş Tabanlı Eczacılık İhtisas Fuarı

7 yıl önce dünyadaki tüm örnekleri incelenip, geliştirilerek başlayan Eczacılık Fuarı, tüm sektör bileşenlerini aynı platformda toplayan ve alanında ülkenin en geniş tabanlı ihtisas fuarı olma özelliğini koruyarak sektöre öncülük ediyor.

Dev Ajans Başkanı Erhan Gölbey, 7 yıl önce dünyadaki tüm örneklerini inceleyerek ve geliştirerek bölgesel boyutta İzmir’de başlattıkları Eczacılık Fuarı ile ilgili hedeflerinin tüm sektör bileşenlerini aynı platformda toplayan ve alanında ülkenin en geniş tabanlı ihtisas fuarı olma özelliğini koruyan bir boyutu yakaladıklarını söyledi. Gölbey, “Fuarımızda bugüne dek yaptığımız çalışmalarla sektörün tüm parçaları ile aynı platformda buluşacağı bir modeli yakaladık. Bu bağlamda, gücünü ülkemizdeki tüm eczacılarından alan Ulusal Eczacılık Fuarı, sektörün tüm bileşenlerini birleştirerek, eczacılık mesleğine daha iyi hizmet verecek” dedi.

Onur konuğu ülke

Eczacılık Fuarı’nın en önemli yeniliklerinden biri de uluslararası alanda tanınan ve ziyaret edilen bir formata kavuşması. Dış Ticaret Müsteşarlığı İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ile yapılan görüşmeler neticesinde, 2008 yılından itibaren “Onur Konuğu” ülke konseptiyle uluslararası arenada fuarın tanınırlığı ve bilinirliği artacak. Türkiye’nin ihracat rakamları baz alınarak, her yıl özellikle ilaç ve eczacılık sektörlerinde ilişkilerimizin yoğun olduğu ülkeler, fuarın onur konuğu olacak ve alım heyetleri Türkiye’de konuk edilecek.

7. Uluslararası Eczacılık Fuarı hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Dev Ajans Başkanı Erhan Gölbey, “İki yıl önce fuarımızı uluslararası alana açacağımızı belirtmiştik. 7. UEF’de onur konuğu ülke uygulamasıyla uluslar arası alana açılıyoruz” dedi.

Eczacılık Fuarı’nın ulusal ve uluslarası fuar takvimlerinde 2011 yılına kadar yerini aldığını da dile getiren Gölbey, “2011 yılına kadar Uluslar arası Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda planlamalarını tamamladığımız fuarımız önemli bir ivme gösteriyor. Önümüzdeki yıllarda da eczacılık fuarının nerede ve hangi tarihlerde yapılacağını, hangi katılımcı ve ziyaretçi grubu ile gerçekleşeceğini, kimlerle düzenleneceğini bugünden planlamış durumdayız” diye konuştu.