Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


CILDINIZ SONBAHAR GIBI SOLMASIN

Yazin ciltte ve saçta olusan zararli etkilerin Sonbaharin gelmesiyle ortaya çiktigini belirten uzmanlar, bu mevsimin cilt bakimi ve tedavileri için en önemli dönem oldugunu belirtiyor.

Günes, deniz ve klordan dolayi yazin ciltte olusan tüm zararlarin Sonbahar aylarinda ortaya çiktigini belirten Kadiköy Sifa Kaliteli Yasam Poliklinigi Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savas; günesin biraktigi izleri silmek ve ani hava degisimleri ile soguk hava, rüzgâr, yagmur gibi hasarlar olusturacak etkenler için cildi kisa hazirlamak gerektiginin altini çiziyor.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savas; ‘Saglikli bir cilt ve saçlar için saglikli yasamak ve saglikli beslenmek gerekir. Günlük su tüketimi artirilmali, fistik, findik, ceviz, kuru üzüm, havuç, balik gibi cilt kurulugunu önleyen besinler tüketilmeli ve yaslanmayi önleyici A, E, C vitaminlerini içeren yesil sebze ve meyvelerle beslenilmelidir. Sigara, alkol, kirmizi et, rafine seker, doymus yaglar, saf karbonhidratlar ve fast fooddan uzak durulmalidir. Karoten, Biotin gibi bazi vitamin ve mineral takviyeleri ile antioksidanlarin ve Omega-3 ile Omega-6 içeren destekler hekim kontrolünde kullanildiginda oldukça faydali oldugu görülmektedir’

Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savas, kirisiklik, günes lekeleri, kalinlasma, nem kaybi, çiller, sivilcelerde artma, kilcal damarlarda belirginlesme ve sarkma; saçlarda kuruluk, matlasma, çabuk kirilma gibi sorunlarin çözümü için cildin yapisina uygun günlük bakim ürünleri kullanilmasi gerektigini söylüyor.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savas, cildin nefes almasini saglayan gözeneklerin en büyük düsmanlari olan çevre kirleri, ter, ölü cilt hücreleri ve makyaj artiklarinin sebep oldugu sorunlara karsi, cilde uygun temizlik ürünleri ve alkolsüz tonik kullanilmasinin, saglikli bir görünüm kazanilmasinda önemli oldugunu vurguluyor.

Cilde ve saçlara kaybettigi nemi geri kazandirmak için Kadiköy Sifa Kaliteli Yasam Poliklinigi Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savas su önerilerde bulunuyor; ‘Bariyer görevi gören cildimizin ancak yapisina uygun ürünlerle nemlendirilmesi ile olumsuz dis faktörlerin cilt altina ulasilmasi engellenir, bu nedenle sonbaharda nemlendirici kullanimi çok önemlidir. Soya, yesil çay, yenileyici maske, vitaminli meyve maskesi, antioksidan maskeler ve nem maskeleri cildin ihtiyacini ciddi oranda karsilar’

Serumlar, gece kremleri, kirisik açici hormon içeren kremler gibi yenileyici, onarici, sikilastirici bakim ürünlerinin yaslanmayi geciktirdigini ifade eden Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savas, bu ürünlerin doktor önerisiyle kullanilmasi gerektigini, yanlis kullanilan ürünlerin tedavi etmek yerine sorunlari daha da arttirdigini belirtiyor.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savas, Kadiköy Sifa Kaliteli Yasam Poliklinigi’nde, hekim tarafindan cildin ihtiyacina göre belirlenen bir protokol dahilinde uygulanan meyve asidi içeren peeling, klinik bakimlar, lazer tedavileri, oksijenli cilt bakimlari, saçli deri mezoterapisi ve mezolifting sonuçlarinin çok basarili oldugunu ifade ediyor.

Saç ve vücut bakimlarinda da hasar ve ihtiyaca göre ürünlerin kullanilmasi gerektigini söyleyen Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savas; saç ve cilt yapisina uygun dus jelleri, sampuanlar ve nemlendiriciler kullanilmasi, saçin her gün yikanmamasi ve mümkün oldugunca kimyasal bir isleme maruz birakilmamasi konusunda uyarida bulunuyor.

Ruh sagligi ve bagisiklik sistemindeki sorunlarin da cilt ve saç sagligini olumsuz etkiledigini ifade eden Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savas, huzurlu, stresten uzak bir yasam sürmenin ve düzenli uyumanin cilde saglik kazandirdigini sözlerine ekliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası