Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saglik Bakani'ndan aci itiraf

Saglik Bakani Osman Durmus MHP mitingi için Bursa'daydi. Hazir gelmisken önce Yüksek Ihtisas Hastanesi'nin diyaliz merkezini, ardindan da agzini açti. Ve 57. Hükümetin saglik politikasini yerin dibine soktu.

En sivri dilli bakan

57. Hükümetin en sivri dilli bakani hiç kuskusuz Saglik Bakani Osman Durmus. Çikislari çogu zaman agir elestirilere maruz kalmasina yol açti. Ama o hep dogru bildigini söyledi. Iste Durmus'un aci ama mertçe itirafi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Bursa mitingine katilan Saglik Bakani Osman Durmus, kendisine bagli hastaneleri ziyaret etti. Ilk olarak Bursa Devlet Hastanesi'ndeki acil hizmet binasinin açilisini yapan Durmus, daha sonra da Yüksek Ihtisas Hastanesi'ndeki diyaliz ünitesini hizmete soktu.

Türkiye'deki sosyal güvenlik açiginin 8 katrilyon lira oldugunu ifade eden Durmus, "Devletin Saglik Bakanligi'na ayirdigi bütçe 2.4 katrilyon liradir. 3,5 kati açik vardir. Bu durumda da sigortali saglik hizmetlerinden memnun degil. Bag-Kur'lu ilaçlarini alamiyor. Hizmet veren personel ise, hasta sayisinin fazlaligindan ve aldiklari ücretin azligindan sikayetçi. Cumhuriyet kuruldu kurulali Gayri Safi Milli Hasila'dan Saglik Bakanligi bütçesine en düsük pay bu 3 yillik dönemde ayrilmistir" dedi.

Ilaç konusunda yüzde 22'lik israf olduguna dikkat çeken Bakan Durmus, "Ayrica iyi muayene ve iyi teshis konulmadigi için tekrar tekrar hastanede dolasan hastalarin getirdigi ek maliyetler var. Sistemin problemlerini iyi bilmeyen, çözümleri halledebilecek kadrolar gelmedigi takdirde, bu 8 katrilyon liralik açik kapatilamaz" diye konustu.

Türkiye'nin gelirlerini toplayan Maliye Bakanligi'na bagli Emekli Sandigi'nin 4 katrilyon lira açigi oldugunu belirten Durmus, "Bu durumda parayi yönlendirenler vergi toplayamiyor. Geri ödeme kurumlari iyi çalismiyor. Otel yapiyor. Sosyal tesis yapiyor. Ama emeklinin hakki olan sosyal güvenligi ödemiyor. 4 Kasim'dan itibaren sosyal güvenlik kurumlari tek çati altinda toplanacak. 8 katrilyonluk bu açik, akilci müdahalelerle ilk yil 2 katrilyona indirilecek. Ikinci yil da ise sifirlanacaktir" dedi.

Daha sonra Durmus, maddi durumu el vermedigi için tedavi olamayan kikirdak tümörü hastasi 16 yasindaki Fatma Sarkis'i ziyaret etti. 1.5 yilda 8 ameliyat geçiren Sarkis'a moral veren Durmus, genç kizla sohbet ederek durumu hakkinda bilgi aldi.

Sarkis, kendisine tedavi imkani saglayan Durmus'un elini öperek tesekkür etti. Gözleri dolan Fatma'yi güldürmeye çalisan Bakan Durmus, "Ben herkese bagiriyorum. Televizyonlardan beni izliyorsundur. Ama sana asla" dedi. Bakan Durmus, "Sen ne güzel bir kizsin. Artik aglamana gerek yok. En kisa sürede yürümeye baslayacaksin. Boyun da uzamaya baslamis. Tedavin için ne gerekiyorsa bunun temini saglanacaktir" diye konustu.

Seydi ve Münevver Sarkis çifti, kizlarinin tedavisini saglayan Bakan Durmus'a tesekkür etti.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası