Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Çin mali oyuncaklara dikkat!

Ucuz oldugu için ailelerin, çocuklara aldigi Çin yapimi oyuncaklara dikkat! Yetkililerin yaptigi açiklamalara göre bu oyuncaklarin kullanilmasi sakincali bulunuyor.

Zonguldak Il Saglik Müdürü Murat Ilikhan, “Insan sagligina zarar verdigi tespit edilen Çin Halk Cumhuriyeti mali oyuncaklar, kesinlikle satin alinmamali” dedi.

Ilikhan, yaptigi yazili açiklamada, dogru tercih edilmeyen oyuncaklarin insan sagligina, can ve mal güvenligine zarar verdigi gibi ekonomik kayba da yol açtigini bildirdi.

Çocuklarin sagligini tehlikeye atmamak için oyuncak satin alinirken çok dikkatli olunmasi gerektigine dikkati çeken Ilikhan, söyle konustu:

“Oyuncaklarin her zaman masum olmadigini unutmamak lazim. Insan sagligina zarar verdigi tespit edilen Çin Halk Cumhuriyeti mali oyuncaklar, kesinlikle satin alinmamali. Rusya'da yapilan bilimsel arastirmada, ucuz oldugundan ragbet gören söz konusu ülkenin ürettigi ürünlerin insan ve çevre sagligina olumsuz etkileri belirlenmistir. Vatandaslar, satin aldigi bu ürünlerin üzerinde ya da ambalajinda uluslararasi standartlara uygunlugunu gösteren 'CE' isaretini aramalidirlar.”

Ilikhan, oyuncaklarin çocugun çevresinde yanabilecek tehlikeli elementler ve patlayici içermemesi gerektigini, hastalik ve mikrop kapma riskini önleyecek temizlik sartlarina uygun üretilmesinin de sart oldugunu kaydetti.

OYUNCAKÇILARIN WEB SITESI OLDU

Oyuncakçilar Dernegi’nin (OYDER), Türkiye’de oyuncak sektöründeki iletisimi saglamak amaciyla kurdugu web sitesi yayinina basladi.

"www.oyder.org" adresinden ulasilabilen sitede, sirket haberleri, sektöre iliskin bilgiler, uluslararasi fuar duyurulari, dernek üyelerine ait iletisim bilgileri, üretici, ithalatçi, ihracatçilar için referans bilgileri yer aliyor.

Uluslararasi arastirma kurulusu Global Industry Analysts Inc.’in verilerine göre, Türkiye’nin en hizli büyüyen sektörlerin basinda gelen oyuncak sektörünün 2005 yilinda 205 milyon dolarlik bir parasal büyümeye ulasmasi bekleniyor. OYDER de, web sitesiyle, yerli üreticilerin sayisini ve kalitesini arttirmayi hedefliyor.


www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası