Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Uluslararasi Aspirin Ödülleri Seçici Jürisi Istanbul’da Bulusuyor

Bu yil 12. kez verilecek olan Uluslararasi Aspirin Ödülü’nün sahibini belirleyecek jüri, Aspirin ile yapilan çalismalari degerlendirmek amaci ile ilk toplantilarini 14 Eylül 2006 tarihinde Istanbul’da gerçeklestirdiler. Bilim adamlarinin Aspirin üzerine yaptiklari bilimsel arastirmalarin degerlendirildigi yarismanin en önemli özelligi, her yil oldugu gibi önümüzdeki yil da asrin ilaci Aspirin’in mucizelerine yenilerini ekleyecek olmasi...

Geleneksel hale gelen ve her yil yüzyilin mucize ilaci Aspirin ile ilgili yeni ve çarpici bilgilerin paylasildigi Uluslararasi Aspirin Sempozyum ve Ödül Töreni, Haziran 2007 tarihinde Isveç’in Stockholm kentinde gerçeklestirilecek. 1995’ten beri her yil düzenlenen ve Aspirin ile ilgili arastirmalarin açiklandigi Uluslararasi Aspirin Ödülü, aspirinin etki mekanizmalarini ve olasi yeni klinik kullanim alanlarini ortaya çikarmak için ve bilim adamlarini arastirma yapmaya tesvik ediyor.

Aspirin’in, dünyada en çok güvenilen ilaçlardan biri oldugunu ve kullaniminin üzerinden 100 yildan fazla zaman geçmesine karsin halen yeni özelliklerinin kesfedildigini anlatan jüri üyeleri “Aspirin etkinligi ve yararlari ile artik insanliga mal olmus bir ilaç. 100 yili askindir kullaniyoruz ve öyle görünüyor ki daha nice yüzyillar da kullanacagiz. Aspirin’in yeni özelliklerini kesfetmek için dünyanin birçok ülkesinde bilim adamlari bu ilaç üzerine çalisiyorlar. Dilegimiz Türk bilim adamlarinin da bu tür çalismalar artirmasi” dediler.

Geçtigimiz yil, Eylül ayinda Portekiz’in Lizbon kendinde gerçeklesen ödül töreninde, Londra Üniversitesi’nden genç bilim adami Dr. Derek W. Gilroy Aspirin’in iltihap giderici etki mekanizmasini açiklayan çalismasiyla, Uluslararasi Aspirin Ödülü’ne layik görülmüstü.

Bu yil Uluslararasi Aspirin Ödülü’ne layik görülecek arastirmanin Aspirin’in hangi yeni özelligini ve kullanim alanlarini ortaya çikaracagi merakla bekleniyor.

Her derdin devasi Aspirin’in etki alanlari....

Aspirin soguk alginligi ve gribi tedavi ediyor, bas ve eklem agrilarini kesiyor, ates düsürüyor, iltihaplanmayi gideriyor, kan dolasimini düzenliyor, kalp krizlerini engelliyor, damar tikanikliklarini önlüyor, tansiyonu düsürüyor, felçten koruyor, hafizayi koruyor, kanser timörlerini önlüyor/ tedaviyi destekliyor, akne ve günes hasarlarini tedavi ediyor, Alzheimer’i önlemede ve kadinlardaki kisirlik tedavisinde etkili oldugu belirtiliyor.

Türkiye’de en sik kullanilan agri kesici Aspirin

Türkiye’de yapilan bir arastirmaya göre Türklerin en sik kullandigi agri kesici Aspirin. Uluslararasi Aspirin Ödülleri Jüri üyeleri, Aspirin’i yaygin kullanan Türkiye’den de Aspirin ile ilgili daha fazla bilimsel çalisma yapilabilecegini belirtti. Aspirin ile ilgili dünyada tüm yayinlanan çalismalari degerlendiren jüri üyeleri, Türkiye’den de Aspirin ile ilgili daha fazla çalisma yapilmasi ile önümüzdeki yillarda Uluslararasi Aspirin Ödülünün bir Türkiyeden bir bilim adamina verilebilecegini belirttiler.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası