Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


HAYATA DAHA GÜZEL BAK! GÖZLERININ GÜZELLIGINI ORTAYA ÇIKAR

Güzel gözler, canli bakislar... Kim istemez gözleriyle ilk bakista karsisindakini etkilemeyi? Oysa yogun is temposu ve yorucu kent yasami yüzünden göz kapagi sarkmasi, kaz ayagi çizgileri, göz alti torbalari, göz kenarlarinda olusan kirisikliklar çogumuzun korkulu rüyasi haline geldi. Yüz estetiginin en dikkat çekici, ayni zamanda yasi ele veren kismi olan göz kapaklari, estetik cerrahi sayesinde kisinin genç ve duru bir görünüme kavusmasini sagliyor.

Göz estetigiyle, yüzünüzü eski canliligina kavusturmak hiç de zor degil.

Göz çevresine, göz kapagina ve gözalti torbalarina uygulanan estetik ile gözlerinizin güzelligini ortaya çikarabilirsiniz. Yas ilerledikçe göz çevresindeki kas ve deri dokusu yerçekimiyle asagi dogru sarkar. Bu durum göz etrafindaki yag dokusunun fitiklasmasi ve gözün önündeki yagi tutan saglam yapinin gevsemesine neden olur. Göz ve göz çevresine yapilacak küçük estetik ve fonksiyonel operasyonlar ile bu problemlerden kurtulmak mümkün.

Hastalara en sik uygulanan estetik operasyonlarin basinda; göz kapagi estetigi, üst kapak düsüklügü ameliyatlari, göz çevresi botoksu ve göz kapagi sekil bozukluklarinin geldigini ifade eden Dünyagöz Altunizade Hastanesi’nden Op. Dr. Levent Akçay, “Kapak düsüklükleri dogustan olabilir ya da ileri yaslarda olusabilir. Görmeyi ve görme alanini etkiledigi için düzeltilmesi gerekir. Göz kapagini kaldiran kas tamir edilir ya da kapak aski yöntemi ile kaldirilir. Çocuklarda göz tembelligine neden olan kapak düsüklükleri yani ptozisin düzeltilmesi çok önemlidir. Dogustan ya da yasa bagli olarak göz kapaklarinda gelisen içe ya da disa dönme, kirpik bozukluklari, göz kapagi tümörleri gibi hastaliklarin tedavileri yapilir. Bunun yani sira kaz ayagi bölgesi, burun kökü, alin çizgileri kirisiklik tedavisi, kas kaldirma ve sekillendirme botoks yöntemleri de gerekiyorsa hastaya uygulanabilir. Botoks ile 15 dakikada tüm bu sorunlardan kurtulmak kolaydir. Ancak kullanilacak malzemelerin kalitesi de basariyi bir o kadar artirir. Gözalti torbalari ve üst göz kapagindaki hatta kastaki sarkma gibi sorunlar ise göz kapagi ve kas estetigi ile rahatlikla çözümlenebilir. Burada önmeli olan konu ise hastanin hem fonksiyonel hem de estetik görünümünü hastaya kazandirabilmektir” diyor.

Estetik yaptirirken dikkatli olun!

Göz estetiginin yeni teknolojik yöntemlerle, çok daha kolay ve acisiz yapilabildigini sözlerine ekleyen Op. Dr. Akçay, yapilacak estetigin görme kalitesini etkileyip kalici hasar birakmamasi için, alaninda egitim almis cerrahlara basvurulmasi gerektigi konusunda uyariyor. Op. Levent Akçay, göz estetigi ameliyatlarinin önemini ve tasidigi riskleri söyle anlatiyor: “Göz kapagi vücuttaki diger dokulardan çok farkli bir bölge. Göz kapagini açan ve kapayan kas, yag dokulari, gözyasi bezi, cilt ve destek dokularindan olusur. Göz estetigi ameliyatlarinda, genel göz sagliginin korunmasina hassasiyet gösterilmesi gerekiyor. Cerrahi girisimlerin tümünde saglam dokularin zarar görmemesi ve sadece gerekli yere müdahalenin yapilmasi çok önemli. Göz çevresi estetiginin, göz kapagi anatomisini ve estetik cerrahi ilkelerini bilen göz doktorlari tarafindan yapilmasi büyük önem tasiyor.”

Göz Estetigine Uygun Ameliyathane Önemli!

Göz estetigi ameliyatlarinda kisilerin, hekimin deneyiminin yani sira teknolojik ve hijyenik altyapisina da dikkat edilmesi gerektigini ifade eden Akçay, “Komplikasyon riskinin az olmasi ve hizli bir iyilesme süreci için ameliyatin göz estetigine özel tasarlanmis ameliyathanelerde gerçeklesmesi de çok önemli.” seklinde konustu.

Güzel Gözler Için 4 Uygulama:

- Göz çevresi botoksu: Kaz ayagi bölgesi, burun kökü, alin çizgileri kirisiklik tedavisi, kas kaldirma ve sekillendirme

-Göz kapagi estetigi: Gözalti torbalari ve üst göz kapagindaki estetik sorunlar tedavi edilebilir. Ameliyatlarda Karbondioksit Lazer cihazi kullanilabilir. Böylece kesi yerinden kanama çok az olur, iz kalmaz ve iyilesme süresi kisalir.

-Kapak düsüklügü ameliyatlari: Kapak düsüklükleri dogustan olabilir ya da ileri yaslarda olusabilir. Görmeyi etkiledigi için düzeltilmesi gerekir. Göz kapagini kaldiran kas tamir edilir ya da kapak aski yöntemi ile kaldirilir.

-Göz kapagi sekil bozukluklarinin tedavisi: Dogustan ya da yasa bagli olarak göz kapaklarinda gelisen içe ya da disa dönme, kirpik bozukluklari, göz kapagi tümörleri gibi hastaliklarin tedavileri yapilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası