Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


MEDIKAL OZON 163 yildir tibbin hizmetinde …

Ozonun ya da oksijenli suyun yararlari ilk kez Isviçre'de 1840 yilinda Alman kimyaci Christian Fredrick Schönbein tarafindan kesfedildi.

1900 yilinda Nicola Tesla, ilk ozon jeneratörünün patentini aldi. 1902'de H.J. Clarke ozonun anemi, kanser, diyabet, influenza ve morfin zehirlenmesinde kullandi.

1915'de Dr. Albert Wolf, 1. Dünya Savasi sirasinda kangren ve yaralari ozonla tedavi etti.

1926'da Dr. Otto Warburg Berlin'de kanserin hücre düzeyinde oksijen azligindan meydana geldigini bildirip, bu saptamasi ile 1931 ve 1944 Nobel ödüllerini aldi. Bu alandaki ödülü arka arkaya 2 kez ödül alan tek kisi olarak tarihe geçti.

1957'de Dr. J. Hansler kendi medikal ozon jeneratör patenti aldi.

1961'de Hans Wolf'ün tanittigi major ve minör otohemoterapi teknikleri kullanilmaya baslandi.

1977'de Dr. Renate Viebahn ozonun vücuttaki etkilerini teknik olarak açikladi.

1979'da Dr. George Freibott ilk AIDS hastasini ozonla tedaviye aldi.

1980'de Dr. Horst Kief, ozonla AIDS tedavisinde basari kazandigini öne sürdü.

Ozon, 1992'den bu yana da Rusya'da yanik tedavilerinde kullaniliyor.

1998'den bu yana Türkiye'de Kizilay Altintepe Arastirma Hastanesi'nde ve bazi muayenehanelerde ozon kullaniliyor.

2005 ’de Ankara’da ilk kez Touch Up Clinic’de MEDIKAL OZON kullanimi basladi ….

Ozon üç oksijen atomundan olusan bir kimyasal bilesiktir (O3). Iki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji tasiyan bir seklidir.

Medikal ozonun iyi bilinen bactericidal (bakteri öldürücü), fungicidal (mantar öldürücü) ve virostatic (virüs çogalmasini önleyici) özelligi sebebiyle, enfekte olmus yaralarin dezenfeksiyonunda ve ayrica bakteri ve virüslerin sebep oldugu hastaliklarin tedavisinde kullanilir.

Avrupa'da çok yaygin olan ve sadece Almanya'da 5000'i askin hekim tarafindan kendi branslarinda tercih edilen MEDIKAL OZON TEDAVISI 100'ün üzerinde hastalikta etkinligini kanitlamistir. Üstelik hiç bir yan etkisi olmayan ve hiçbir ilaçla etkilesim yapmayan ozon tedavisi,son derece pratik, etkili ve diger yöntemlerle kiyaslandiginda çok daha ekonomiktir.

Medikal OZON Tedavisi ; Çesitli hastaliklarin tedavisinin yani sira bagisiklik sistemini güçlendiren , hücre oksijenlenmesini artiran , beyaz kan hücrelerinden anti-kanser maddelerinin salinmasini uyaran, kanin dolasim hizini artiran ve alyuvarlarin, kalpten en uzaktaki dokular ve hücrelere ulasabilmesi için en küçük damarlarda bile hareket edecek kadar esnek olmasini saglayan, yaslanmayi geciktiren ve kisileri hastaliklara karsi daha güçlü kilan bir tedavi yöntemidir.

Saglik problemi yasamayan kisiler bile yilda 10 seans (bir kür) ozon terapisi aldiklari takdirde, yaslanmaya ve hastaliklara karsi daha dirençli hale geleceklerdir.

MEDIKAL OZON UYGULAMALARI :

1. Sistemik uygulama ,

a- Major Otohemoterapi (Sadece bir kez kullanilan özel bir sisteme Damardan 50-100 ml kan alinir ve ozon ile karistirilir. Özel sisede oksijenle yikanan kan, serum gibi damla damla damara geri verilir,

b- Minör Otohemoterapi( Damarlardan 3-5 ml kan alinir ,ozon ile karistirilip kalçadan tekrar geriye verilir ; alerjik hastaliklarda ve genel olarak bagisiklik sistemini güçlendirmekte kullanilir.Grip asisi olarak da çok etkilidir.

c- Rektal uygulama , Kulaga hos gelmese de o kadar rahatsizlik verici degildir. Aslinda hasta kesinlikle hiçbir rahatsizlik hissetmez, çünkü O3 gazi direkt olarak hassas bagirsak çeperi tarafindan emilir; buna ek olarak tüp ve torbalar tek kullanimlik oldugundan tamamen hijyeniktir ve hasta kendi kendine de uygulayabilir.

2. Topikal uygulama ;

a- Torbalama yöntemi , Ozon gazi kapali bir sistemde özel bir plastik bot (ayaklar ve bacaklar için ) içinde dolastirilarak ya da vücudun farkli bölgelerine uygun torbalar, folyolar ile tatbik edilir

b- Eklem içi uygulama , Ozon gazi , yavasça eklem içine enjekte edilir. Bu metot agrili enflamatuar hastaligi olan ekleme uygulanir.

c- Ozonlu su , Bu yöntemde, Ozonun kabarciklar halinde sudan geçirilmesiyle ortaya çikan siviyla yaralar, cilt enfeksiyonlari ve yaniklar temizlenir. Dis Hekimliginde ; Dis eti hastaliklari ve aftlarda

d-Ozonlu yag, Saf zeytinyagin içinden özel yöntemlerle ozon gazinin geçirilmesiyle elde edilir. Yatak yaralari,uçuklar, böcek isiriklari, bacak ülserleri, akne ve benzeri sorunlar dahil olmak üzere bir çok cilt ve mantar hastaliginin tedavisinde kullaniliyor.

MEDIKAL OZONUN KULLANIM ALANLARI :

1. Kronik yorgunluk sendromu .immün sistemin güçlendirilmesi ve

ANTI-AGING amaçli ;Is hayatindaki stres, yogun çalisma temposu ,zihinsel ve bedensel yorgunluk ozon (O3) tedavisine çok iyi yanit verir.Ozonun kirmizi ve beyaz kan hücrelerinin metabolizma aktivasyonu ile genel iyilik hali ile kisiler kendilerini yenilenmis hissetmektedirler.

2. Geriatride, Yasli kisiler ozon tedavisine oldukça iyi yanit verirler. Bütün klinik avantajlarinin yani sira oksijenin dokular tarafindan daha iyi kullanimini saglar, bagisiklik sistemini harekete geçirir,ve vücudun kendi antioksidanlarini ve serbest radikallere karsi savasan hücreleri harekete geçirir. Bunun ötesinde beyindeki dolasim bozukluklarinda olumlu etkileri mevcuttur

3. Çesitli karaciger hastaliklarin tedavisi; Ör: Hepatit B ve C,

4. Kanser tedavisinde Kemoterapi ve radyoterapiye ek olarak veya tek basina kullanilir.Kanser hastalarinda ozon tedavisi tamamlayici tedavi olarak oldukça basarilidir. Burada ozonu bagisiklik sistemi aktivasyonunda kullanmaktayiz. Immun hücreler – örnegin lenfositler ve natural killer hücreler - cytokin denilen interferonu da içeren haberci proteinleri üretmek için ozonun baslattigi biyolojik reaksiyonlar yoluyla aktif hale getirilir. Aslinda, ozon vücudun kendi interferon ve interlökinlerini artan miktarlarda üretmesini saglar. Ozonlanmis kanin hastaya verilmesiyle, pozitif olarak artan bir immün reaksiyonu baslatilir, bu ayni zamanda vücudun genel direncinin ve zindeliginin artmasina katkida bulunur.

5.Diabetes mellitus ve Diabetik ayaklarda

6. Zor iyilesen yaniklar ,enfekte yaralar , enflamatuar hastaliklar ve mantar enfeksiyonlarinda; Örnegin bacaklardaki açik yaralarda (ulcus cruris) ,Bagisiklik sistemini güçlendirici özelligiyle immunite düsüklügüne bagli sik enfeksiyonlarda,

7. Dolasim bozukluklarinda ; Ozon tedavisinin dolasim bozukluklarindaki basarisi yapilmis bir çok sayida tibbi çalisma ile kanitlanmistir.Ozon klasik tedaviye ek olarak veya tamamlayici olarak kombine kullanilabilmektedir.

6. Enflamatuar bagirsak hastaliklari (Kolit, Proktit) Enflamasyonlu bagirsak hastaliklarinda özellikle erken dönemde rektal ozon gazi üflenmesi seklinde yapilan lokal uygulamanin çok yararli oldugu kanitlanmistir.

7. Enflamasyonlu ve dejeneratif eklem hastaliklari ; özellikle evre 1 ve 2, bir baska deyisle agir kemik deformasyonlarinin olmadigi durumlar, medikal ozon uygulamalarina cevap verir. Bagisiklik sistemini güçlendirme ve kikirdak metabolizmasini aktive etme özelliklerine ek olarak burada ozonun tamamiyla antienflamatuar özelliginden faydalaniyoruz.

8. Virüslerden kaynaklanan hastaliklar da

OZON SAUNASI

Ozon Saunasi ; Basin disarida kaldigi ,içine ozon gazi ve su buhari verilen ve derecesi ayarlanabilen bir hipertermi kabinidir.

Ozon gazi ile birlikte suni olarak vücut isisinin yükseltilmesinin(hipertermi) bakteri,virüs ve mantarlari yikima ugrattigi ,terleme ve ozon gazinin temizleyici etkisiyle de özellikle lenfatik sistemde yogunlasan toksinlerden arinildigini rapor edilmektedir. 40°C derecede virüslerin üreme hizinin 250 misli azaldigi, 41°C derecede ise pneumonia’ya (zatüre) sebep olan bakterilerin öldügü bilimsel bir gerçekliktir. Buhar ve Ozon kombinasyonu detoksifikasyon programinin vazgeçilmez bir parçasidir.

OZON SAUNA TERAPISININ YARARLARI

1. Kan dolasimini atttirir , iç organlarin ve endokrin bezlerinin metabolizmasini hizlandirarak 20 dakikalik bir seansda 200-450 kalori yaktirabilir.

2. Virüs,bakteri ve mantarlari yok eder, bagisiklik sistemini güçlendirir.

3. Toksinleri okside ederek ; cilt , akcigerler , böbrekler ve bagirsaklar yoluyla disari atilmasini saglar.

4. Kan ve lenf sistemini temizler , hücrelerin nefes almasini saglar. 5. Laktik asit üretimini azaltarak ve kaslarin esnekligini arttirarak kaslarin gevsemesini saglar. Ayrica Kan dolasimi hizlandigindan incinmis kaslar daha çabuk iyilesir.

6. Ozon Sauna, derinin ölü hücrelerden arinarak yenilenmesini; yumusak , pürüzsüz ve daha dirençli bir yüzeye sahip olmasini saglar.

7. Kronik yorgunluklarin ve çevresel faktörlerden kaynaklanan rahatsizliklarin tedavi edilmesini saglar.

8. Soguk alginligi ve kirginligi iyilestirir .

9. Vücudun dogal toksin arindirma(detoxification) sürecine yardim eden oksijen miktarini artirir.

10. Beyin fonksiyonlarini ve hafizayi iyilestirir , Depresyon ve Anksiyeteyi ferahlatici etkisi vardir

Aktive edilmis Oksijen, bagisiklik sistemini uyarir ve beyaz kan hücrelerinden anti-kanser maddelerinin salinmasini uyarir, kanin dolasimini artirir ve alyuvarlarin, kalpten en uzaktaki dokular ve hücrelere ulasabilmesi için en küçük damarlarda bile hareket edecek kadar esnek olmasini saglar.

Son arastirmalar ozon saunasinin;

* Detoxifikasyon programlarinda ,

* Immune sistem yetersizliklerinde,

* Agri tedavisinde ,

* Kanser tedavisinde ,

* Artrit tedavisinde ,

* Stress ve kas gerginliklerinde ,

* Metabolizmayi hizlandirmak için,

* Toksinlerden kurtulmak için ,

çok etkili bir tedavi yöntemi oldugunu göstermektedir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH -
Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05414005451

Çocuk hastaya acil B rh negatif granülosit ihtiyacı var. Lütfen destek verelim. Gelmeden önce arayınız.

Tarih: 2/10/2020 6:54:44 AM
Yıldız Akuş
  Aranan Kan: B RH +
Antalya MedikalPark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05053714764

B rh + granülosit ihtiyacı var. Gelmeden önce arayınız. Sağolun.

Tarih: 2/1/2020 4:44:46 AM
Emir Haberal
  Aranan Kan: AB RH +
Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05353037319

AB rh pozitif trombosit ihtiyacı. Gelmeden önce arayınız. SAĞOLUN

Tarih: 1/31/2020 6:55:16 AM
Abdullah Abdulsamed
  Aranan Kan: A RH +
Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0506 069 3484

Yardım em. Acil. A rh pozitif kana ihtiyaç var. Gelmeden önce arayınız. Sağolun

Tarih: 1/26/2020 3:05:57 AM
Zana Hanım
  Aranan Kan: 0 RH -
Denizli Pamukkale Üniversitesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05448744869

Lütfen destek. 0 rh - negatif *beyaz* kan ihtiyacı var. Şartlar: 60 yaş altında olmak, son 10 gündür ilaç kullanmş olmak. Destek olalım. Gelmeden önce arayınız. Sağolun.

Tarih: 1/24/2020 6:28:44 AM
Minire Kıymaz
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası