Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“III.Uluslararasi Moleküler Tip Kongresi”

Türk Moleküler Tip Dernegi tarafindan organize edilen III.Uluslararasi Moleküler Tip Kongresi 05-09Mayis 2009 tarihinde Harbiye Askeri Kültür Merkezinde gerçeklestirilecek.

Moleküler Tip, akademik arastirmalari, sanayi ve klinik uygulamalari birlestiren multidisipliner bir bilimdir. Bir çok farkli disiplinlerin ve uzmanlik alanlarin haberlesmesi ve etkilesimi sonucu türemis olan Moleküler Tip Bilimi günümüzde etkin rol almaktadir. Türkiye’de üçüncüsünü düzenledigimiz Moleküler Tip Kongresi’nin bu alanda odaklasmak isteyen temel tip alanindaki arastirmacilar ile klinisyenleri bir araya getirmek baslica hedefleri arasindadir. Bu kongrede hücre ve gen tedavisi, kardiyovasküler hastaliklar ve cerrahisi, onkoloji, hipertansiyon, immunohematoloji, enfeksiyon hastaliklari, reprodüktif tipta moleküler uygulamalar, cerrahinin moleküler tip açisindan incelenmesi amaçlanmaktadir. Toplantimizda Moleküler Tip konularinda güncel bilgilerin tartisilmasi amaciyla uluslararasi düzeyde taninmis ve kabul edilmis bilim adamlari bir araya getirilecektir. Kongremize katilacak konusmacilar arasinda Nobel ödülü kazanmis Robert Huber gibi önemli bilim adamlari da bulunmaktadir. Moleküler Tip kongresi’nde Moleküler Tip alanindaki mevcut bilgilerin klinik uygulamaya geçmesini saglayacak ortak bir platformda gelecekteki çalismalar için sinerji olusturulmasi hedeflenmistir.

Ülkemizde ve dünyada moleküler tip ve biyoteknoloji alaninda sinirli sayida büyük ölçekli kongre yapilmaktadir. Bu amaçla kongremiz özellikle yeni fikirlerin gelisimine olanak taniyan multidisipliner toplantilarin ülkemizin bu alandaki ihtiyacini karsilayacaktir. Ülkemiz özellikle son yillarda dünya genelinde çalisan bilim adamlarimizin bireysel çalismalari ile taninmaktadir. Uluslararasi alanda taninmaya baslayan bu yönümüzün gelistirilmesi ve yayginlastirilmasi adina bu degerli firsatin degerlendirilmesi gerektigi düsüncesindeyiz. Bu sayede Türkiye gelecekte de maddi ve manevi olarak dis desteklerden faydalanabilecek, genç nesillerimizin bilim adami olma yollari açilacak, Türkiye’de ki bilimsel faaliyetler için daha kolay kaynak saglanabilecek, uluslararasi projelere imza atilabilecektir. Uluslarasi olmasi ve Istanbul gibi bir metropolitanda düzenlenmesi sebebiyle kongremiz ülkemizin tanitimina da katkida bulunacaktir. Bugüne kadar dünyada bu alanda üç moleküler tip kongresi düzenlenmistir. Bunlarin 2.si dernegimiz tarafindan ülkemizde düzenlenmistir .
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası