Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Uluslararasi Aspirin Ödülleri Seçici Jürisi Istanbul’da Bulusuyor

Bu yil 12. kez verilecek olan Uluslararasi Aspirin Ödülü’nün sahibini belirleyecek jüri, Aspirin ile yapilan çalismalari degerlendirmek amaci ile ilk toplantilarini 14 Eylül 2006 tarihinde Istanbul’da gerçeklestirdiler. Bilim adamlarinin Aspirin üzerine yaptiklari bilimsel arastirmalarin degerlendirildigi yarismanin en önemli özelligi, her yil oldugu gibi önümüzdeki yil da asrin ilaci Aspirin’in mucizelerine yenilerini ekleyecek olmasi...

Geleneksel hale gelen ve her yil yüzyilin mucize ilaci Aspirin ile ilgili yeni ve çarpici bilgilerin paylasildigi Uluslararasi Aspirin Sempozyum ve Ödül Töreni, Haziran 2007 tarihinde Isveç’in Stockholm kentinde gerçeklestirilecek. 1995’ten beri her yil düzenlenen ve Aspirin ile ilgili arastirmalarin açiklandigi Uluslararasi Aspirin Ödülü, aspirinin etki mekanizmalarini ve olasi yeni klinik kullanim alanlarini ortaya çikarmak için ve bilim adamlarini arastirma yapmaya tesvik ediyor.

Aspirin’in, dünyada en çok güvenilen ilaçlardan biri oldugunu ve kullaniminin üzerinden 100 yildan fazla zaman geçmesine karsin halen yeni özelliklerinin kesfedildigini anlatan jüri üyeleri “Aspirin etkinligi ve yararlari ile artik insanliga mal olmus bir ilaç. 100 yili askindir kullaniyoruz ve öyle görünüyor ki daha nice yüzyillar da kullanacagiz. Aspirin’in yeni özelliklerini kesfetmek için dünyanin birçok ülkesinde bilim adamlari bu ilaç üzerine çalisiyorlar. Dilegimiz Türk bilim adamlarinin da bu tür çalismalar artirmasi” dediler.

Geçtigimiz yil, Eylül ayinda Portekiz’in Lizbon kendinde gerçeklesen ödül töreninde, Londra Üniversitesi’nden genç bilim adami Dr. Derek W. Gilroy Aspirin’in iltihap giderici etki mekanizmasini açiklayan çalismasiyla, Uluslararasi Aspirin Ödülü’ne layik görülmüstü.

Bu yil Uluslararasi Aspirin Ödülü’ne layik görülecek arastirmanin Aspirin’in hangi yeni özelligini ve kullanim alanlarini ortaya çikaracagi merakla bekleniyor.

Her derdin devasi Aspirin’in etki alanlari....

Aspirin soguk alginligi ve gribi tedavi ediyor, bas ve eklem agrilarini kesiyor, ates düsürüyor, iltihaplanmayi gideriyor, kan dolasimini düzenliyor, kalp krizlerini engelliyor, damar tikanikliklarini önlüyor, tansiyonu düsürüyor, felçten koruyor, hafizayi koruyor, kanser timörlerini önlüyor/ tedaviyi destekliyor, akne ve günes hasarlarini tedavi ediyor, Alzheimer’i önlemede ve kadinlardaki kisirlik tedavisinde etkili oldugu belirtiliyor.

Türkiye’de en sik kullanilan agri kesici Aspirin

Türkiye’de yapilan bir arastirmaya göre Türklerin en sik kullandigi agri kesici Aspirin. Uluslararasi Aspirin Ödülleri Jüri üyeleri, Aspirin’i yaygin kullanan Türkiye’den de Aspirin ile ilgili daha fazla bilimsel çalisma yapilabilecegini belirtti. Aspirin ile ilgili dünyada tüm yayinlanan çalismalari degerlendiren jüri üyeleri, Türkiye’den de Aspirin ile ilgili daha fazla çalisma yapilmasi ile önümüzdeki yillarda Uluslararasi Aspirin Ödülünün bir Türkiyeden bir bilim adamina verilebilecegini belirttiler.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası