Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Genç kizlar, mezuniyet öncesi estetik için siraya giriyorlar…

Gençlerin mezuniyet öncesinde basvurdugu operasyonlar hakkinda bilgi veren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu; burun, gögüs, liposuction ve dudak estetiginin ilk siralarda yer aldigini söylüyor. Kislaoglu’na göre, estetik uzmanlara basvuran genç kizlar Penelope Cruz’un vücut hatlarina, Angelina Jolie’nin dudaklarina, Jennifer Lopez’in kalçalarina sahip olmak istediklerini söylüyor.

Genç kizlar için mezuniyet balolari hayatlarinin en önemli anlarindandir. Bu özel gecede göz kamastirici güzellige sahip olmak için âdeta birbirleriyle yarisirlar.

Simdilerde ise genç kizlar için baloda giyecekleri kiyafetin çok sik olmasi yetmiyor. Gençler artik estetik bakimdan da gecenin en gözdesi olmak için çabaliyor.

Haziran ayi ile birlikte start alan mezuniyet balolari için hazirliklar simdiden basladi. Gençler, özellikle de genç kizlar baloda giyecekleri kiyafetlerden önce, vücutlarinda begenmedikleri yerleri güzellestirmek için estetik uzmanlarindan en yakin tarihe randevu almak için yarisiyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Erol Kislaoglu, yazin dügün sezonunda evlilik öncesi estetige, mezuniyet balolarinin yapildigi Haziran döneminde ise mezuniyet öncesi estetige basvurularin sayisinda önemli bir artis oldugunu söylüyor.

BURUN ESTETIGI GENÇ KIZLARDA DA ILK SIRADA

Kilosundan sikâyetçi olanlar fazla yaglardan kurtulmak için liposuction yaptirmayi, gögüslerinin küçük veya fazla büyük olmasindan yakinanlar ise gögüs estetigini tercih ediyor. Prof. Kislaoglu, hem kizlarda, hem erkeklerde burun estetigi gelen talepler arasinda ilk sirada yer aldigini belirterek, “Gençlerin favori estetikleri arasinda neredeyse yüzde 50 oranla basi çeken burun estetigini, yüzde 20 ile gögüs estetigi takip ediyor. Genç kizlar arasinda liposuction yaptirmak isteyenlerin orani da yine yüzde 20’lerde” diyor. Prof. Kislaoglu, dolgu yöntemiyle dudaklarina istedikleri sekli verdirmek isteyenlerin oranina da yüzde 10 olarak belirtiyor. Kislaoglu’nun belirttigine göre, estetik uzmanlara basvuran genç kizlar Penelope Cruz’un vücut hatlarina, Angelina Jolie’nin dudaklarina, Jennifer Lopez’in kalçalarina sahip olmak istediklerini söylüyor.

Mezuniyet öncesi estetikte zamanlamanin önemli oldugunu kaydeden Prof. Dr. Erol Kislaoglu, söz gelimi bazi yöntemlerde iyilesme süresinin biraz uzun oldugu göz önüne alinarak, burun ameliyatinin mezuniyet balosundan 1 ay kadar önce yapilmasi gerektigine vurgu yapiyor.

Öte yandan, kendisinin de uyguladigi, açilimi Minimal Girisimle Burun Estetigi olan MIR yöntemi ile 30 dk. süren ameliyat sonrasi, hastanin 4-5 saat sonra evine dönebildigini de hatirlatmadan geçmiyor Prof. Kislaoglu.

Kislaoglu, MIR teknigi ile yapilan operasyon sonrasi, kisinin sosyal hayatina daha çabuk döndügünü belirterek, dügün öncesi burun ameliyati için bu yöntemin tercih edilebilecegine dikkat çekiyor.

AMELIYATTAN KORKANLARA DOLGU

Mezuniyet öncesi hokka gibi bir buruna sahip olmak konusunda kararlisiniz, ama ameliyattan korkuyorsunuz. Prof. Dr. Erol Kislaoglu, ameliyattan sonra burnunuzun nasil bir sekil olacagini merak edenlerin, “dolgu maddesi” ile 8 aylik veya 2 senelik yeni bir buruna kavusabilecegini söylüyor. Prof. Kislaoglu, 8 ay veya 2 senelik sürenin, kullanilan dolgu maddelerinin dayaniklilik süreleri oldugunu belirterek, bu süre sonunda dolgu maddesinin vücut tarafindan emilip burnun yavas yavas eski sekline dönecegini ifade ediyor. Hemen hatirlatalim! Dolguyla burun estetigi, 5–10 dk. içinde yapilabilecek bir yöntem.

ANNEYE LIPOSUCTION, KIZINA DUDAK DOLGUSU

Prof. Dr. Erol Kislaoglu, ailelerin, mezuniyet balosu estetigine nasil baktigi konusuna da deginmeden geçmiyor. “Tüm dünyada oldugu gibi Türkiye’de de estetik yasi oldukça asagilara düstü. Artik 16–17 yasindaki genç kizlar burun ve gögüs ameliyati için geliyor” diyen Prof. Kislaoglu, özellikle genç kizlarin lise son sinifta iyi bir karne karsiliginda ebeveynlerinden estetik sözü aldigina dikkat çekerek, kimi ailelerin de mezuniyet estetigine sicak yaklastigini söylüyor.

Prof. Kislaoglu, yakin zamanda yasadigi bir olayi anlatiyor: “Yakin zaman önce anne-kiz geldiler. Anne biraz kiloluydu, liposuction yaptirmak istedigini söyledi. Liposuction’a da kendisini kizinin ikna ettigini söyledi. Lise son siniftaki kizinin da mezuniyet öncesinde dudak estetigi yaptirmak istedigini anlatti. Anneye liposuction yaptik, kizina da dudak dolgusu uyguladik.”


Prof. Dr. Erol Kislaoglu

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası