Genel SağlıkHABERLER

YANAKLARINIZ YERÇEKİMİNE YENİLİYOR MU?

Yanaklarınız zamana ve yerçekiminin etkisine karşı koyamayarak, aşağı doğru sarkmaya başlar. Yüzünüz zamanla yaşlı ve yorgun bir ifadeye bürünür. Zamanı geri alamasak da gençlik yıllarınızdaki gibi sıkı ve taze bir cilde sahip olmak için hala şansınız var…

Op. Dr. Coşkun Şanverdi, yaşlanmanın ilerleyiş sürecini ve yüz gençleştirmenin amacını şöyle açıklıyor. Yüzde yaşlanma ağırlıklı olarak yerçekimi, güneş, sigara ve birtakım yapısal faktörlerin etkisiyle cilt esnekliğinin bozulması kırışıklıkların oluşması ve belirli bölgelerin sarkması sonucu oluşmaktadır. Bu olay zamanla cilt bağ dokusunda bir yumuşama ve deformasyon ile süregelerek, görünümü tamamen değiştirebilmekte ve aynı zamanda psikolojik sağlığı da olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Yüz gençleştirme uygulamasındaki amaç zamanla yüzde oluşan değişiklikleri yok ederek yüzü genç ve diri tutmaktır.

Rinoest Klinik’den Op. Dr. Coşkun Şanverdi, Amerikan FDA tarafından onaylı ve cerrahi müdahaleden korkan kadınlar için geliştirilen en yeni yüz gençleştirme uygulaması “Ultherapy” yöntemi ile ilgili bilgiler veriyor…

Hangi yaşta olursa olsun genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir… Kırışıksız ve gergin yüz hatlarına sahip olmak için estetik operasyon istemeyen ve cerrahi müdahaleden korkan kadınlar Ultherapy ile gençleşecek. En son teknoloji ile geliştirilen “Ultherapy” yöntemiyle şimdi neştersiz ve acısız güzelliğe dakikalarla sayılı sürede kavuşabilirsiniz.

Yaşlanma anlık bir olay değildir.

Çeşitli faktörler altında kalan yüzümüz, genç yaşlardan itibaren yavaş yavaş yaşlanma sürecine girer. Bu değişiklikler en çok orta dediğimiz bölüm yani elmacık kemiği, yanaklar ve gözaltlarında kendini göstermeye başlar. Göz kenarlarında oluşan çizgiler ile burun ve ağız kenarlarındaki çizgiler ile devam eder.

Ultrasonik Yüz Germe

“Ultherapy” Ultrasound teknolojisi ile cildin derinliklerine akustik enerji gönderilerek, cilde herhangi bir hasar vermeden cilt altının ısıtılması sayesinde ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan, kolajen üretimini arttıran bir yöntemdir. Op. Dr. Coşkun Şanverdi, Amerika’dan sonra Türkiye’de de büyük ilgi gören bu uygulama için; “Ultherapy” monitöründen cilt – cilt altı ve derin dokular izlenmekte, seçilen bölgelerde, ayarlanan derinliklere akustik (ses dalgaları) enerji gönderilmektedir. Bu enerji ile cilt altında düz bir hat üzerinde yaklaşık 1 mm aralıklarla küçük ısı hasarları oluşturulmaktadır.” şeklinde ifade etti.

Daha genç ve pürüzsüz bir cilt için Ultherapy

Cildin gevşeme ve sarkmalarında, göz kapaklarındaki torbalanmalarda, düşük kaş yapısında, göz çevresi ve alın kırışıklıklarında, çene altı (gıdı) sarkmalarında, boyun kırışıklarında etkili bir yöntemdir. Bu düzeltmelere ihtiyaç duyan herkes için uygulanabilen yöntemin herhangi bir yan etkisi yoktur.

Gençlik fotoğraflarınıza korkmadan bakın

Uygulamanın hemen ardından ciltteki toparlanma gözle görülebilir. Yüzün bir yarısına uygulanıp, diğer yarısına başlanmadan yüz simetrisi incelenirse farkın belirgin olduğu görülecektir. Asıl etki 2-3 ay içerisinde görülecek, yüzdeki gerilme ve gençleşme belirginleşecektir.

Neşter korkusu olmadan…

Coşkun Şanverdi, yüz germe ameliyatına etkili bir alternatif olarak belirttiği Ultherapy uygulaması için ameliyat korkusu olanlar, krem ve terapilerle vakit kaybetmek istemeyenler için neştersiz ve iğnesiz de güzelleşmenin mümkün olduğunu belirtiyor. Kırışıkların yeni başladığı hafif olgular ile orta düzey sorunlarda etkinliği daha kuvvetli olduğunu belirten Şanverdi, “Cildi ileri derecede sarkmış ve kırışmış veya göz kapaklarında aşırı torbalanma oluşmuş özellikle çok ileri yaşlardaki kişilerde ameliyat ile aynı sonuç alınmasını beklemek doğru olmayabilir. Bu kişilerde yüzün ayrıntılı incelenmesi ve hasta beklentilerinin öğrenilmesi sonucu doğru yöntemi seçmek, Ultherapy ile ne kadar fayda sağlanabileceğini ya da ameliyatın hangi aşamada hangi bölgeye önerileceğini değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır” diyor.

Kırışıklardan kurtulmak hayal değil

Op. Dr. Coşkun Şanverdi, Ulterapy’nin uygulama alanları ile ilgili olarak;

• Özellikle alın ve göz çevresi (kaz ayağı) kırışıkları için
• Göz kapaklarındaki torbalanmalar için
• Alt ve üst göz kapaklarına
• Düşük kaşları yukarıya doğru asmak için kaş bölgesine
• yanak ve çene bölgesine, yanaktaki sarkmalar ve “jaw line” olarak adlandırılan çene bölgesindeki sarkmalar için
• Çene altındaki(gıdı) ve boyundaki sarkmalar için boyun bölgesi ve dekolteye, ihtiyaca göre kısmen veya tüm bölgeleri kapsayan alanlar için uygulanabileceğini belirtiyor. Şanverdi, ayrıca yüz gençleştirme amacıyla yüzün tamamını kapsayan uygulamayı da unutmamak gerektiğini vurguluyor.

Cildin yaşlanmasını geciktirici etki

Uygulama öncesi herhangi bir hazırlık aşaması olmayan Ultherapy yöntemiyle gençleşmek için saatlerce beklemeniz gerekmiyor. Ultrasonik dalgaları aktaran uygulama başlığı, jel sürülerek uygulanacak alan cilde temas ettirilerek cilt-cilt altı dokular ekranda görüntüleniyor. Uygulama yapılacak bölgeye göre seçilen cihaz başlığıyla, cildin 1,5mm – 3mm- 4,5mm derinliğine ultrasonik dalgaları aktarabiliyor. Cihazın monitöründe bu derinlikler görüntüleniyor ve bu alanlara hassas atışlar yapılabiliyor. Dr. Coşkun Şanverdi, “Ameliyat ile ulaşılabilen bu derinlikteki dokulara Ultherapy ile ulaşılabilmekte, cildin destek yapılarında ses dalgaları ile termal değişiklikler oluşturulmakta, kollajen üretimi uyarılmaktadır. Bu sayede cilt gerilmekte ve gençleşmektedir. Uygulama sırasında ciltte herhangi bir hasar oluşmamaktadır” şeklinde ifade ediyor.

1 saatten daha kısa sürede etkili sonuç

Dr. Şanverdi, uygulamalar sırasında genellikle iğne batması gibi bir his tarif edildiğini, rahatsız edici bir ağrı şikâyeti hissedilmediğini belirtiyor. Şanverdi, açıklamasını “Yinede ağrı eşiği düşük kişilere uygulamadan 1-2 saat önce ağrı kesici verilebilir. Uygulama sonrası ciltte herhangi bir yanık, ödem, leke oluşmamakta, gündelik hayata hemen dönülebilmektedir. Uygulamalar tek seanstır. Uygulama yapılacak bölgeye göre seans süresi değişir. Tam yüz uygulamaları 1 saat kadar sürer. Kişi aynı gün içerisinde sosyal hayatına devam edebilir.”sözleriyle devam etti.