REJİM YAPARKEN VÜCUDUNUZDAKİ YAĞ YAKIMINI HIZLANDIRMAK İÇİN BEYAZ ÇAY TÜKETİN

Beyaz çay yağ yakıcı özelliğiyle metabolizmayı hızlandırarak, zayıflamaya yardımcı oluyor. Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, yaşlanma, kırışıklık ve sarkmalara karşı olumlu rol oynayan Beyaz Çay’ın yüksek antioksidan etkisiyle zayıflamaya yardımcı olacağı belirtiyor. Ayrıca düzenli tüketilen beyaz çayın pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için de etkili olduğunu vurguluyor.

Beyaz Çay, çaylar içerisinde en kalitelisi, en nadide ve en az işlem görmüş olanıdır. Beyaz çay, yeşil çay ya da siyah çay gibi soldurma, fırınlama, kurutma ve fermentasyon işlemlerinden geçmez. Bu nedenle yüksek antioksidan içerir ve en sağlıklı çaylar arasındadır.

Beyaz çayın özellikle kolajen yıkımını baskılayıcı ve cilde esneklik veren elastin maddesinin yıkımını önleyen etkilerine bağlı olarak daha sıkı ve esnek cilt oluşumu sağlayabileceğini gösteriyor. Prof. Dr. Erdem Yeşilada, Beyaz Çayı’ın vücutta yağ üretimini baskılayıcı ve mevcut yağları parçalayacı özelliğinin yeşil çaya göre çok daha yüksek olduğunu belirtiyor.