Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Çin mali oyuncaklara dikkat!

Ucuz oldugu için ailelerin, çocuklara aldigi Çin yapimi oyuncaklara dikkat! Yetkililerin yaptigi açiklamalara göre bu oyuncaklarin kullanilmasi sakincali bulunuyor.

Zonguldak Il Saglik Müdürü Murat Ilikhan, “Insan sagligina zarar verdigi tespit edilen Çin Halk Cumhuriyeti mali oyuncaklar, kesinlikle satin alinmamali” dedi.

Ilikhan, yaptigi yazili açiklamada, dogru tercih edilmeyen oyuncaklarin insan sagligina, can ve mal güvenligine zarar verdigi gibi ekonomik kayba da yol açtigini bildirdi.

Çocuklarin sagligini tehlikeye atmamak için oyuncak satin alinirken çok dikkatli olunmasi gerektigine dikkati çeken Ilikhan, söyle konustu:

“Oyuncaklarin her zaman masum olmadigini unutmamak lazim. Insan sagligina zarar verdigi tespit edilen Çin Halk Cumhuriyeti mali oyuncaklar, kesinlikle satin alinmamali. Rusya'da yapilan bilimsel arastirmada, ucuz oldugundan ragbet gören söz konusu ülkenin ürettigi ürünlerin insan ve çevre sagligina olumsuz etkileri belirlenmistir. Vatandaslar, satin aldigi bu ürünlerin üzerinde ya da ambalajinda uluslararasi standartlara uygunlugunu gösteren 'CE' isaretini aramalidirlar.”

Ilikhan, oyuncaklarin çocugun çevresinde yanabilecek tehlikeli elementler ve patlayici içermemesi gerektigini, hastalik ve mikrop kapma riskini önleyecek temizlik sartlarina uygun üretilmesinin de sart oldugunu kaydetti.

OYUNCAKÇILARIN WEB SITESI OLDU

Oyuncakçilar Dernegi’nin (OYDER), Türkiye’de oyuncak sektöründeki iletisimi saglamak amaciyla kurdugu web sitesi yayinina basladi.

"www.oyder.org" adresinden ulasilabilen sitede, sirket haberleri, sektöre iliskin bilgiler, uluslararasi fuar duyurulari, dernek üyelerine ait iletisim bilgileri, üretici, ithalatçi, ihracatçilar için referans bilgileri yer aliyor.

Uluslararasi arastirma kurulusu Global Industry Analysts Inc.’in verilerine göre, Türkiye’nin en hizli büyüyen sektörlerin basinda gelen oyuncak sektörünün 2005 yilinda 205 milyon dolarlik bir parasal büyümeye ulasmasi bekleniyor. OYDER de, web sitesiyle, yerli üreticilerin sayisini ve kalitesini arttirmayi hedefliyor.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası