Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Binasiz fakülteye 57 doktor atandi

Doktor açigi yasanan ülkemizde, böyle tip fakültesi görülmedi. Ne binasi, ne de ögrencisi var. Ama 57 doktor görev yapiyor

Milliyet'ten Sibel Karaman'in haberine gvre Türkiye’nin pek çok üniversitesinde ögretim üyesi açigi yasaniyor, bir çok hastanede ise doktor sikintisi. Ancak Türkiye’de bir tip fakültesi var ki hemen her branstan 57 yardimci doçenti bulunmasina ragmen, ortada ne hastane, ne okul, ne de ögrenci var.

Bu tablo Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde yasaniyor. Alti yil önce kurulan ancak henüz temeli bile atilmayan tip fakültesinin ögretim üyesi kadrosunun atamasi jet hiziyla yapildi.

Geçtigimiz yil ekim ayinda rektörlük seçimi öncesinde Yüksek Ögretim Kurulu (YÖK), fakültenin bir binasi bile olup olmadigini arastirmadan ögretim üyelerini atadi. Ekim ayindan bu yana devlet atil durumdaki bu kadroya her ay yaklasik 60 milyar lira maas ödüyor.

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Gürkanlar, gelen hekim ögretim üyelerinin çalisamadiklarini belirterek, "Ekim ayinda ögretim üyelerimiz geldi. Ama burada hizmet veremiyorlar. Bu onlarin suçu degil. Biz onlara çalisacak yer gösteremiyoruz. Bransi uyanlar mediko sosyalde nöbetlese görevlendiriliyor. Bazilari da istek oldugu takdirde baska illerdeki üniversite hastanelerine gönderiliyor. Ancak bunlarin sayisi çok az. Fiili duruma göre ne egitim ne saglik hizmeti verdiriyoruz ama maaslarini da ödüyoruz" dedi.

Tip fakültesinin yaklasik 6 yil önce yasal olarak kuruldugunu belirten Gürkanlar, "Ancak daha temel bile atilmadi. Sadece 400 yatakli hastanenin 260 yatakli kisminin kaba insaati bitti. Egitime baslanmasi çok uzun sürecek. Benden önce acil kadro istenmis. Dekan atamasi yapilmis. Önümüzdeki sene de ögrenci alabilecegimizi sanmiyoruz" dedi.

Kâgit üzerinde varligini sürdüren Tip Fakültesi’nin Dekan Vekili Prof. Dr. Fuat Odabasioglu da "Altyapi eksikligi nedeniyle ögrenci alinmadi. Ögretim üyeleri mediko sosyalin yani sira, arastirma hastanesinin kurulusunda görev yapiyorlar" diye konustu.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası