Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


WHO uyariyor: Zatürreeye dikkat

BM Dünya Saglik Örgütü (WHO), Asya’da ortaya çikan ve tüm dünyada yayilma tehlikesi gösteren gizemli bir tür zatürree hastaligi için uyarida bulundu.

Merkezi Isviçre’nin Cenevre kentinde bulunan örgüt tarafindan yapilan açiklamada, geçen ay Asya’da ortaya çikan ve yayilma tehlikesi bulunan gizemli hastalikla ilgili olarak, Vietnam ve Tayvan’da yeni vakalarin ortaya çiktigi, Kanada’da ise 2 kisinin öldügü yönünde haberler geldigi belirtilerek, bu yüzden “dünya çapinda saglik tehlikesi” uyarisi yapildigi belirtildi.

Açiklamada, siddetli solunum sendromu (SARS) olarak bilinen hastaliga geçen hafta 150’den fazla kisinin yakalandigi haberlerinin geldigi belirtilerek, Dogu Asya’da çikan hastaligin seyahat yoluyla dünyanin diger bölgelerine de siçrayabilecegine dikkat çekildi.

Örgüt tarafindan nadiren yayinlanan seyahat tehlikesi uyarisinda, New York’tan Singapur’a giden uçaktaki bir hastanin Almanya’nin Frankfurt kentinde karantina altina alindigi da belirtildi.

Örgüt sözcüsü ise ayni hastaliktan Kanada’da 2 kisinin öldügünü duyduklarini, Subat ayinda Çin’de ortaya çiktigi bildirilen hastaliktan simdiye kadar 8 kisinin öldügünü söyledi. Sözcü, ölenler arasinda Çin’in Sanghay kentini ziyaret ettikten sonra Vietnam’in baskenti Hanoy’a geçen Amerikali bir isadaminin bulundugunu, bu kisinin önceki gün Hong Kong’da öldügünü ifade etti. Sözcü, Hong Kong’da hastaliga yakalanan 47 kisinin tespit edildigini, Endonezya, Filipinler, Singapur ve Tayland’da ise 41 vakanin bildirildigini belirtti.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası