Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dar Pantolon Varise Neden Oluyor

Bedeni sikan dar pantolon ve streçlerin özellikle sicak yaz aylarinda deriyi havasiz birakarak mantar enfeksiyonlarina neden oldugu bildirildi.

Konya Numune Hastanesi Kalp Damar Hastaliklari Uzmani Dr. Recep Yoldas, vücuda yapisan, sentetik ve naylon karisimli giysilerin sicaklarda ciddi saglik sorunlarina yol açabilecegini kaydetti.

Dar pantolon ve streçlerin, bayanlarin en çok sikayet ettikleri varisin önemli nedenleri arasinda yer aldigini belirten Yoldas, ''Özellikle bayanlarin daha güzel görünmek için tercih ettigi vücudu sikica saran kot pantolonlar ve streçler, asagidan yukari dogru kan tasiyan toplardamarlarin islevlerini tam olarak yapmalarini engelliyor'' dedi.

Yoldas, bu durumun kanin pihtilasmasina neden olarak, damar baglanti agizlarindaki kapakçiklari is göremez hale getirdigine isaret etti.

Kan dolasimini engelleyecek darlikta olan giysilerin gün boyunca sürekli giyilmesinin varislere neden oldugunu vurgulayan Yoldas, ''Bayanlarin, varis riskini önlemek için, bu tip dar giysileri kisa süre için kullanmalari, sürekli hareket etmeleri ve ayakta çok fazla durmamaya özen göstermeleri gerekir'' diye konustu.

Konya Numune Hastanesi Cildiye Uzmani Dr. Alaaddin Atalik ise, deriyi havasiz birakacak naylon ve sentetik karisimli kumaslardan üretilen dar giysilerin, cilt sagligi için de sakincalar olusturabilecegini söyledi.

Naylon ve sentetik karisimli giysilerin özellikle yaz aylarinda derinin asiri terlemesine neden oldugunu anlatan Atalik, terleyip soguma ile biriken tuz basta olmak üzere bazi maddelerin, kasinti, kabariklik ve kepeklenme ile kendini gösteren mantar enfeksiyonlarina yol açabilecegini kaydetti.

Atalik, bu tür risklerden uzak durmak için yaz aylarinda pamuklu ve bol giysilerin tercih edilmesinin daha uygun olacagini sözlerine ekledi.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası