Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Biyolojik ilaçlardaki yenilikler, Wyeth’in Madrid’de düzenledigi zirvede tartisildi

Wyeth tarafindan Madrid, Ispanya’da düzenlenen “Progress & Promise” zirvesine romatoloji ve dermatoloji alanlarinda önde gelen 50’den fazla konusmaci ve 1000 doktor katildi. Zirveye paralel olarak düzenlenen ‘Biyolojik Ilaçlar Medya Akademisi’ni ise saglik alaninda uzman basin mensuplari izledi. 13–15 Mart 2008 tarihleri arasinda gerçeklestirilen etkinliklerde biyolojik ilaçlardaki yenilikler tartisildi.

Dünyanin önde gelen arastirma temelli ilaç sirketlerinden Wyeth, sürekli tip egitimine ve profesyonel gelisime verdigi önemin ve destegin bir yansimasi olarak, 13–15 Mart 2008 tarihleri arasinda Madrid Ispanya’da “Progress & Promise” (Gelisim ve Gelecek) zirvesini düzenledi. Romatolojik ve dermatolojik hastaliklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili yenilikçi çalismalarin paylasilmasi amaciyla düzenlenen “Biyolojik Ilaçlarla Tedavide Optimal Sonuçlar” konulu 3 günlük zirvede pek çok ülkeden 50’den fazla konusmaci yer aldi.

Hollanda St. Radboud Tip Merkezi Dermatoloji Bölüm Baskani Prof. Dr. Peter Van de Kerkhof ve Madrid La Paz Üniversite Hastanesi Romatoloji Bölüm Baskani Prof. Dr. Emilio Martin-Mola tarafindan yönetilen zirvede, Alice Gottlieb, Paul Emery, Jurgen Braun, Jörg Prinz gibi dünyaca ünlü bilimadamlari tarafindan inflamatuar hastaliklarin psikososyal etkileri, erken tedavinin olumlu etkileri ve hastalarin dogru tedaviye erisim süreci ele alindi. Zirveyi, biyolojik ilaçlarin hastalara en uygun tedaviyi sunmada getirdigi faydalar konusunda bilgi edinmek isteyen Türkiye’den de hekimlerin aralarinda bulundugu 1000’den fazla uzman izledi. Ingiltere Royal College of Physicians ve Ispanya Romatoloji ve Dermatoloji dernekleri tarafindan desteklenen Wyeth Progress & Promise zirvesine katilan hekimlere Sürekli Tip Egitimi (CME) Avrupa Akreditasyon Komitesi tarafindan 11 kredi verildi.

Zirveyle ilgili degerlendirmede bulunan Wyeth Avrupa, Orta Dogu ve Afrika Baskani Ulf Wiinberg, “Romatoloji ve dermatoloji alaninda önde gelen uzmanlari ve doktorlari, fikir ve çalismalarini paylasmak amaciyla biraraya getiren böyle bir girisime destek olmaktan dolayi çok memnunuz. Zirvenin amacina ulastigini ve katilimcilar için çok verimli geçtigini düsünüyorum” dedi.

Wyeth, Progress & Promise zirvesine paralel olarak, saglik alaniyla ilgilenen gazetecilere yönelik ‘Biyolojik Ilaçlar Medya Akademisi’ adi altinda bir etkinlik düzenledi. Türkiye’nin de aralarinda bulundugu Avrupa’nin 15 farkli ülkesinden 70’e yakin gazetecinin katildigi etkinlik kapsaminda yapilan sunum, çalistay ve interaktif toplantilarda inflamatuar otoimmün hastaliklarin hastalar üzerindeki etkileri, inflamatuar hastaliklarda biyolojik ilaçlarin rolü ve hastalarin tedaviye erisimindeki sorunlar gibi konular tartisildi. Etkinlige katilan gazeteciler ayrica, uzman doktorlar, fikir liderleri ve Avrupa’daki hasta derneklerinin temsilcileriyle birebir görüsme firsati buldu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Samsun Tıp Fakültesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05459763385

A RH POZİTİF. Acil acil acil. Yardım em. SAĞOLUN

Tarih: 10/17/2019 6:30:48 AM
İncilay Baş
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
  Aranan Kan: B RH +
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412217231

Çok acil. B B Rh + Pozitif TROMBOSİT ihtiyacı var. Lütfen destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 10/9/2019 6:01:07 AM
Dürdane Yıldız
  Aranan Kan: A RH +
Hacettepe hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05447320306

Hacettepe hastanesinde yatmakta olan yakınım için Ab rh(+) kana ihtiyacımız vardi

Tarih: 10/7/2019 11:20:09 AM
Betül eryılmaz
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası