Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Oda spreylerine dikkat

Saglik Bakanligi, izin almadan üretilen ve satilan 'oda ve oto kokulari'nin halk sagligini tehlikeye attigini belirterek, tüketicileri uyardi.

Hava aromatize edici ürünler olarak adlandirilan 'oda ve oto kokulari'nin bilinçli kullanilmasi gerektigini bildiren bakanlik, "Kapali mekanlar ve araç içinin güzel kokmasi amaciyla kullanilan bu ürünler, bilinçli kullanilmadigi durumlarda birçok saglik sorununu da beraberinde getiriyor" uyarisi yapti.

Saglik Bakanligi'ndan yapilan açiklamada, tüketiciler uyarilarak, "Bakanligimizdan izin almadan piyasada satilan, 'oda ve oto kokulari' halk sagligini riske etmektedir" denildi. Açiklamada, hava aromatize amaciyla üretilen ve satilan bu ürünlerin, denetimleri, ithal ve üretim izinlerinin Saglik Bakanligi'nca verildigi belirtilerek, üretim ve ithal ürünlerinin izin asamalarinda bu ürünlerin formülasyon bilgileri, orijinal sertifikalari, literatür bilgileri, analiz sertifikalarinin belge bazinda Saglik Bakanligi Temel Saglik Genel Müdürlügü'nce incelendigi kaydedildi.

Açiklamada, ürünlerin kimyasal analizlerinin Saglik Bakanligi Refik Saydam Hifzissihha Merkezi Baskanligi Laboratuarlari'nda yapildigi ve uygun bulunan ürünlere 'Türkçe Etiket' örnekleri hazirlatildigi ifade edildi. Bu etiketlerde gerekli uyarilarin yer almasi sonucunda izinlerin verildigine dikkat çekilen Bakanlik açiklamasinda, sunlar kaydedildi:

"Bu ürünlerin terkibinde; esans, alkol, su, aeresollerde itici gaz bulunmaktadir. Bu ürünlere izin verilirken halk sagligini tehdit edecek hiçbir yardimci ve etken madde veya toksik madde tasimamasina dikkat edilmektedir. Bu ürünlerin alinmasi sirasinda, etiket bilgilerindeki uyarilarin dikkate alinmasi, Saglik Bakanligi'nin izin, tarih ve sayisinin bulunup bulunmadiginin kontrol edilmesi ve izin almamis olan ürünlerin satin alinmamasi, halk sagliginin korunmasinda önem arz etmektedir."
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası