Genel SağlıkHABERLER

RAMAZAN’DA MİGREN AĞRILARINA BOTOKSLA VEDA EDİN!

Ramazan ayında migren hastaları ağrının şiddetiyle açlık birleşince oruç tutmakta zorlanıyor. Özellikle bu sene yaz mevsimine denk gelen Ramazan ayında oruç tutmak isteyen migren hastalarının imdadına estetik cerrahi yetişiyor. Botoklsa migren ağrılarına son veren yöntemi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu anlatıyor…

En etkili ve kolay kırışıklık yok etme yöntemi olan botoks, artık estetik amacının yanı sıra migren ağrılarını gidermek için de kullanılıyor. Botoksun zamanla yüzde oluşan derin veya yeni başlamış mimik kırışıklıklarında uygulanan ve cerrahi olmayan bir yöntem olduğunu anlatan Prof. Dr. Kışlaoğlu, bu tekniğin ‘Clostridum Botulinum’ adlı bakteriden üretilen doğal, saflaştırılmış bir proteinin kırışıklığa yol açan kaslara düşük dozlarda enjekte edilmesiyle uygulandığını belirtti.

Migren Tedavisinde Botoks Nasıl Uygulanıyor?

Botoksun migren tedavisi için kullanımında ağrının başlangıç noktalarına botoks uygulanıyor. Bir hafta içinde migren ağrıları tamamen geçiyor ve bu uygulama altı ay sonra tekrarlanıyor.

Migrenin başlangıç noktasının alın ve şakaklar olması durumunda bu bölgelere botoks uygulandığını belirten Kışlaoğlu, böylece hem alın ve şakaklardaki kırışıklıkların giderildiğini hem de migren ağrılarının son bulduğunu vurguluyor.

Eğer migrenin başlangıç noktası başın yan veya arka bölgelerinde ise botoks bu bölgelere uygulanıyor ve 6 ayda bir uygulanan 2-3 seanstan sonra migren ağrıları tamamen geçiyor.

Estetik ve Plastik Cerrah
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu