Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Diyet beyinde baslar!

Her pazartesi diyete baslayip sali günü sona erdirenlerden misiniz? Diyet yapip kilo veriyor, birakinca hepsini fazlasiyla geri mi aliyorsunuz? O zaman ihtiyaciniz olan sey beyin diyeti! Iste Diyetisyen Müge Arslan’dan hayatinizi kâbusa çevirmeden diyet yapmanin ve saglikli beslenme aliskanliklari kazanmanin tüyolari!

Diyetisyen Müge Arslan, diyetle ilgili olan sona ermek bilmeyen savasimizin altinda yetersiz ve dengesiz beslenme aliskanliklarimizin yattigini belirtiyor ve uzun süreli bir degisiklik yaratabilmek için öncelikle beynimizde bir seyleri degistirmemiz gerektiginin altini çiziyor. Diyetin öncelikle beyinde basladigini söyleyen Arslan, beyin diyetinin ayrintilarini bizlerle paylasiyor.

Iste diyetisyen Müge Arslan’dan kilo sorununuza kalici çözüm getirecek olan 5 ilkelik beyin diyeti:

Birinci Ilke: Sevgi

Hayatin her evresinde oldugu gibi her seye kendinizi sevmekle baslayin. Aynaya bakin ve tüm fazla kilolariniza ragmen bedeninizi sevmenin bir yolunu bulun. Unutmayin, bedeniniz sizi bütün bir hayat boyu tasiyor. Ona minnettar olun ve onu sagliksiz yiyeceklerle doldurmak zorunda olmadiginizi fark edin. Kendinizi sevin ve içinizdeki gücün, potansiyelin farkina varin. Evet, isterseniz degisebilirsiniz!

Ikinci Ilke: Güven ve Inanç

Hayatin her alaninda oldugu gibi diyette de basarili olmaniz için gereken iki ayrilmaz sey güven ve inançtir. Diyete baslarken kendinize ve beraber yola çiktiginiz diyetisyeninize güveniniz tam olsun. Diyetinize tam uyamadiginiz zamanlarda bile kendinize olan inancinizi kaybetmeyin ki, tekrar diyetinize dönecek gücü kendinizde bulabilin.

Üçüncü Ilke: Dogru Hedef Belirleme

Kendinize güvenin ama imkânsizi basarmayi beklemeyin. Hiçbir zaman çok kisa sürede bütün fazlaliklarinizdan kurtulmaya çalismayin. Hedefiniz kisa zamanda kilo vermek degil, daha saglikli bir yasam tarzina sahip olarak yavas yavas kilolarinizdan kurtulmak ve bir daha da almamak olsun.

Dördüncü Ilke: Emek ve Azim

Kilo vermek için emek vermeniz gerektigini aklinizdan çikarmayin. Diyet sürecinde her zaman ayni hiz ve miktarda kilo kaybedemeyebilirsiniz. Dönemsel olarak metabolizmanizda yavaslamalar hatta duraksamalar olabilir. Ancak bu dönemde de diyetisyeninizin önerilerini dinlemeli ve onun gösterdigi yolda emin adimlarla ilerlemelisiniz. Diyetisyeniniz tarafindan düzenlenen listenizi özenle ve azimle uygulamaya devam edin. Sonuçlarini er ya da geç fark edeceksiniz.

Besinci Ilke: Basari

Kendinizi severek diyet yapmaya karar verdiniz. Ardindan kendinize inanarak dogru hedef belirlediniz ve emek sarf edip azim göstererek bu hedefe dogru ilerlediniz. Tüm bu ilkeleri yerine getirdiginizde besinci ilke yani basari, kendiliginden gelecek. Dengeli beslenerek aç kalmadan, yasam tarziniza adapte edilmis bir diyetle sosyal yasantinizi kisitlamadan kalici kilo kaybi elde edeceksiniz.

Beyin diyetiyle siz de vücudunuzu ve hayatinizi degistirebilirsiniz!
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası