Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


7 milyon cinsel mutsuz var

Cerrahpasa Tip Fakültesi Üroloji ABD Androloji Bilim Dali Baskani Halim Hattat, cinsel fonksiyon bozuklugu yüzünden 7 milyon mutsuz insan bulundugunu savundu.

AILE Sagligi Arastirma Dernegi (ASAD) Baskani, Cerrahpasa Tip Fakültesi Üroloji ABD Androloji Bilim Dali Baskani Prof. Dr. Halim Hattat, Türkiye genelinde cinsel fonksiyon bozuklugu yüzünden 7 milyon mutsuz insan bulundugunu, 2 bin kisi üzerinde yapilan arastirmada her 100 kisiden 70’inde cinsel fonksiyon bozuklugu bulundugunu söyledi.

Ekonomik sinintilarin hatta asgari ücretin bile cinselligi etkiledigini belirten Prof. Dr. Hattat, “Gençlerin büyük bölümü cinselligi arkadasindan tuvalette veya evlenirken sagdiçtan ögreniyor. Ekonomik nedenler basta olmak üzere bir çok cinsel sorun, sirf utangaçlik yüzünden çözümlenmiyor. 18- 30 yas arasi gurup, cinsel bilgi noksanligini cinsel hatlardan gideriyor" dedi.

Kayseri’de ASAD’nin çalismalarini anlatmak için bulanan Prof. Dr. Hattat, Avrupa Cinsel Saglik Dernegi (ESDA) ile birlikte cinsel fonksiyon bozukluklarini tiyatro gösterileriyle dile getirip, doktora yönlendirmeye çalistiklarini söyledi. Prof. Dr. Hattat, “Cinsel saglik, genel sagligin önemli bir parçasi. Sorun yüzünden aileler dagiliyor. Deprasyon geçiriliyor. Her yüz kisiden biri cinsel sorunlarinizi kime danisiyorsunuz seklindeki soruya ‘Hiç kimseye’ diye yanitliyor. Cinsellik tabu oldugu için kimse bu konulari konusmuyor. O ndenle 3 yil önce yaptigimiz çalismayla dernegimize ait 0(212) 282 01 01 numarali telefonumuza tam 60 bin kisi basvurduö dedi.

Bu rakamin 15 Avrupa ülkesinden daha büyük bir rakam olarak belirlendigini kaydeden Prof. Dr. Hattat, “Cinsel fonksiyon bozuklugu olanlar, herkes bu konuyu konusur, kendisiyle alay edilir saniyor. Biz de skeç ve tiyatro gösterisiyle insanlari muskacilardan, gelisi güzel bilgi verenler yerine doktora yönlendiriyoruz. Su anda 2 bin kisi üzerinde yaptigimiz arastirmada yüzde 70’inde cinsel fonksiyon bozuklugu oldugunu gösteren bilgilere rastladik. Türkiye’de halen 7 milyon insan cinsel yönden mutsuzdur. Bu mutsuzlukta fiziksel sikintilarin yani sira psikolojik sorunlar hele hele asgari ücret gibi geçim sikintisi, ekonomik nedenlerde önemli etkenler arasindadirö diye konustu.

ALAATTIN’IN LAMBASI GIBI CINSEL ILAÇ

Cinsel fonksiyon bozuklugunun tedavi yöntemlerini de anlatan Prof. Dr. Halim Hattat, bazi kisilerin ‘Alaattin’in lambasi’ gibi parmaklarini siklatinca “Dile benden ne dilersenö diyecek bir ilaç istediklerine dikkati çekti. Prof. Dr. Hattat “Bu konuda viagraya son dönemde 10 dakikada erkegi atesleyen Levitra adli ilaç eklendi. Levitra yeni bir ilaç. 10 dakikada baslayan hizli etkisiyle hekimlerimizin tercih ettigi bir ürün. Bu ilaçlar sayesinde cinsel fonksiyon bozuklugu erkeklerde kabus olmaktan çikti. Ilaçla tedavisi mümkün. Önemli olan öncelikle eslerin bu konuyu kendi içlerinde konusmalari ve daha sonra hekime giderek kendilerine en uygun olan ilaci kullanmalidirö dedi.

Kaynak: www.milliyet.com.tr
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH -
Adana Şehir Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05396201816

Bebek Yiğit Mustafa için acil B rh negatif kana ihtiyaç vardır. Gelmeden önce arayınız. Sağolun.

Tarih: 1/23/2020 4:19:43 AM
Yigit Mustafa Kestir
  Aranan Kan: 0 RH +
Adana Başkent Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05525083312

Kanser tedavisi gören Çiğdeme 0 Rh pozitif Trombosit ihtiyacı var. Destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 1/20/2020 12:28:25 AM
Çiğdem Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Adana Şehir Hastanesi Kan Merkezi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05456938208

0 rh pozitif kana ihtiyaç vardir. Gelmeden önce arayınız. TEŞEKKÜR EDİYORUZ. SAGOLUN.

Tarih: 1/14/2020 9:58:45 AM
Vedat Zenni
  Aranan Kan: A RH +
İSTANBUL ŞİŞLİ ETFAL HASTANESİ'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05334758653

Hamidiye şişli Etfal hastanesinde Yatmakta olan hastz için acil A RH + kana ihtiyaç vardır... Telefon: 05334758653

Tarih: 1/11/2020 12:55:52 AM
GÜLCAN BARIN
  Aranan Kan: AB RH -
Cerrahpaşa Üniversite Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05389373324

Çocuk hastaya AB RH NEGATİF kan gereklidir. LÜTFEN DESTEK OLALIM. *****Gelmeden önce arayınız. SAĞOLUN...

Tarih: 1/8/2020 3:12:21 PM
Ahmet Eymen
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası