Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DIS ETI HASTALIGINA HER YASTAN KADIN YAKALANABILIR!

Dis eti hastaligi sadece yasi ilerlemis kadinlari ilgilendiren bir rahatsizlik degildir. Bu konuyla ilgili Plusdent Agiz ve Dis Sagligi'ndan Dis Hekimi Mehmet Z. Kazandi dis eti hastaliginin özellikle dogum kontrol haplari kullanan genç kadinlari da etkileyebilecegini belirtiyor.

Plusdent Agiz ve Dis Sagligi'ndan Dis Hekimi Mehmet Z. Kazandi "Genç kadinlar, dis eti rahatsizliginin genelde yaslari ilerleyince ortaya çikacagini düsünürler. Ancak son yapilan arastirmalarda genç kadinlarin da dis eti rahatsizligina yakalanma ihtimalleri oldugunu gösteriyor.Dis sagligini etkileyebildiklerinden dolayi kulllanilan ilaçlarin, sigaranin,alkolün, hormonal dengeyi bozabilecek özellikte olan ilaçlarin ve özellikle kullaniliyorsa dogum kontrol haplarinin dis hekimine bildirilmesi gerekir.Kadinlarin dogum kontrol hapi kullanmaya baslamadan dis ve dis eti kontrollerini yaptirmalarini tavsiye ediyoruz.” seklinde kadinlari uyariyor ve söyle devam ediyor:

"Yurt disinda dis eti rahatsizligi ile ilgili yapilan bir arastirma, 20 ve 35 yaslari arasi dis eti rahatsizligi bulunan bir çok kadin üzerinde yapilmistir ve bu arastirma sonucunda da dogum kontrol hapi kullanan kadinlarin dis etlerinin kullanmayanlara göre daha fazla kanadigi ortaya çikmistir. "

Ayrica Dis Hekimi Mehmet Z. Kazandi yapilan bir diger arastirmanin hormonlar üzerinde degisikliklere sebep olan menopoz döneminde olusabilecek dis eti rahatsizligiyla ilgili oldugunu belirtiyor. Bu arastirmanin agiz bosluklarindaki kemik kaybi ve dis eti çevresindeki bakteri seviyeleri arasindaki baglantiyi anlamak için menopoz sonrasi kadinlar üstünde yapildigini ve arastirmada dis eti hastaligina yol açan bakteri bulunan kadinlarin agizlarinda digerlerine göre daha fazla kemik kaybi oldugunu belirtiyor. Arastirmanin menopoz döneminde dis eti sagligin önemini ortaya çikardigi için önemli oldugunu vurguluyor. Yapilan arastirmanin ayni zamanda kilo sorunu olan kadinlarda da agizdaki bakterilere bagli olarak kemik kaybinin gözlemlendigini ve bu kadinlarin ayni zamanda menopoz döneminde östrojen seviyelerini düsüren osteoporoza yakalanmalari da yüksek ihtimal oldugunu sözlerine ekliyor.

Plusdent Agiz ve Dis Sagligi'ndan Dis hekimi Mehmet Z. Kazandi,dislerinizin ve dis etlerinizin bakiminin hayat boyu süren bir ugras oldugunu ve kadinlarin hayatlarinin hamilelik veya menopoz gibi degisik dönemlerinde agiz sagliklarina ve hijyenine ekstra dikkat etmeleri gerektigini ve bir dishekiminin kontolünün gerekliligini vurguluyor.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası