Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


7 milyon cinsel mutsuz var

Cerrahpasa Tip Fakültesi Üroloji ABD Androloji Bilim Dali Baskani Halim Hattat, cinsel fonksiyon bozuklugu yüzünden 7 milyon mutsuz insan bulundugunu savundu.

AILE Sagligi Arastirma Dernegi (ASAD) Baskani, Cerrahpasa Tip Fakültesi Üroloji ABD Androloji Bilim Dali Baskani Prof. Dr. Halim Hattat, Türkiye genelinde cinsel fonksiyon bozuklugu yüzünden 7 milyon mutsuz insan bulundugunu, 2 bin kisi üzerinde yapilan arastirmada her 100 kisiden 70’inde cinsel fonksiyon bozuklugu bulundugunu söyledi.

Ekonomik sinintilarin hatta asgari ücretin bile cinselligi etkiledigini belirten Prof. Dr. Hattat, “Gençlerin büyük bölümü cinselligi arkadasindan tuvalette veya evlenirken sagdiçtan ögreniyor. Ekonomik nedenler basta olmak üzere bir çok cinsel sorun, sirf utangaçlik yüzünden çözümlenmiyor. 18- 30 yas arasi gurup, cinsel bilgi noksanligini cinsel hatlardan gideriyor" dedi.

Kayseri’de ASAD’nin çalismalarini anlatmak için bulanan Prof. Dr. Hattat, Avrupa Cinsel Saglik Dernegi (ESDA) ile birlikte cinsel fonksiyon bozukluklarini tiyatro gösterileriyle dile getirip, doktora yönlendirmeye çalistiklarini söyledi. Prof. Dr. Hattat, “Cinsel saglik, genel sagligin önemli bir parçasi. Sorun yüzünden aileler dagiliyor. Deprasyon geçiriliyor. Her yüz kisiden biri cinsel sorunlarinizi kime danisiyorsunuz seklindeki soruya ‘Hiç kimseye’ diye yanitliyor. Cinsellik tabu oldugu için kimse bu konulari konusmuyor. O ndenle 3 yil önce yaptigimiz çalismayla dernegimize ait 0(212) 282 01 01 numarali telefonumuza tam 60 bin kisi basvurduö dedi.

Bu rakamin 15 Avrupa ülkesinden daha büyük bir rakam olarak belirlendigini kaydeden Prof. Dr. Hattat, “Cinsel fonksiyon bozuklugu olanlar, herkes bu konuyu konusur, kendisiyle alay edilir saniyor. Biz de skeç ve tiyatro gösterisiyle insanlari muskacilardan, gelisi güzel bilgi verenler yerine doktora yönlendiriyoruz. Su anda 2 bin kisi üzerinde yaptigimiz arastirmada yüzde 70’inde cinsel fonksiyon bozuklugu oldugunu gösteren bilgilere rastladik. Türkiye’de halen 7 milyon insan cinsel yönden mutsuzdur. Bu mutsuzlukta fiziksel sikintilarin yani sira psikolojik sorunlar hele hele asgari ücret gibi geçim sikintisi, ekonomik nedenlerde önemli etkenler arasindadirö diye konustu.

ALAATTIN’IN LAMBASI GIBI CINSEL ILAÇ

Cinsel fonksiyon bozuklugunun tedavi yöntemlerini de anlatan Prof. Dr. Halim Hattat, bazi kisilerin ‘Alaattin’in lambasi’ gibi parmaklarini siklatinca “Dile benden ne dilersenö diyecek bir ilaç istediklerine dikkati çekti. Prof. Dr. Hattat “Bu konuda viagraya son dönemde 10 dakikada erkegi atesleyen Levitra adli ilaç eklendi. Levitra yeni bir ilaç. 10 dakikada baslayan hizli etkisiyle hekimlerimizin tercih ettigi bir ürün. Bu ilaçlar sayesinde cinsel fonksiyon bozuklugu erkeklerde kabus olmaktan çikti. Ilaçla tedavisi mümkün. Önemli olan öncelikle eslerin bu konuyu kendi içlerinde konusmalari ve daha sonra hekime giderek kendilerine en uygun olan ilaci kullanmalidirö dedi.

Kaynak: www.milliyet.com.tr
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH -
Karabük eğitim ve araştırma hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05435997959

yoğum bakımda yatmakta olan hastz için acil kana ihitiyaç vardır

Tarih: 9/10/2019 8:46:26 PM
Hacer Işık
  Aranan Kan: B RH -
Malatya Turgut Özal tıp merkezi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05541363389

İlik nakli olan 6 çocuk annesi şadiye Eroğlu'nun acil B rh(_) ve 0 rh(_) kana ihtiyaç vardır lütfen yardımcı olur musunuz

Tarih: 9/7/2019 1:45:03 AM
Şadiye Eroğlu
  Aranan Kan: AB RH +
KARTAL KOSUYOLU Kalp Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05052053665

ACİL KAN LAZIM AB RH POZİTİF GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/31/2019 6:13:02 AM
MUSTAFA Turhan
  Aranan Kan: A RH +
EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05414005451

Acildir. DESTEK OLALIM. A RH POZİTİF GRANÜLOSİT KAN.

Tarih: 8/29/2019 8:01:27 AM
YAĞMUR BEYHAN DAYANIR
  Aranan Kan: AB RH -
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05382315179

ACİL AB RH NEGATİF TROMBOSİT LAZIMDIR. GELMEDEN ÖNCE ARAYINIZ.

Tarih: 8/25/2019 9:10:34 AM
YUSUF DEMIR
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası