Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


GENÇLER ARTIK AILELERINE KARSI GELMIYOR…

Gençlerin yorucu egitim hayati ve stresli çalisma kosullari aileleriyle sik sik tartisma yasamalarina neden oluyor. Ebeveynlerin elestirilerine karsi öfkesini kontrol edemeyen gençlerle, sözünün dinlenmesi için baski yapan aileler arasinda büyük fikir ayriliklari yasanabiliyor. Reem Nöropsikiyatri Merkezi’nden Kisisel Gelisim Uzmani Oguzhan Korkmaz ‘Tepkileri Izleme Uygulamalari’ adini verdigi teknikle gençlerin ailelerine olan ani tepkilerini ortadan kaldirma yöntemlerini anlatiyor…

“Farkindalik Uygulamalari” adi altinda uzman doktorlar gözetiminde gerçeklesen ve yaklasik bes seans süren bir egitimin alt bölümü olan Tepkileri Izleme Uygulamalari, gençlerin aileleri ile olan sorunlari ne boyutta olursa olsun ögrencilerin sadece kendi tepkilerine yogunlasmasini sagliyor ve gençler öfkelerini bu egitimle kontrol edebiliyor.

Izleme yöntemleri de denilen bu uygulamalarla öfke, tepkiler, kiskançlik ve hatta sevgi duygulari bile izlenilebiliyor. Ögrencilerle yapilan grup terapilerinde ailelerin ‘’Çocugum artik bana bagirmiyor ve cevap vermiyor’’ seklinde olumlu tepkilerini dile getirdiklerini belirten Kisisel Gelisim Uzmani Korkmaz, gençlerdeki ani parlamalar ve tepkilerin bu yöntemle kontrol altina alinabildigini vurguladi.

Gençler bu uygulama sayesinde öfke aninda kontrolsüz olduklarini anliyorlar ve ailelerinin onlara yaptigi elestiri sona erene dek tepkisizce durabiliyorlar.

Öfke, Olumlu Tepkilere Dönüsüyor…

Aileleri ile tartismaya baslayan gençler tartismanin ilerlemesi ile kavgalarin baslayacagini önceden seziyor ve ögretilen uygulamalar ile kendilerine ailelerinin gözünden bakabiliyor. Bu uygulamada aileleriyle yasadiklari en mutlu anlari gözlerinde canlandiran gençler, aileleri tepki vermeye basladiginda o anlari düsünüp sakinlesiyor.

Gençler, farkindalik egitimi ile ‘’Annem ve babam bu tartismadan dolayi benim üzülecegimin farkinda degil. Ama ben farkindayim ve onlara tepki vermemeliyim. Ailem beni üzecegini bilse bunu bana yapmaz. Su an onlara cevap vermemeliyim’’ bilinciyle hareket ediyor.

Gençler Tartismanin Bitmesini Sabirla Bekliyor…

Tartisma boyunca ailelerine cevap vermeyen ögrencilerin tepkisizce durup tartismanin bitmesini bekledigini belirten Kisisel Gelisim Uzmani Oguzhan Korkmaz, ögrencilerin ebeveynlerine cevap vermeden durduklarinda anne ve babalarinin özür dileyip kendilerine sarildigini söylüyor. Ögrenciler, ailelerine cevap verdikleri durumda tartismanin büyüyeceginin bilincinde olduklarini ama sabirla ebeveynlerinin öfkesinin geçmesini beklediklerini de sözlerine ekliyor.

Aileler ve Çiftler Için Farkli Egitimler…

Artik ailelerin de çocuklarina nasil davranacaklari konusunda bilinçlendigini ve egitimler aldigini belirten Kisisel Gelisim Uzmani Korkmaz, özellikle yeni evli çiftlerin bu egitimlere yogun ilgi gösterdigini ve yakin zamanda bu egitimi anlatan bir uygulama kitabini yayinlayacagini belirterek sözlerini tamamladi.

Reem Nöropsikiyatri Merkezi
Kisisel Gelisim Uzmani
Oguzhan Korkmaz
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası