Genel SağlıkHABERLER

ÜCRETSİZ MAMOGRAFİ TARAMALARININ YENİ DURAĞI İZMİR!

Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi kapsamındaki ücretsiz mamografi taramaları İzmir’de devam ediyor.

0216 – 454 10 20 no’lu telefon numarasını arayan ilk 100 kadın ücretsiz mamografi taraması yaptırmaya hak kazanacak.

Türkiye’nin kadın sağlığı alanındaki en kapsamlı sosyal sorumluluk çalışmalarından biri olan Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi kapsamındaki ücretsiz mamografi taramaları İzmir’de devam ediyor.

Proje kapsamında 0216 – 454 10 20 no’lu telefon numarasını arayıp isim, soyisim, adres ve telefon bilgilerini bırakan 40 yaş ve üzeri ilk 100 kadın ücretsiz mamografi taraması yaptırmaya hak kazanacak.

Mamografi taramaları Şifa Hastaneler Grubu’nda gerçekleşecek.

Bugüne dek 13 ilde 4000’in üzerinde kadına ücretsiz mamografi taramasının gerçekleştirildiği ve gerekli durumlarda ek teşhislerinin de karşılandığı Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi kapsamında 2007 yılı sonuna kadar 1500 kadına daha tarama yapılması planlanmaktadır.

Meme Kanseri konusunda kadınların bilinçlendirilmesine verdiği desteği sürdüren Avon, gerçekleştirdiği ücretsiz mamografi taramalarının yanısıra Ağustos ayı itibariyle “Meme Kanseri Bilgilendirme Hattı”nı da hizmete açtı. Türkiye’de ilk defa Avon’un desteğiyle açılan ve Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu ile birlikte yürütülen Meme Kanseri Bilgilendirme Hattı’nı, 09:00-17:00 saatleri arasında 0800 314 99 99 nolu ücretsiz telefon numarasından arayan kadınlar, uzman hemşirelerden meme kanseri ile ilgili tüm sorularının yanıtlarını alabilecek ve meme kanseri ile ilgili gerekli dökumanlara rahatlıkla ulaşabilecekler.