Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Uluslararasi Aspirin Ödülleri Seçici Jürisi Istanbul’da Bulusuyor

Bu yil 12. kez verilecek olan Uluslararasi Aspirin Ödülü’nün sahibini belirleyecek jüri, Aspirin ile yapilan çalismalari degerlendirmek amaci ile ilk toplantilarini 14 Eylül 2006 tarihinde Istanbul’da gerçeklestirdiler. Bilim adamlarinin Aspirin üzerine yaptiklari bilimsel arastirmalarin degerlendirildigi yarismanin en önemli özelligi, her yil oldugu gibi önümüzdeki yil da asrin ilaci Aspirin’in mucizelerine yenilerini ekleyecek olmasi...

Geleneksel hale gelen ve her yil yüzyilin mucize ilaci Aspirin ile ilgili yeni ve çarpici bilgilerin paylasildigi Uluslararasi Aspirin Sempozyum ve Ödül Töreni, Haziran 2007 tarihinde Isveç’in Stockholm kentinde gerçeklestirilecek. 1995’ten beri her yil düzenlenen ve Aspirin ile ilgili arastirmalarin açiklandigi Uluslararasi Aspirin Ödülü, aspirinin etki mekanizmalarini ve olasi yeni klinik kullanim alanlarini ortaya çikarmak için ve bilim adamlarini arastirma yapmaya tesvik ediyor.

Aspirin’in, dünyada en çok güvenilen ilaçlardan biri oldugunu ve kullaniminin üzerinden 100 yildan fazla zaman geçmesine karsin halen yeni özelliklerinin kesfedildigini anlatan jüri üyeleri “Aspirin etkinligi ve yararlari ile artik insanliga mal olmus bir ilaç. 100 yili askindir kullaniyoruz ve öyle görünüyor ki daha nice yüzyillar da kullanacagiz. Aspirin’in yeni özelliklerini kesfetmek için dünyanin birçok ülkesinde bilim adamlari bu ilaç üzerine çalisiyorlar. Dilegimiz Türk bilim adamlarinin da bu tür çalismalar artirmasi” dediler.

Geçtigimiz yil, Eylül ayinda Portekiz’in Lizbon kendinde gerçeklesen ödül töreninde, Londra Üniversitesi’nden genç bilim adami Dr. Derek W. Gilroy Aspirin’in iltihap giderici etki mekanizmasini açiklayan çalismasiyla, Uluslararasi Aspirin Ödülü’ne layik görülmüstü.

Bu yil Uluslararasi Aspirin Ödülü’ne layik görülecek arastirmanin Aspirin’in hangi yeni özelligini ve kullanim alanlarini ortaya çikaracagi merakla bekleniyor.

Her derdin devasi Aspirin’in etki alanlari....

Aspirin soguk alginligi ve gribi tedavi ediyor, bas ve eklem agrilarini kesiyor, ates düsürüyor, iltihaplanmayi gideriyor, kan dolasimini düzenliyor, kalp krizlerini engelliyor, damar tikanikliklarini önlüyor, tansiyonu düsürüyor, felçten koruyor, hafizayi koruyor, kanser timörlerini önlüyor/ tedaviyi destekliyor, akne ve günes hasarlarini tedavi ediyor, Alzheimer’i önlemede ve kadinlardaki kisirlik tedavisinde etkili oldugu belirtiliyor.

Türkiye’de en sik kullanilan agri kesici Aspirin

Türkiye’de yapilan bir arastirmaya göre Türklerin en sik kullandigi agri kesici Aspirin. Uluslararasi Aspirin Ödülleri Jüri üyeleri, Aspirin’i yaygin kullanan Türkiye’den de Aspirin ile ilgili daha fazla bilimsel çalisma yapilabilecegini belirtti. Aspirin ile ilgili dünyada tüm yayinlanan çalismalari degerlendiren jüri üyeleri, Türkiye’den de Aspirin ile ilgili daha fazla çalisma yapilmasi ile önümüzdeki yillarda Uluslararasi Aspirin Ödülünün bir Türkiyeden bir bilim adamina verilebilecegini belirttiler.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
  Aranan Kan: B RH +
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412217231

Çok acil. B B Rh + Pozitif TROMBOSİT ihtiyacı var. Lütfen destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 10/9/2019 6:01:07 AM
Dürdane Yıldız
  Aranan Kan: A RH +
Hacettepe hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05447320306

Hacettepe hastanesinde yatmakta olan yakınım için Ab rh(+) kana ihtiyacımız vardi

Tarih: 10/7/2019 11:20:09 AM
Betül eryılmaz
  Aranan Kan: AB RH +
Gebze Anadolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05551572642

Acil. Her gruptan uyar TROMBOSİT kan ihtiyacı var. Yardımcı olalım. Rica ediyoruz.

Tarih: 10/4/2019 9:14:14 AM
Ahmet Tokgöz
  Aranan Kan: A RH -
Kartal Koşuyolu İhtisas'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05321714515

yarın saat 8 de beyin ameliyatına girecek hastz için acil A RH (-) kana ihtiyaç vardır.

Tarih: 10/3/2019 11:56:16 AM
Murat Şişmanoğlu
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası