Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DIS ETI HASTALIGINA HER YASTAN KADIN YAKALANABILIR!

Dis eti hastaligi sadece yasi ilerlemis kadinlari ilgilendiren bir rahatsizlik degildir. Bu konuyla ilgili Plusdent Agiz ve Dis Sagligi'ndan Dis Hekimi Mehmet Z. Kazandi dis eti hastaliginin özellikle dogum kontrol haplari kullanan genç kadinlari da etkileyebilecegini belirtiyor.

Plusdent Agiz ve Dis Sagligi'ndan Dis Hekimi Mehmet Z. Kazandi "Genç kadinlar, dis eti rahatsizliginin genelde yaslari ilerleyince ortaya çikacagini düsünürler. Ancak son yapilan arastirmalarda genç kadinlarin da dis eti rahatsizligina yakalanma ihtimalleri oldugunu gösteriyor.Dis sagligini etkileyebildiklerinden dolayi kulllanilan ilaçlarin, sigaranin,alkolün, hormonal dengeyi bozabilecek özellikte olan ilaçlarin ve özellikle kullaniliyorsa dogum kontrol haplarinin dis hekimine bildirilmesi gerekir.Kadinlarin dogum kontrol hapi kullanmaya baslamadan dis ve dis eti kontrollerini yaptirmalarini tavsiye ediyoruz.” seklinde kadinlari uyariyor ve söyle devam ediyor:

"Yurt disinda dis eti rahatsizligi ile ilgili yapilan bir arastirma, 20 ve 35 yaslari arasi dis eti rahatsizligi bulunan bir çok kadin üzerinde yapilmistir ve bu arastirma sonucunda da dogum kontrol hapi kullanan kadinlarin dis etlerinin kullanmayanlara göre daha fazla kanadigi ortaya çikmistir. "

Ayrica Dis Hekimi Mehmet Z. Kazandi yapilan bir diger arastirmanin hormonlar üzerinde degisikliklere sebep olan menopoz döneminde olusabilecek dis eti rahatsizligiyla ilgili oldugunu belirtiyor. Bu arastirmanin agiz bosluklarindaki kemik kaybi ve dis eti çevresindeki bakteri seviyeleri arasindaki baglantiyi anlamak için menopoz sonrasi kadinlar üstünde yapildigini ve arastirmada dis eti hastaligina yol açan bakteri bulunan kadinlarin agizlarinda digerlerine göre daha fazla kemik kaybi oldugunu belirtiyor. Arastirmanin menopoz döneminde dis eti sagligin önemini ortaya çikardigi için önemli oldugunu vurguluyor. Yapilan arastirmanin ayni zamanda kilo sorunu olan kadinlarda da agizdaki bakterilere bagli olarak kemik kaybinin gözlemlendigini ve bu kadinlarin ayni zamanda menopoz döneminde östrojen seviyelerini düsüren osteoporoza yakalanmalari da yüksek ihtimal oldugunu sözlerine ekliyor.

Plusdent Agiz ve Dis Sagligi'ndan Dis hekimi Mehmet Z. Kazandi,dislerinizin ve dis etlerinizin bakiminin hayat boyu süren bir ugras oldugunu ve kadinlarin hayatlarinin hamilelik veya menopoz gibi degisik dönemlerinde agiz sagliklarina ve hijyenine ekstra dikkat etmeleri gerektigini ve bir dishekiminin kontolünün gerekliligini vurguluyor.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası