Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Biyolojik ilaçlardaki yenilikler, Wyeth’in Madrid’de düzenledigi zirvede tartisildi

Wyeth tarafindan Madrid, Ispanya’da düzenlenen “Progress & Promise” zirvesine romatoloji ve dermatoloji alanlarinda önde gelen 50’den fazla konusmaci ve 1000 doktor katildi. Zirveye paralel olarak düzenlenen ‘Biyolojik Ilaçlar Medya Akademisi’ni ise saglik alaninda uzman basin mensuplari izledi. 13–15 Mart 2008 tarihleri arasinda gerçeklestirilen etkinliklerde biyolojik ilaçlardaki yenilikler tartisildi.

Dünyanin önde gelen arastirma temelli ilaç sirketlerinden Wyeth, sürekli tip egitimine ve profesyonel gelisime verdigi önemin ve destegin bir yansimasi olarak, 13–15 Mart 2008 tarihleri arasinda Madrid Ispanya’da “Progress & Promise” (Gelisim ve Gelecek) zirvesini düzenledi. Romatolojik ve dermatolojik hastaliklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili yenilikçi çalismalarin paylasilmasi amaciyla düzenlenen “Biyolojik Ilaçlarla Tedavide Optimal Sonuçlar” konulu 3 günlük zirvede pek çok ülkeden 50’den fazla konusmaci yer aldi.

Hollanda St. Radboud Tip Merkezi Dermatoloji Bölüm Baskani Prof. Dr. Peter Van de Kerkhof ve Madrid La Paz Üniversite Hastanesi Romatoloji Bölüm Baskani Prof. Dr. Emilio Martin-Mola tarafindan yönetilen zirvede, Alice Gottlieb, Paul Emery, Jurgen Braun, Jörg Prinz gibi dünyaca ünlü bilimadamlari tarafindan inflamatuar hastaliklarin psikososyal etkileri, erken tedavinin olumlu etkileri ve hastalarin dogru tedaviye erisim süreci ele alindi. Zirveyi, biyolojik ilaçlarin hastalara en uygun tedaviyi sunmada getirdigi faydalar konusunda bilgi edinmek isteyen Türkiye’den de hekimlerin aralarinda bulundugu 1000’den fazla uzman izledi. Ingiltere Royal College of Physicians ve Ispanya Romatoloji ve Dermatoloji dernekleri tarafindan desteklenen Wyeth Progress & Promise zirvesine katilan hekimlere Sürekli Tip Egitimi (CME) Avrupa Akreditasyon Komitesi tarafindan 11 kredi verildi.

Zirveyle ilgili degerlendirmede bulunan Wyeth Avrupa, Orta Dogu ve Afrika Baskani Ulf Wiinberg, “Romatoloji ve dermatoloji alaninda önde gelen uzmanlari ve doktorlari, fikir ve çalismalarini paylasmak amaciyla biraraya getiren böyle bir girisime destek olmaktan dolayi çok memnunuz. Zirvenin amacina ulastigini ve katilimcilar için çok verimli geçtigini düsünüyorum” dedi.

Wyeth, Progress & Promise zirvesine paralel olarak, saglik alaniyla ilgilenen gazetecilere yönelik ‘Biyolojik Ilaçlar Medya Akademisi’ adi altinda bir etkinlik düzenledi. Türkiye’nin de aralarinda bulundugu Avrupa’nin 15 farkli ülkesinden 70’e yakin gazetecinin katildigi etkinlik kapsaminda yapilan sunum, çalistay ve interaktif toplantilarda inflamatuar otoimmün hastaliklarin hastalar üzerindeki etkileri, inflamatuar hastaliklarda biyolojik ilaçlarin rolü ve hastalarin tedaviye erisimindeki sorunlar gibi konular tartisildi. Etkinlige katilan gazeteciler ayrica, uzman doktorlar, fikir liderleri ve Avrupa’daki hasta derneklerinin temsilcileriyle birebir görüsme firsati buldu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası