Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi hastanesi kuruluyor

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB-ETÜ) bünyesinde tip fakültesi kurulacak. Ankara Sögütözü'nde bulunan Mesa Hastanesi'ni satin alan TOBB, hastaneyi tip fakültesine çevirmeyi planliyor.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB-ETÜ) bünyesinde tip fakültesi kurulacak. Ankara Sögütözü'nde bulunan Mesa Hastanesi'ni satin alan TOBB, hastaneyi tip fakültesine çevirmeyi planliyor.

Fakülte için YÖK'e basvuruya hazirlanan TOBB-ETÜ, hastaneyi uluslararasi standartlarda bir arastirma merkezine dönüstürecek. Merkez kampüsün yakininda bulunan Mesa Hastanesi, 100 yatak kapasitesine ve 8 ameliyathaneye sahip. Hastanenin ismi TOBB-ETÜ Hastanesi olarak degistiriliyor.

Hastane, 100 yatak kapasitesi ve 8 ameliyathane ile hizmet sunuyor. Agiz ve Dis Sagligi, Kadin Hastaliklari ve Dogum, Gastroenteroloji, Çocuk Sagligi ve Hastaliklari ve Göz Hastaliklari ünitelerinin yani sira Anestezi ve Reanimasyon, Beslenme ve Diyetetik, Biyokimya, Dermatoloji, Endokrinoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Gögüs Hastaliklari, Iç Hastaliklari, Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Kulak-Burun-Bogaz Hastaliklari, Mikrobiyoloji, Nöroloji, Nörosirürji, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Üroloji branslarinda hastalarina hizmet veriyor. Bunlara ek olarak, Kalin Bagirsak Hastaliklari Tani ve Tedavi Birimi, Omurga ve Omurilik Hastaliklari Tani ve Tedavi Birimi, Karaciger – Safra Kesesi – Pankreas Cerrahi Birimi, Meme ve Endokrin Cerrahisi Birimi gibi özel üniteleri bulunuyor. Radyoloji, Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuarlarinin yaninda Patoloji Laboratuari yer aliyor.

TOBB Baskani ve TOBB-ETÜ Mütevelli Heyeti Baskani Rifat Hisarciklioglu, "Tip fakültesi bünyesinde dünyaca ünlü bir arastirma merkezi olusturacagiz. Böylece saglik endüstrisi için ara eleman yetistirmeyi, diger fakültelerimizde oldugu gibi beyin göçünü tersine çevirmeyi ve doktor yetistirmeyi planliyoruz." diye konustu.

Mesa Yönetim Kurulu Baskani Erhan Boysanoglu ise "Mesa Hastanesi'ni çok daha önemli ve gurur verici bir noktaya tasiyacaktir. Mesa Hastanesi, tip alaninda bir egitim yuvasi olacaktir." dedi.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası