Genel SağlıkHABERLER

YILLARA MEYDAN OKUYUN

Cilt Gençleştirme, Cilt Çatlakları, Akne ve Yara İzlerinin Giderilmesinde Yeni dönem

Lotis Pharma’nın Türkiye’ye getirdiği ve dünyada üretilen ilk orijinal roller markası olan Alman ‘‘Dermaroller’’ ile büyüme faktörleri ve kök hücre ekstreleri içeren “Dermaheal” ürünlerinin sinerjik bileşiminden oluşan ‘‘DermaTheraphy-DermaTerapi’’ konsepti, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Anadolu Sağlık Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Sadiye Kuş’un uygulama hakkında bilgi verdiği ve bilinçsiz uygulamaların sakıncalarının paylaşıldığı toplantıda basın mensupları DermaTerapi uygulamasını izleme fırsatı da buldu.

Dr. Sadiye Kuş; “Anadolu Sağlık Merkezi’nde DermaTerapi yöntemi ile “cilt daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşuyor aynı zamanda kısa sürede birçok cilt problemi hastaları mutlu edecek düzeyde azalıyor” dedi. DermaTerapi aynı zamanda; ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkların hafifletilmesi ve giderilmesi, akne izlerinin belirginliğinin azaltılması, gebelik çatlakları ve gözenekli cilt yapısının iyileştirilmesi gibi durumlarda kullanılıyor.

Lotis Pharma Yönetici Ortağı Göknur Eser Türkmen; “Kozmetik dermatolojide son yılların en yaratıcı uygulamalarından biri olan “DermaTerapi” metodunun hem hastaları hem de hekimleri aynı anda mutlu edip yüksek başarı sağladığını söyledi. “DermaTerapi” adının Lotis Pharma’ya ait patentli bir isim olduğunu ve “DermaTerapi” adı altında uygulanan taklit roller ve içeriği doğru seçilmemiş kozmetik ürünlerle yapılan tedavilerin hastaların üzerinde büyük riskler oluşturduğunu hatırlatan Türkmen, bundan sonraki süreçte, DermaTerapi’nin etkilerini doğru kişiler ve doğru bilgilerle hastalara ulaştırabilmenin en büyük amaçları olduğunu söyledi.

DermaTerapi Nedir?

Dr. Sadiye Kuş, cilt gençleştirme amaçlı ince çizgi ve kırışıklıkların, genişlemiş gözeneklerin, ciltte gevşeme ve sarkmaların tedavisinde, akne izlerinin, suçiçeği ve diğer yara izlerinin, cilt lekelerinin, gebelik çatlakları ve diğer cilt çatlaklarının giderilmesinde ve hafifletilmesinde, selülit ve saç dökülmesinin tedavisinde son derece başarılı sonuçlar elde edildiğini hatırlatarak, uygulamayla ilgili şu bilgileri verdi:

“Bu işlemde silindirik bir tamburun üzerine ergonomik şekilde dizilmiş, derinlikleri 0,2 mm ile 2,5 mm arasında değişen 192 adet özel üretilmiş çelik mikro iğnelerden oluşan tıbbi bir alet kullanılıyor. Cilde uygulandığında derinin koruyucu üst tabakasına hiçbir zarar vermeden mikro iğneler yardımıyla cildin alt katmanlarına uzanan mikro kanallar açılıyor. Deri altına açılan bu binlerce minik kapı herhangi bir iz bırakmaksızın 15 dakika içinde kendiliğinden kapanır. Bu mikro kapılardan büyüme faktörlerinin deri içine gönderilebilmesi etkinliği daha da artırır.”

Cilt dostu uygulama

Deriyi zedelemeden nazikçe tedavi etmesinden dolayı yöntemi “Cilt dostu” olarak tanımlayan Dr. Sadiye Kuş, “Birçok antiaging (cilt gençleştirme) yöntemi cildin koruyucu üst tabakasını bir dereceye kadar feda ederek yara iyileşme sürecini tetikler ve böylece kollajen ve elastin sentezini artırmayı hedefler. DermaTerapi Yönteminin başarısı ise deride gerçek bir yara oluşturmadan, sadece yara varmış algısı oluşturmaktır. Böylece deri içinde var olan büyüme faktörlerini sahneye çıkarıp, doğal bir yanıt oluşturarak kolajen ve elastin sentezini artırmaktır. Bu sayede cildi inceltmeyip aksine kalınlığını, sağlamlığını, dolgunluğunu ve elastikiyetini arttırır.”

Uygulamanın hastaya rahatsızlık vermediğini ve hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygun olduğunu söyleyen Dr. Sadiye Kuş, ayrıca cildin epidermis tabakasının korunmasından dolayı iyileşme süresinin de diğer cilt gençleştirme yöntemlerine göre çok daha kısa olduğunu söyledi. İşlem sonrasında hastanın günlük ve sosyal yaşamının etkilenmediğinin altını çizen Dr. Kuş, güneşe duyarlılığı artırmadığı için işlem sonrasında leke gelişme riskinin olmadığını ve bu nedenle de yıl boyunca uygulanabileceğini aktardı. Dr. Sadiye Kuş, alternatif tedavilerle en çok zorlanılan uygulama alanları olan göz etrafı, ağız çevresi, boyun, el üzerlerinde de DermaTerapi’nin çok iyi sonuç verdiğine işaret etti. Dr. Kuş, dünya genelinde 150 binden fazla uygulamanın gerçekleştirildiğini ve bunların hiç birinde yan etki bildirilmediğine özellikle dikkat çekti.