Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DIS ETI HASTALIGINA HER YASTAN KADIN YAKALANABILIR!

Dis eti hastaligi sadece yasi ilerlemis kadinlari ilgilendiren bir rahatsizlik degildir. Bu konuyla ilgili Plusdent Agiz ve Dis Sagligi'ndan Dis Hekimi Mehmet Z. Kazandi dis eti hastaliginin özellikle dogum kontrol haplari kullanan genç kadinlari da etkileyebilecegini belirtiyor.

Plusdent Agiz ve Dis Sagligi'ndan Dis Hekimi Mehmet Z. Kazandi "Genç kadinlar, dis eti rahatsizliginin genelde yaslari ilerleyince ortaya çikacagini düsünürler. Ancak son yapilan arastirmalarda genç kadinlarin da dis eti rahatsizligina yakalanma ihtimalleri oldugunu gösteriyor.Dis sagligini etkileyebildiklerinden dolayi kulllanilan ilaçlarin, sigaranin,alkolün, hormonal dengeyi bozabilecek özellikte olan ilaçlarin ve özellikle kullaniliyorsa dogum kontrol haplarinin dis hekimine bildirilmesi gerekir.Kadinlarin dogum kontrol hapi kullanmaya baslamadan dis ve dis eti kontrollerini yaptirmalarini tavsiye ediyoruz.” seklinde kadinlari uyariyor ve söyle devam ediyor:

"Yurt disinda dis eti rahatsizligi ile ilgili yapilan bir arastirma, 20 ve 35 yaslari arasi dis eti rahatsizligi bulunan bir çok kadin üzerinde yapilmistir ve bu arastirma sonucunda da dogum kontrol hapi kullanan kadinlarin dis etlerinin kullanmayanlara göre daha fazla kanadigi ortaya çikmistir. "

Ayrica Dis Hekimi Mehmet Z. Kazandi yapilan bir diger arastirmanin hormonlar üzerinde degisikliklere sebep olan menopoz döneminde olusabilecek dis eti rahatsizligiyla ilgili oldugunu belirtiyor. Bu arastirmanin agiz bosluklarindaki kemik kaybi ve dis eti çevresindeki bakteri seviyeleri arasindaki baglantiyi anlamak için menopoz sonrasi kadinlar üstünde yapildigini ve arastirmada dis eti hastaligina yol açan bakteri bulunan kadinlarin agizlarinda digerlerine göre daha fazla kemik kaybi oldugunu belirtiyor. Arastirmanin menopoz döneminde dis eti sagligin önemini ortaya çikardigi için önemli oldugunu vurguluyor. Yapilan arastirmanin ayni zamanda kilo sorunu olan kadinlarda da agizdaki bakterilere bagli olarak kemik kaybinin gözlemlendigini ve bu kadinlarin ayni zamanda menopoz döneminde östrojen seviyelerini düsüren osteoporoza yakalanmalari da yüksek ihtimal oldugunu sözlerine ekliyor.

Plusdent Agiz ve Dis Sagligi'ndan Dis hekimi Mehmet Z. Kazandi,dislerinizin ve dis etlerinizin bakiminin hayat boyu süren bir ugras oldugunu ve kadinlarin hayatlarinin hamilelik veya menopoz gibi degisik dönemlerinde agiz sagliklarina ve hijyenine ekstra dikkat etmeleri gerektigini ve bir dishekiminin kontolünün gerekliligini vurguluyor.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası