Genel SağlıkHABERLER

ÖZEL HASTANELERİN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI HAKKINDA DUYURU

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı Özel hastaneler”in değerlendirme sonuçları hakkında duyuru yayınladı.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü Performans Yönetimi ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı’nın “Özel hastaneler”in değerlendirme sonuçları hakkında duyurusu” şöyle;

“Özel Hastaneler ile Vakıf Üniversite Hastanelerinin Puanlandırılması Hakkında Yönerge” kapsamında Daire Başkanlığımız tarafından 01 Haziran-09 Temmuz 2010 tarihleri arasında yapılan Özel Hastaneler Değerlendirme Sonuçları bugün kesinleşmiş olup sonuçlar Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) gönderilecektir. Değerlendirme sonuçlarını açıklamaya yetkili kuruluş SGK olup sonuçlar SGK tarafından ilan edilecektir.

Ayrıca bazı kişilerin Bakanlık tarafından yapılan değerlendirmelere ilişkin olarak özel hastaneleri yanlış yönlendirecek bilgiler aktardığı ve menfaat sağlayıcı girişimlerde bulunduklarına yönelik duyumlar alınmıştır. Özel hastanelerimizin bu tür yanlış bilgi ve spekülasyonlara itibar etmemeleri önemle rica olunur.