Genel SağlıkHABERLER

TIP DÜNYASI CEWAP’LA TANIŞIYOR

Roche İlaç, bütün operatörler üzerinden tüm cep telefonları ile görüntülenebilen cep internetiyle Türk sağlık sektöründe bir ilke imza atıyor. CEWAP adıyla tıp dünyasına sunulan sistemin hem kullanımı son derece kolay, hem de cep telefonlarından wap sitelerine son derece düşük maliyetlerle ulaşılabiliyor. CEWAP, yoğun tempoyla çalışan doktor ve eczacılara, mesleki anlamda ihtiyaç duydukları tüm yabancı/yerel bilgi kaynaklarına, istedikleri yerden istedikleri zaman ulaşabilme olanağı sağlayacak. Bu uygulamaya dahil olmak isteyen tıp dünyası mensupları, www.cewap.com sitesindeki abone formunu doldurduktan sonra cep telefonları ile bağlı bulundukları operatörler üzerinden sisteme girebilecek.

Yurt içi ve yurt dışı kongreler nedeniyle sıkça seyahat eden doktorlar, ofislerinden uzak oldukları zamanlarda cep telefonlarından birkaç tuşa basarak CEWAP sistemine girip tıp sözlüğü, belirli hastalıklarla ilgili literatür, klinik araştırmalar, tıp dünyasındaki en son yenilikler, belirli ilaçlara ilişkin bilgiler ve bütçe uygulama talimatları gibi kaynaklara rahatça ulaşabilecek.

Bugüne kadar ilaçlar hakkında ihtiyaç duydukları bilgileri internet üzerindeki platformlardan sağlayan eczacılar da CEWAP sayesinde müşteriyle bire bir temasta oldukları anlarda bile bilgi gereksinimlerini anında karşılayabilecek.

CEWAP nasıl kullanılır?

CEWAP sisteminin geniş içeriğinden yararlanmak için birkaç tuşa basmak yeterli olacak. Bunun yanı sıra SMS, MMS, Wap to email ve IVR gibi araçlarla doktor ve eczacılara, gönderilen bilgiler doğrultusunda yönlendirme de yapılacak.