Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


KITALAR KANSERE KARSI ISTANBUL’DA BULUSUYOR

Istanbul, 5. APOCP Kongresi ile kansere karsi kitalari birlestiren köprü oluyor.

3 – 7 Nisan tarihlerinde, Istanbul Lütfi Kirdar Uluslararasi Kongre ve Sergi Sarayi’nda düzenlenecek olan APOCP Kongresi, Asya Pasifik ülkelerinin kanser konusundaki en önemli doktorlarini bir araya getiriyor.

Türkiye ve dünyadan yaklasik 3000 saglik çalisani kongreyi izleyecek.

5. APOCP Kongresi (Asian Pacific Organization for Cancer Prevention – Asya Pasifik Kanser Önleme Organizasyonu), 3 – 7 Nisan tarihlerinde, Istanbul Lütfi Kirdar Uluslararasi Kongre ve Sergi Sarayi’nda yapilacak. Tüm kanser olgularinin % 60’tan fazlasinin görüldügü Asya Pasifik bölgesindeki kanser vakalarini kontrol altina alabilmek amaciyla gerçeklestirilen kongre; ülkemizde T.C Cumhurbaskani Abdullah Gül himayesinde düzenlenecek. Kongre açilisi Cumhurbaskani Sayin Abdullah Gül, Basbakan Sayin Recep Tayyip Erdogan ve Saglik Bakani Sayin Prof. Dr. Recep Akdag’in katilimiyla gerçeklesecek.

Tüm dünyadan 3000 uzmanin takip edecegi kongrede katilimci ülkelerin ulusal kanser programlari görüsülecek. Hasta ve hasta yakinlarinin katilacagi ve sorularinin yanitlanacagi, yarim günlük özel bir seans da gerçeklestirilecek.

Farkindayiz, kanseri yenecegiz.

Saglik Bakanligi Kanserle Savas Dairesi Baskani ve ayni zamanda APOCP Dünya Baskani Prof. Dr. A. Murat Tuncer konuyla ilgili açiklamasinda “Bu yil Türkiye’de kanser konusunda bilgilendirme çalismalarini hizlandirdik. Kongreyle de tüm dünya ülkelerini ‘kanser’ basligi altinda Istanbul’da birlestirmeyi amaçliyoruz. Bu organizasyon ülkemizde kanser farkindaliginin artirmasina destek olacaktir.” diyerek projeyi özetledi.

Su anda Türkiye’de 150 bin kanserli hasta bulundugunu belirten Tuncer “ Kanser önlenebilir, üstesinden gelinebilir bir hastalik. Sigara kullanmama, saglikli beslenme, fiziksel aktiviteyi artirma ve düzenli kontroller gibi basit kurallarla bu hastalik hayatimizdan uzak tutulabilir. Farkindayiz, kanseri yenecegiz.” dedi.

Amerika, Fransa, Avustralya, Ingiltere, Kanada, Japonya, Kore gibi ülkelerden dünyanin en önemli uzmanlarini bir araya getirecek olan APOCP Kongresi’ne Hepatit B virüsü konusundaki çalismalarindan dolayi Nobel Ödülü alan Prof. Dr. Baruch S. Blumberg de katiliyor. Uluslararasi Kanser Savas Örgütü UICC’nin Baskani Prof. Dr. David Hill, Uluslararasi Kanser Arastirmalari Ajansi (IARC) Direktörü Dr. Christopher P. Wild da kongredeki konusmacilar arasinda bulunuyor.

Çocuklar kanseri resimle anlatiyor.

Amerika’da pediatrik hematoloji ve onkoloji hastasi çocuklarin resimlerini bir araya getiren Tracy’s Kids projesi de Türkiye’de ilk kez APOCP Kongresi kapsaminda sergilenecek. Saglik Bakanligi’nin ilkögretim ögrencileri arasinda düzenledigi “Kanserden Korunabiliriz” konulu resim yarismasinda dereceye girenler ve sergilenmeye layik görülen çalismalar da kongre boyunca görülebilecek.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası