Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Insan Ömrü Uzayabilir

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Bölüm Baskani Prof. Dr. Veysel Aysel düzenlenen basin toplantisinda, pilot bölge olarak Ege Üniversitesi’nde üretilmekte olan ve tatli sularda yetisen “spirulina”, “scenedesmus” ve “chlarella” isimli yosun tabletleriyle ilgili bilgi verdi.

Zayiflamak veya sismanlamak isteyen kisilerin, “spirulina” isimli yosundan elde edilen tableti düzenli kullanarak amaçlarina ulasabileceklerini ifade eden Prof. Aysel, “Bu yosun, eger aç karnina alinirsa sismanlatir, tok karnina alinirsa zayiflatir” dedi. Prof. Dr. Aysel, daha önce 98 kilo agirliginda oldugunu ifade ederek, “Bu yosun hapini düzenli olarak kullanmaya basladiktan sonra, kisa bir süre içinde 84 kiloya düstüm. Bu yosun hapi ve tozu, ayrica insana büyük enerji veriyor” diye konustu.

Yosunlarin insan ömrünü 7 yil uzattigini savunan Prof. Veysel Aysel, sunlari kaydetti: “Yosunlarin insan sagligi üzerinde olumlu etkileri vardir. Bugün insan ömrü yosunlar sayesinde 7 yil uzuyor ama gelecekte insanoglu, yosun tabletlerinden günde 3 ögün kullanarak, günlük tüm ihtiyaçlarini karsilayacak hale gelebilecektir. Insan ömrü de gelecekte yaklasik 140-150 yil olacaktir.”

Insanoglunun yosunlari M.Ö 4200’lü yillardan bu yana kullandigina da dikkati çeken Prof. Aysel, denizlerde çok degerli yosunlar bulundugunu sözlerine ekledi. Prof. Aysel, bilim dünyasina basvurmadan, herhangi bir tatli su ve deniz yosununun bilinçsizce kullanilmamasi uyarisinda da bulundu.

Prof.Dr. Veysel Aysel, 20 maddede topladigi ve basin mensuplarina dagittigi uzun yasamanin sirlarini da söyle açikladi: “Az yemek, yari aç yari tok dolasmak. Et, balik, süt, yag, peynir, yumurta gibi ürünleri az tüketmek, tuz kullanmamak. Uyarici olan kahve, çay, çikolata, alkol, tütün, seker ve gazli içeçeklerden uzak durmak. Daha çok çig sebze ve meyve tüketmek. Lifli besinler yiyerek bagirsaklari bos ve temiz tutmak. Her gün yarim saat hizli adimlarla yürümek, asansör yerine merdivenleri kullanmak. Yasam boyu sürekli spor yapmak. Soluk alirken sik sik diyaframi kullanmak Sabun kullanmadan her gün sicak dus yapmak. Her gün tartilarak ideal kiloyu asmamak. Kan dolasimini engelleyen dar pantolon, ayakkabi ve kemerden kaçinmak. Bugünü yasamak, geçmisi düsünerek hüzünlenmenin, gelecege bakarak karamsar olmanin anlamsiz oldugunu bilmek. Günün yorgunlugunu atmak için her aksam gözler kapali 20 dakika dinlenmek. Duygusal ve zihinsel olarak aktif olmak. Yasamin denetimini baskasina birakmamak, bagimsiz olmak. Neseli ve saglam dostlar edinmek. Kendimizi hiç emekliye ayirmamak. Çok seyahat etmek. Esnek olmak. Kesinlikle sigara içmemek.”


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası