Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Isirgan otu güzellestiriyor

Isirgan otunun insan sagligi açisindan çok degerli olduguna dikkati çeken uzmanlar, bu bitkinin A, B ve C grubu vitaminleri ve provitamince zengin oldugunu belirtiyor.

Içerdigi klorofil, vitaminler ve demir nedeniyle, yiyecek veya içecek olarak kansizliga karsi kullanilan isirgan otunun, asiri üsütmelerde solunum yollarini açtigi bildirildi.

Uzmanlar, ayni zamanda kan sekerini de düsüren bitkinin, taze yapraklarinin 14 gün süreyle yenilmesi durumunda zayiflamaya yardimci oldugunu bildirdi. Cilt bakimi ve deri temizliginde de kullanilan isirgan otunun köklerinin kaynatilarak içilmesinin, saç dökülmesini, saçin kepeklenmesini ve yaglanmasini önledigi ifade edildi.

Bir çay kasigi kurutulmus isirgan yapraginin üzerine bir su bardagi kaynar su konulduktan sonra karistirilarak çay olarak içilebilecegini belirten uzmanlar, yorgunlugu giderecegini kaydetti. Uzmanlar, isirgan otunun yari yariya ispanakla karistirilarak pisirilmesi halinde de çocuklarda mide-bagirsak gazlari nedeniyle olusan agrilarin dindirecegini vurguladi.

Saçlara olan faydasini da anlatan uzmanlar, 4-5 avuç dolusu taze veya kurumus isirgan otunun, 5 litre soguk suya konulmasi, yavas ateste kaynama noktasina kadar isitilip 5 dakika demlenmeye birakildiktan sonra, suyla saçlarin yikanmasini öneriyor. Ya da bir avuç dolusu isirgan kökü, aksamdan soguk suya birakilir. Sabahleyin kaynayincaya kadar isitilir. 10 dakika demlenmeye birakilir, daha sonra süzülerek saç yikanabilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası