Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

Saglik Kuruluslarinda Kalite


1 SAGLIK KURULUSLARINDA KALITE

1.1 SAGLIK HIZMETININ DÜZEYI

1.1.1 ILKELER

Verilen saglik hizmetinin uluslar arasi planda en üst düzeyde olmasi amaçlanmaktadir. Dünya Saglik Örgütü Alma Ata Konferansi ilkeleri ve Hastane Infeksiyonlarinin Önlenmesi Kilavuzu, Saglik Bakanliginin Hasta Haklari yönetmeligi temel alinmaktadir. Uluslararasi ve ulusal saygin bilimsel kuruluslarin ve uzmanlik örgütlerinin en son yayinladigi teshis ve tedavi uygulama kurallari standart olarak kabul edilmektedir.

1.1.2 PROSEDÜR VE TALIMATLAR

Bir saglik kurulusunda, hastanin ilk kaydindan baslayarak klinigi terk etmesine kadar olan tüm bürokratik ve tibbi islemlerin prosedürleri ve ilgili talimatlari yazili hale getirmek.

1.1.3 INSAN KAYNAKLARI

1.1.3.1 ORGANIZASYON SEMASI, YETKI VE SORUMLULUKLAR

Yönetim, bütün bölümlerin ve baglantilarin gösterildigi organizasyon semasini ortaya koyar. Her birimde görevli bulunan kisilerin yetki ve sorumluluklari net olarak belirlenir.

1.1.3.2 ORYANTASYON EGITIMI VE SÜREKLI IS BASI EGITIMI

Göreve yeni baslayan elemana, isi hakkinda yeterli egitim verilir ve bu dokümante edilir. Isin gelisen kosullarina ve ortaya çikan ihtiyaçlara göre tüm personelin sürekli egitiminin belli bir program çerçevesinde yapilmasi ve dokümante edilmesi gereklidir.

1.1.3.3 IS MEMNUNIYETININ SÜREKLI GELISTIRILMESI

Yönetim belli araliklarla is memnuniyeti anketleri yaparak çalisma ortami, çalisma ve saglik kosullari, ast – üst iliskileri, performans degerlendirme, konularinda çalisanlarin görüslerine bas vurmak, ve uygunsuz noktalari saptayarak memnuniyet düzeyini sürekli olarak yükseltmek zorundadir. Adil ve seffaf bir performans degerlendirme sisteminin kurulmasi, tüm çalisanlarin seçtikleri temsilciler araciligiyla aktif yönetime katilimi, çalisanlarin seçtikleri temsilciler araciligiyla yönetime aktif katilimi, çalisanlardan gelen önerilerin ve uygunsuzluk bildirimlerinin yönetim tarafindan dikkate alinmasi ve kendilerine geri bildirim yapilmasi, gribe ve hepatite karsi asilama, bulasici hastaliklar konusunda yeterli egitim verilmesi ve koruma önlemlerinin uygulanmasi is memnuniyeti konusunda yapabileceklerinin bazilaridir.

1.1.4 CIHAZLAR

Tüm cihazlarin yani basinda her an ulasilabilecek durumda kullanim kitapçiklari, talimatlar ve cihazi çalistirabilmek için gerekli araçlar bulunmalidir.

Günlük bakimdan ayri olarak 1 veya 3’er aylik araliklarla yetkililer tarafindan periyodik bakimlar yapilmalidir. Çikan tüm arizalarin giderilme süreleri dokümante edilmelidir.

Tani için önem tasiyan tüm cihazlarin dogru ölçüm yapip yapmadiklari, belli araliklarla kontrol edilmekte ve gerekli kalibrasyonlar yapilmaktadir.

1.1.5 MALZEME

Tibbi islemlerde ve tedavide kullanilan her türlü malzeme ve ilaçlar öngörülen kosullarda ( buzdolabi, dolap vs. ) ve birbirleriyle karistirilmayacak sekilde saklanmalidir. Belli araliklarla son kullanim tarihleri kontrol edilir. Dezenfeksiyon ve sterilizasyon talimatlara göre yürütülür ve dokümante edilir. Her malzeme için gerekli minimal miktarin sürekli hazir bulundurulmasi saglanir.

1.2 SAGLIK HIZMETINI ETKILEYEN DIS FAKTÖRLER : GIRDILER

1.2.1 CIHAZ MALZEME ALIMLARI

Klinige alinan tüm cihaz, malzeme ve ihtiyaçlar denetimden geçtikten sonra teslim alinir. Saticilar uygun kalitede, sayida, fiyatta ve sürede mal verip vermedikleri konusunda degerlendirilmeye tutulurlar.
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası