Genel SağlıkHABERLER

YAŞLILARA ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ!

Ağrı Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kemal Arslantaş, 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan ‘Halk Sağlığı Haftası’ nedeniyle 65 yaş ve üstü tüm yaşlılara ücretsiz muayene imkanı sunacaklarını söyledi.

Hafta nedeni ile Ağrı’daki tüm mahalleleri gezerek bakıma muhtaç yaşlıları tespit ettiklerini belirten Arslantaş, 65 yaş ve üstü tüm yaşlıları evlerinde muayene edeceklerini ve isteyen yaşlıların sıra beklemeden ücretsiz bir şekilde sağlık ocaklarından da kontrolden geçebileceğini söyledi. Bu uygulamanın sadece bu hafta ile sınırlı kalmayacağını ve yıl süresince devam edeceğini belirten Arslantaş, “Mahallelerde kendi ekiplerimizin tespit ettiği yaşlıların ayağına doktor götürerek ücretsiz muayene edeceğiz. Yine imkanlar dahilinde bu hastalarımıza ilaçlar vererek ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız” dedi.

Ağrı Devlet Hastanesi’nde ise yaşlıların beklemeden muayene olabileceğini belirten Ağrı Sağlık Müdürü Doktor Mustafa Kemal Arslantaş, isteyen gönüllü vatandaşların kendilerine ulaşarak gerekli yardımlarda bulunabileceklerini de söyledi.