Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


GÖZ KAPAKLARINDA OLUSAN DEFPORMASYONA ESTETIK ÇÖZÜM…

Bakislarinizin canliligi gözlerinizden belli olur. Fakat zamanla olusan göz kapaklarindaki düsüklük ve gözaltlarinizdaki torbalanmalar en güzel bakislara bile gölge düsürebilir. Oysa ufak estetik uygulamalarla zamana meydan okuyan güzel gözlere sahip olabilirsiniz…

Bakislariniz güzelliginizin en önemli isiltisidir. Insanlarla göz göze geldiginizde güzel gözler ve canli bir bakis, sicak bir iletisim için en önemli unsurlardan biridir. Prof.Dr. Erol Kislaoglu, bu sorunlarin lokal anestezi ile acisiz ve çok kisa sürede nasil düzeltilebilecegini ve güzel bakislar yaratan estetik uygulamalarin ana hatlarini anlatti.

Göz kapaklarinda olusan deformasyon…

Göz kapagi yaslanmaya bagli olarak ya da kalitsal nedenlerle çok genç yaslarda da torbalanabilir bazen de göz kapagi derisinde torbalanma olmadan sadece sarkma ya da gevseme görülebilir.

Göz kapaklarinda olusan deformasyon ve sarkik görüntü ise kisiyi yorgun ve yasli gösterir. Bu durumun estetik görünüm bozukluguna neden olmasi yaninda, sarkik haldeki üst göz kapaklarinin gözün önünü kapatmasi ile kisinin görmesini de engelleyebilir.

Göz kapagi ameliyati nasil yapilir?

Göz kapagi estetigi ameliyati ya da blefaroplasti, göz kapaklarina uygulanan estetik cerrahi girisimdir. Bu girisimde, alt ve üst göz kapaklarindan fazla sarkma ve torbalanmaya neden olan deri fazlaliklari çikarilir. Ancak çikarilan doku miktarlarinin çok iyi planlanmasi gerekir.

Estetik cerrahi uzmani Prof.Dr Erol Kislaoglu, operasyon sirasinda yapilanlari söyle açikladi; Estetik göz kapagi ameliyati ile fazla deri alinir ve ayrica fitiklasmis yag dokusu önündeki zar kuvvetlendirilir. Bu sekilde hem güzel bir görünüm elde edilir hem de kisinin rahat görmesi saglanmis olur. Göz kapagi estetigi lokal anestezi ile yapilir ancak hastanin talebine göre veya baska islemlerde yapilacaksa genel anestezi altinda da yapilabilir. Hastanin mevcut sikayetlerine göre sadece üst, veya alt kapaklar ya da hem alt ve üst kapaklar ayni anda ameliyat edilebilir. Ameliyat ortalama 1-1.5 saat sürer.

Iz kalir mi?

Üst göz kapagi için kesi göz kapaginin katlanma yerinden yapilir. Üst göz kapaginda gizli bir dikis ve alt göz kapaginda kirpik dibinde kendiliginden kaybolan dikisler vardir. Bu nedenle iz görünmez. Ayrica göz kapaklari insan derisinde en az iz birakan bölgelerdendir.

Ameliyat sonrasi

Ameliyat sonrasi ödeme mani olmak için göz 1 saat kapali tutulur. Hasta hemen evine dönebilir. Herhangi bir sargi ya da pansuman söz konusu degildir. Hasta iki gün sonra banyo yapabilmekte dogal ihtiyaçlarini rahatlikla giderebilmektedir. 4 gün sonra üst göz kapaginda ki dikis alinir. Bu süre zarfinda hasta günes gözlügü takarak günlük hayatina devam edebilir.

Bu operasyon tek basina uygulanirken kas kaldirma ve yüz germe operasyonlari ile kombine edilebilir.

Normal hayata dönüs

Ameliyat iyi sonuç verir. Nadiren revizyon (yeniden cerrahi girisim) gerekli olabilir. Kisi 3 gün sonra isine dönebilir. Gözkapaklarinin yeni sekli, yerçekimi nedeniyle etkileneceginden kisinin bünyesine göre bazen 5 – 10 yil bazen de ömür boyu dayanir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
Prof. Dr. Erol KISLAOGLU
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası