Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saglik Bakani'ndan aci itiraf

Saglik Bakani Osman Durmus MHP mitingi için Bursa'daydi. Hazir gelmisken önce Yüksek Ihtisas Hastanesi'nin diyaliz merkezini, ardindan da agzini açti. Ve 57. Hükümetin saglik politikasini yerin dibine soktu.

En sivri dilli bakan

57. Hükümetin en sivri dilli bakani hiç kuskusuz Saglik Bakani Osman Durmus. Çikislari çogu zaman agir elestirilere maruz kalmasina yol açti. Ama o hep dogru bildigini söyledi. Iste Durmus'un aci ama mertçe itirafi.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Bursa mitingine katilan Saglik Bakani Osman Durmus, kendisine bagli hastaneleri ziyaret etti. Ilk olarak Bursa Devlet Hastanesi'ndeki acil hizmet binasinin açilisini yapan Durmus, daha sonra da Yüksek Ihtisas Hastanesi'ndeki diyaliz ünitesini hizmete soktu.

Türkiye'deki sosyal güvenlik açiginin 8 katrilyon lira oldugunu ifade eden Durmus, "Devletin Saglik Bakanligi'na ayirdigi bütçe 2.4 katrilyon liradir. 3,5 kati açik vardir. Bu durumda da sigortali saglik hizmetlerinden memnun degil. Bag-Kur'lu ilaçlarini alamiyor. Hizmet veren personel ise, hasta sayisinin fazlaligindan ve aldiklari ücretin azligindan sikayetçi. Cumhuriyet kuruldu kurulali Gayri Safi Milli Hasila'dan Saglik Bakanligi bütçesine en düsük pay bu 3 yillik dönemde ayrilmistir" dedi.

Ilaç konusunda yüzde 22'lik israf olduguna dikkat çeken Bakan Durmus, "Ayrica iyi muayene ve iyi teshis konulmadigi için tekrar tekrar hastanede dolasan hastalarin getirdigi ek maliyetler var. Sistemin problemlerini iyi bilmeyen, çözümleri halledebilecek kadrolar gelmedigi takdirde, bu 8 katrilyon liralik açik kapatilamaz" diye konustu.

Türkiye'nin gelirlerini toplayan Maliye Bakanligi'na bagli Emekli Sandigi'nin 4 katrilyon lira açigi oldugunu belirten Durmus, "Bu durumda parayi yönlendirenler vergi toplayamiyor. Geri ödeme kurumlari iyi çalismiyor. Otel yapiyor. Sosyal tesis yapiyor. Ama emeklinin hakki olan sosyal güvenligi ödemiyor. 4 Kasim'dan itibaren sosyal güvenlik kurumlari tek çati altinda toplanacak. 8 katrilyonluk bu açik, akilci müdahalelerle ilk yil 2 katrilyona indirilecek. Ikinci yil da ise sifirlanacaktir" dedi.

Daha sonra Durmus, maddi durumu el vermedigi için tedavi olamayan kikirdak tümörü hastasi 16 yasindaki Fatma Sarkis'i ziyaret etti. 1.5 yilda 8 ameliyat geçiren Sarkis'a moral veren Durmus, genç kizla sohbet ederek durumu hakkinda bilgi aldi.

Sarkis, kendisine tedavi imkani saglayan Durmus'un elini öperek tesekkür etti. Gözleri dolan Fatma'yi güldürmeye çalisan Bakan Durmus, "Ben herkese bagiriyorum. Televizyonlardan beni izliyorsundur. Ama sana asla" dedi. Bakan Durmus, "Sen ne güzel bir kizsin. Artik aglamana gerek yok. En kisa sürede yürümeye baslayacaksin. Boyun da uzamaya baslamis. Tedavin için ne gerekiyorsa bunun temini saglanacaktir" diye konustu.

Seydi ve Münevver Sarkis çifti, kizlarinin tedavisini saglayan Bakan Durmus'a tesekkür etti.

www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası