Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DIS ETI HASTALIGINA HER YASTAN KADIN YAKALANABILIR!

Dis eti hastaligi sadece yasi ilerlemis kadinlari ilgilendiren bir rahatsizlik degildir. Bu konuyla ilgili Plusdent Agiz ve Dis Sagligi'ndan Dis Hekimi Mehmet Z. Kazandi dis eti hastaliginin özellikle dogum kontrol haplari kullanan genç kadinlari da etkileyebilecegini belirtiyor.

Plusdent Agiz ve Dis Sagligi'ndan Dis Hekimi Mehmet Z. Kazandi "Genç kadinlar, dis eti rahatsizliginin genelde yaslari ilerleyince ortaya çikacagini düsünürler. Ancak son yapilan arastirmalarda genç kadinlarin da dis eti rahatsizligina yakalanma ihtimalleri oldugunu gösteriyor.Dis sagligini etkileyebildiklerinden dolayi kulllanilan ilaçlarin, sigaranin,alkolün, hormonal dengeyi bozabilecek özellikte olan ilaçlarin ve özellikle kullaniliyorsa dogum kontrol haplarinin dis hekimine bildirilmesi gerekir.Kadinlarin dogum kontrol hapi kullanmaya baslamadan dis ve dis eti kontrollerini yaptirmalarini tavsiye ediyoruz.” seklinde kadinlari uyariyor ve söyle devam ediyor:

"Yurt disinda dis eti rahatsizligi ile ilgili yapilan bir arastirma, 20 ve 35 yaslari arasi dis eti rahatsizligi bulunan bir çok kadin üzerinde yapilmistir ve bu arastirma sonucunda da dogum kontrol hapi kullanan kadinlarin dis etlerinin kullanmayanlara göre daha fazla kanadigi ortaya çikmistir. "

Ayrica Dis Hekimi Mehmet Z. Kazandi yapilan bir diger arastirmanin hormonlar üzerinde degisikliklere sebep olan menopoz döneminde olusabilecek dis eti rahatsizligiyla ilgili oldugunu belirtiyor. Bu arastirmanin agiz bosluklarindaki kemik kaybi ve dis eti çevresindeki bakteri seviyeleri arasindaki baglantiyi anlamak için menopoz sonrasi kadinlar üstünde yapildigini ve arastirmada dis eti hastaligina yol açan bakteri bulunan kadinlarin agizlarinda digerlerine göre daha fazla kemik kaybi oldugunu belirtiyor. Arastirmanin menopoz döneminde dis eti sagligin önemini ortaya çikardigi için önemli oldugunu vurguluyor. Yapilan arastirmanin ayni zamanda kilo sorunu olan kadinlarda da agizdaki bakterilere bagli olarak kemik kaybinin gözlemlendigini ve bu kadinlarin ayni zamanda menopoz döneminde östrojen seviyelerini düsüren osteoporoza yakalanmalari da yüksek ihtimal oldugunu sözlerine ekliyor.

Plusdent Agiz ve Dis Sagligi'ndan Dis hekimi Mehmet Z. Kazandi,dislerinizin ve dis etlerinizin bakiminin hayat boyu süren bir ugras oldugunu ve kadinlarin hayatlarinin hamilelik veya menopoz gibi degisik dönemlerinde agiz sagliklarina ve hijyenine ekstra dikkat etmeleri gerektigini ve bir dishekiminin kontolünün gerekliligini vurguluyor.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
  Aranan Kan: A RH +
EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05414005451

Acildir. DESTEK OLALIM. A RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN.

Tarih: 8/29/2019 8:01:27 AM
YAĞMUR BEYHAN DAYANIR
  Aranan Kan: AB RH -
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05382315179

ACİL AB RH NEGATİF TROMBOSİT LAZIMDIR. GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/25/2019 9:10:34 AM
YUSUF DEMIR
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası