Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Oda spreylerine dikkat

Saglik Bakanligi, izin almadan üretilen ve satilan 'oda ve oto kokulari'nin halk sagligini tehlikeye attigini belirterek, tüketicileri uyardi.

Hava aromatize edici ürünler olarak adlandirilan 'oda ve oto kokulari'nin bilinçli kullanilmasi gerektigini bildiren bakanlik, "Kapali mekanlar ve araç içinin güzel kokmasi amaciyla kullanilan bu ürünler, bilinçli kullanilmadigi durumlarda birçok saglik sorununu da beraberinde getiriyor" uyarisi yapti.

Saglik Bakanligi'ndan yapilan açiklamada, tüketiciler uyarilarak, "Bakanligimizdan izin almadan piyasada satilan, 'oda ve oto kokulari' halk sagligini riske etmektedir" denildi. Açiklamada, hava aromatize amaciyla üretilen ve satilan bu ürünlerin, denetimleri, ithal ve üretim izinlerinin Saglik Bakanligi'nca verildigi belirtilerek, üretim ve ithal ürünlerinin izin asamalarinda bu ürünlerin formülasyon bilgileri, orijinal sertifikalari, literatür bilgileri, analiz sertifikalarinin belge bazinda Saglik Bakanligi Temel Saglik Genel Müdürlügü'nce incelendigi kaydedildi.

Açiklamada, ürünlerin kimyasal analizlerinin Saglik Bakanligi Refik Saydam Hifzissihha Merkezi Baskanligi Laboratuarlari'nda yapildigi ve uygun bulunan ürünlere 'Türkçe Etiket' örnekleri hazirlatildigi ifade edildi. Bu etiketlerde gerekli uyarilarin yer almasi sonucunda izinlerin verildigine dikkat çekilen Bakanlik açiklamasinda, sunlar kaydedildi:

"Bu ürünlerin terkibinde; esans, alkol, su, aeresollerde itici gaz bulunmaktadir. Bu ürünlere izin verilirken halk sagligini tehdit edecek hiçbir yardimci ve etken madde veya toksik madde tasimamasina dikkat edilmektedir. Bu ürünlerin alinmasi sirasinda, etiket bilgilerindeki uyarilarin dikkate alinmasi, Saglik Bakanligi'nin izin, tarih ve sayisinin bulunup bulunmadiginin kontrol edilmesi ve izin almamis olan ürünlerin satin alinmamasi, halk sagliginin korunmasinda önem arz etmektedir."
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası