• Pankreas Kanseri Belirtileri ve Evreleri Nelerdir?
  Pankreas kanserinin tedavisinde 30 ila 40 yıllık bilginin hala benzer olduğunu söylemek mümkün. Ancak değişen tek şey çok umut verici ve önemli. Tanı anında, hastaların neredeyse dörtte üçü tanı sırasında cerrahi yapılabilecek aşamayı geçmiş olacaktır. Ancak artık bu tür hastalar cerrahi aşamaya döndürülebiliyorlar. İlk üç aşamada tercih edilen pankreas kanserinde
 • Dornaz alfa ilacı nedir? Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan Dornaz alfa ilacı açıklaması
  Corona virüsü tedavisi için aşı çalışmaları devam ederken bir yandan da ilaçlar üzerinde çalışmalar gerçekleştiriliyor. Son olarak Prof. Dr. Ercüment Ovalı Dornaz alfa isimli ilacın hastaların tedavisinde klinik testlere alınması gerektiğini açıkladı. Peki Dornaz alfa ilacı nedir?
 • Corona virüsün yeni belirtileri açıklandı! İshal, bulantı.
  Corona virüsün en çok vurgulanan belirtileri ateş, boğaz ağrısı ve kuru öksürük yer alıyordu. Ancak Çinli uzmanlar yeni tip corona virüsün (COVID-19) sindirim sistemini etkileyen yeni semptomları konusunda uyardı. İşte corona virüs teşhisinde dikkate alınacak o belirtiler.
 • Gençler de corona virüse karşı dayanıklı değilmiş
  Corona virüs ile ilgili Çin’den yapılan ilk açıklamalarda hastalığa karşı yaşlı ve sağlık sorunları yaşayanların daha savunmasız olduğu belirtiliyordu. Avrupa ve ABD’den gelen yeni veriler, genç yetişkinlerin de yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınında sanıldığı kadar dayanıklı olmadığını ortaya koydu.
 • Sperm kalitesini artıran besinler ve bitkiler
  Erkeklerde 50 yıl öncesine oranla sperm sayısı yüzde 50 azaldı. Üroloji Uzmanı Op.Dr. Serdar Geyik, bazı besinlerin ve bitkilerin sperm kalitesini artırdığını söyleyerek anne-baba olmak isteyenlere önemli tavsiyelerde bulundu
 • Yoğun stres erkekleri erken andropoza sokuyor!
  Stres durumunda vücudun salgıladığı kortizol, adrenalin gibi hormonlar birçok rahatsızlığa neden oluyor. Üro-Androloji Uzmanı Prof.Dr. Halim Hattat “Yoğun stres altında olan endişeli ve depresif erkeklerde testosteron daha az üretilip andropozun erken başlamasına neden olabiliyor” dedi
 • Skrotal doppler nedir? Skrotal doppler neden uygulanır?
  Skrotal doppler; varikosel olarak bilinen testis toplardamarlardaki genişlemenin tespiti için tercih edilen bir yöntemdir. Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler, skrotal dopplerin en sık kullanım nedeninin testis ağrısı olduğunu vurgulayarak, skrotal dopplerin kullanımı ve önemi hakkında açıklamalarda bulundu.
 • Meme kanserini atlattıktan sonra mutlaka yenilmesi gereken besinler
  Meme kanseri kadınlarda en sık rastlanan kanser türü ve günümüzde artık her 8 kadından 1’i hayatı boyunca meme kanseriyle karşı karşıya kalma riskiyle yaşıyor. Teşhis ve tedavi alanında yaşanan büyük gelişmeler sayesinde meme kanserini atlatan pek çok kişinin merak ettiği ise “Meme kanserini atlattıktan sonra neler yemeli?” sorusu. Genel Cerrahi ve Genel Onkoloji Uzmanı Prof.Dr. Gürkan Yetin, meme kanseri sonrası beslenmede dikkat edilecek noktalar konusunda önemli bilgiler verdi.
 • Erken adet olma neden olur? İşte erken regli olmanın nedenleri
  Erken adet olma denenleri nelerdir? Erken adet olma nedenleri hangi durumlarda tehlikeli olur? Regl düzensizliği belirtileri nelerdir? Kadınların adet dönemleri ile ilgili yaşadığı sıkıntılardan erken adet olma nedenleri haberimizde… Erken adet olma nedenleri beraberinde birçok sıkıntı getiriyor olabilir. Bu nedenle kadınların bu konuyu ciddiye alarak müdahale etmeleri gerekmektedir. Erken adet olmanın, adet döneminin düzensizliğe girmesinin
 • Düzenli saç boyamak kansere yol açıyor!
  “Saç boyası kanser yapar mı?” sorusunun cevabı, milyonlarca kadın tarafından merak ediliyordu. Yapılan bir araştırma, düzenli saç boyayan ve kimyasal saç düzleştirici kullanan kadınların meme kanserine yakalanma olasılığının arttığını ortaya koydu.