Genel SağlıkHABERLER

YAŞLANIYORUM DİYE ÜZÜLMEYE SON!

Yaşım ilerliyor diye üzülmeyin. Gençliği korumanın yolları kozmetikten ve ruhunuzdan geçiyor.

Cildi nemlendirin

Yorucu bir günün ardından süreceğiniz nemlendirici maskeler cildinizin canlanmasını sağlıyor. Eğer nemlendirici bir maskeniz yoksa buz paketini de deneyebilirsiniz. Buzları fazla sert olmayan bir beze koyun ve yumuşak dokunuşlarla cildinizde gezdirin. Bu uygulamada kan dolaşımını hızlandırarak cildin pembe bir görünüme kavuşmasını sağlarsınız.

Kırışıklıklara acil bakım

Yumuşak etkili ampuller, temizlenen cildin yenilenmesini hızlandırır. İçeriğindeki vitaminler ve doğal maddeler yüzünüzü aydınlatır. Birkaç dakika sonra cildinizin daha pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Bakışlarınız canlansın

Gözlerinizi dinlendirmeniz için birkaç dakika tıpkı uyur gibi kapatın. Gözlerinizin canlandığını ve parlak bir bakışa kavuştuğunuzu fark edeceksiniz. Bunun için avuçlarınızla gözlerinizi kapatın.

Göz kırışıklıklarına bakım

Gözlerinizdeki kırışıklıkları hafifletmek için bitkisel özlü jeller kullanmalısınız. Jeller buradaki derinin ihtiyacı olan nemi ve bakımı sağlar. Jeli yumuşak dokunuşlarla göz çevresine uygulayın.

Işık altında güzel bir cilt

Işıklar cildin düşmanıdır. Örneğin mum ışığı cildin yumuşak bir görünüm kazanmasını sağlarken, neon ışıkları onun tüm kusurlarını ortaya çıkarır. Bütün bir gece mum ışığında oturamayacağınıza göre, kusurlarınızı krem fondötenlerle kapatmanızı öneriyoruz.

Çekici dudaklar

Dudaklar için özel olarak geliştirilen maskelerle yumuşak dudaklara sahip olmak mümkün.

Genç gösteren renkler

Pembe, şeftali gibi açık renk rujlar, yüzünüze genç bir ifade verir. Kırmızı ya da koyu renk ruj seçerseniz gözlerinize ağır makyaj yapmaktan kaçınmalısınız.

Balla yumuşaklık

Az miktarda balı dudaklarınıza sürüp 10 dakika bekleyin. Kısa sürede yumuşak ve pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Doğru allık

Eğer cildiniz kuruysa krem allık kullanmamalısınız. Çünkü krem allık, kuru ciltte eşit miktarda dağılmadığından lekelerin oluşmasına yol açar. Bunun yerine toz allık kullanın.

En güzel sarı

Sarı saç kadınları her zaman genç gösterir. Özellikle bal sarısı saçlar cilde sağlıklı bir görünüm verir. Saçlarınızın rengi koyu ise gölge yaptırabilirsiniz.

Kahkülle gençlikKahküller yüz hatlarınızı belirginleştirir. Özellikle uzun saçları olanlar kahkül kestirmeli.