Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Insan Ömrü Uzayabilir

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Bölüm Baskani Prof. Dr. Veysel Aysel düzenlenen basin toplantisinda, pilot bölge olarak Ege Üniversitesi’nde üretilmekte olan ve tatli sularda yetisen “spirulina”, “scenedesmus” ve “chlarella” isimli yosun tabletleriyle ilgili bilgi verdi.

Zayiflamak veya sismanlamak isteyen kisilerin, “spirulina” isimli yosundan elde edilen tableti düzenli kullanarak amaçlarina ulasabileceklerini ifade eden Prof. Aysel, “Bu yosun, eger aç karnina alinirsa sismanlatir, tok karnina alinirsa zayiflatir” dedi. Prof. Dr. Aysel, daha önce 98 kilo agirliginda oldugunu ifade ederek, “Bu yosun hapini düzenli olarak kullanmaya basladiktan sonra, kisa bir süre içinde 84 kiloya düstüm. Bu yosun hapi ve tozu, ayrica insana büyük enerji veriyor” diye konustu.

Yosunlarin insan ömrünü 7 yil uzattigini savunan Prof. Veysel Aysel, sunlari kaydetti: “Yosunlarin insan sagligi üzerinde olumlu etkileri vardir. Bugün insan ömrü yosunlar sayesinde 7 yil uzuyor ama gelecekte insanoglu, yosun tabletlerinden günde 3 ögün kullanarak, günlük tüm ihtiyaçlarini karsilayacak hale gelebilecektir. Insan ömrü de gelecekte yaklasik 140-150 yil olacaktir.”

Insanoglunun yosunlari M.Ö 4200’lü yillardan bu yana kullandigina da dikkati çeken Prof. Aysel, denizlerde çok degerli yosunlar bulundugunu sözlerine ekledi. Prof. Aysel, bilim dünyasina basvurmadan, herhangi bir tatli su ve deniz yosununun bilinçsizce kullanilmamasi uyarisinda da bulundu.

Prof.Dr. Veysel Aysel, 20 maddede topladigi ve basin mensuplarina dagittigi uzun yasamanin sirlarini da söyle açikladi: “Az yemek, yari aç yari tok dolasmak. Et, balik, süt, yag, peynir, yumurta gibi ürünleri az tüketmek, tuz kullanmamak. Uyarici olan kahve, çay, çikolata, alkol, tütün, seker ve gazli içeçeklerden uzak durmak. Daha çok çig sebze ve meyve tüketmek. Lifli besinler yiyerek bagirsaklari bos ve temiz tutmak. Her gün yarim saat hizli adimlarla yürümek, asansör yerine merdivenleri kullanmak. Yasam boyu sürekli spor yapmak. Soluk alirken sik sik diyaframi kullanmak Sabun kullanmadan her gün sicak dus yapmak. Her gün tartilarak ideal kiloyu asmamak. Kan dolasimini engelleyen dar pantolon, ayakkabi ve kemerden kaçinmak. Bugünü yasamak, geçmisi düsünerek hüzünlenmenin, gelecege bakarak karamsar olmanin anlamsiz oldugunu bilmek. Günün yorgunlugunu atmak için her aksam gözler kapali 20 dakika dinlenmek. Duygusal ve zihinsel olarak aktif olmak. Yasamin denetimini baskasina birakmamak, bagimsiz olmak. Neseli ve saglam dostlar edinmek. Kendimizi hiç emekliye ayirmamak. Çok seyahat etmek. Esnek olmak. Kesinlikle sigara içmemek.”


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: 0 RH +
Ankara Yüksek İhtisas Koru Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05530894747

ACİL Girmeden önce lütfen arayınız. 0 RH POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 9/18/2019 5:33:17 AM
Seyhmus Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Ankara Hacettepe Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05372932862

Acil Acil Düzenli kana ihtiyaç var. *Gelmeden önce arayınız. B RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN Sağolun.

Tarih: 9/18/2019 5:21:56 AM
İlayda Özen
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası